Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή τώρα τελευταία ακούω πολλές βλακείες του στυλ "τα videogames είναι μόνο για παιδιά" και "οι ώριμοι άνθρωποι δεν ασχολούνται με videogames" ας μας πει όποιος θέλει την ηλικία του και τι τον ωθεί στο να παίζει videogames.
Ελπίζω να αρέσει η ιδέα για να δουν μερικοί ότι το gaming είναι τέχνη όπως ο κινηματογράφος και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ :twisted:(μονο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαχαχ πολλη σωστη παρατηρηση εμενα ειναι το κυριο hobby μου (εκτος απο τις γυναικες :mrgreen:).

Ειμαι 30 χρονων και ειχα pc στα 14 μαθαινα γλωσσες προγραμματισμου πηγαινοντας σε μια σχολη και το χρησιμοποιουσα για κανα παιχνιδακι.. Τι να παιξει τοτε αλλα λεμε..Κανα defender of the Crown, North and South, Space Invaders etc :lol:

Αν παω και σε ηλεκτρονικα επαιζα και σε κατι καφενεια που μας αφηναν λογω γονεων απο πιστιρικι και ειχα και κατι handhelds (donkey Kong series)...

Βαλε μια 20ετια και εισαι μεσα αν βαλεις και τα ηλεκτρονικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα για να προσδιορίζουμε χρονική περίοδο να λέμε ποιο/ποια ήταν τα πρώτα παιχνίδια που παίξαμε

 

σχεδόν απο 90 παίζω, 23-24 είμαι. Θυμάμαι απο τα πρώτα που έπαιξα italy 90 :) κλασσικά double dragon, ricky dangerous, commander keen θυμάμαι ένα χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα 18 ξεκινησα να παιζω, το πρωτο game που επαιξα ηταν το unreal tournament(το ειχα παρει δωρο με την πρωτη μου dial-up συνδεση). Τωρα ειμαι 23 και παιζω πολυ λιγοτερο απο παλιοτερα που τερματιζα ολα τα παιχνιδια. Τωρα μονο αμα βρεθει κανενα καλο αλλιως καμμια ωριτσα παιζω και το παραταω, ισως να εγινε πολυ απαιτητικος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 34 (72 γεννημενος) και παιζω απο το 1982 και συνεχιζω ακομα ειτε στο δικο μου υπολογιστη , ειτε στην εργασια , ειτε σε κανενα ιντερνετ καφε.

 

τωρα τιτλους δεν θυμαμαι να με συγχωρειται αλλα ειναι ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 και πάιζω από το 94 που πήρα τον πρώτο μου υπολογιστή....από εκεί και πέρα με πήρε η κατηφόρα (δηλ. να αλλάζεις υπολογιστή μόνο και μόνο για να σου τρέξει ένα παίχνιδι)....Να σας πω: μόνο εμένα μου γκρινιάζουν (και μου γκρίνιαζαν) οι κοπέλες μου ότι παίζω πολύ και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ μαζί τους? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι 16 χρονων gamer και δεν θυμαμαι απο ποτε παιζω.

Δεν ειμαι σαν κατι αλλους που το παιζουν εξυπνοι και τριγυρνανε ολη μερα στα νετκαφε αλλα δεν εχουν ιδεα απο υπολογιστες(λες και εχω ιδεα εγω αλλα τελως παντων :D).

Για την ωρα παιζω Unreal Tournamnt 2004 και wow, αλλα οχι πολυ, λογω του οτι δεν ειναι τα παιχνιδια η μονη μου ασχολια στον computer, δουλειας στο σπιτι, διαβασματα, κανενα ωραιο βιβλιο που και που, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...