Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι 20 ετων. καταλβαινω οτι δεν ειναι και καμια τεραστια ηλικα αλλα ξερω και

30αριδες που παιζουν videogames και πολυ παθιασμενα μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ειμαι 20 ετων. καταλβαινω οτι δεν ειναι και καμια τεραστια ηλικα αλλα ξερω και

30αριδες που παιζουν videogames και πολυ παθιασμενα μαλιστα.

 

Και ? σου φαίνεται μεγάλη ηλικία? είμαι 21 χρόνον αλλα ξέρω πολλές περιπτώσεις 50-60 ακόμα και 70 χρόνον που παίζουν online games :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ? σου φαίνεται μεγάλη ηλικία? είμαι 21 χρόνον αλλα ξέρω πολλές περιπτώσεις 50-60 ακόμα και 70 χρόνον που παίζουν online games :lol: :lol: :lol:

 

Έχω μια φίλη που ο πατέρας της(ο οποίος έχει πεθάνει τώρα βέβαια) ήταν δικαστής,50+ χρονών και έπαιζε Lineage 2 ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια φίλη που ο πατέρας της(ο οποίος έχει πεθάνει τώρα βέβαια) ήταν δικαστής,50+ χρονών και έπαιζε Lineage 2 ^_^

 

όταν είπα όσοι παίζετε Lineage ψοφήστε ή ελάτε στο wow δεν το εννοούσα....

λυπάμαι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια φίλη που ο πατέρας της(ο οποίος έχει πεθάνει τώρα βέβαια) ήταν δικαστής,50+ χρονών και έπαιζε Lineage 2 ^_^

 

Εγώ είχα τύχει σε net που τσακώθηκε ένας δικηγόρος 40 περίπου χρονών με κάτι παιδιά 15χρονα για το lineage2 και του την πέσανε για ξύλο ένα τσούρμο και άρχισε και φώναζε ότι θα τους κλείσει όλους φυλακή απειλούσε μέχρι και τον ιδιοκτήτη του net. Τραγικά πράγματα... να βλέπεις να παίρνει θέση για ξύλο ο καραγκιόζης λες και έπαιζε στο karate kid parody. Έχε χάρη που πάνε τόσα χρονια και τότε δεν είχα καλο κινητό με κάμερα θα ρίχναμε πολύ γέλιο.

 

όταν είπα όσοι παίζετε Lineage ψοφήστε ή ελάτε στο wow δεν το εννοούσα....

λυπάμαι

 

 

Κοίτα το wow έχει μια βλακεία. Δεν έχεις απόλυτη ελευθερια να σκοτώσεις οποιον στην βαρέσει γιατί σου την είπε η το παίζει κάτι λόγο του pvp on/off και τον factions(κύριος αυτό). Για εμενα μονο στο pve μέρος του αξίζει αν και έχω παίξει και είχα φτιάξει 5 παίχτες 80lvl και τους είχα ντύσει pvp και pve και σε όλα τα raids πήγα κλπ. Το wow δεν μπορεί να συγκριθεί με το l2 στο pvp μέρος του. Και κάτι που μου την σπάει πολύ είναι οι περισσότεροι που είχα συναντήσει ingame. Δηλαδή αυτά που είχα δει αν και έχω παίξει όλα τα MMO δεν το ξαναείδα πουθενά. Τόσους nerds μαζεμένους (no offence για τους nerds που ίσως διαβάσουν αυτό που γράφω) δεν είχα ξανασυναντήσει. Άτομα που να κλαίνε κυριολεκτικά(άκουγα στον vent) από την χαρά τους επειδή τους έπεσε ένα εικονικό όπλο και μην φανταστείτε τίποτα τρελό σε ένα raid 10man normal. Άλλους να ουρλιάζουν και να καταριόνται άτομα να πεθάνουν επειδή είχαν δηλώσει σε raid και δεν μπόρεσαν να μπούν είχαν δουλειά. Και το αποκορύφωμα? είχα ένα βλάκα officer 30+ χρονών που ήταν εισοδηματίας από τα λεφτά του μπαμπά του όπως περηφανευόταν και συμπεριφερόταν σαν κατίνα .. έβριζε κόσμο στην guild την ώρα που έβλεπαν και αλλα μέλει του guild και μετά ο leader επειδή ήταν φίλοι(οι ηλίθιοι πάνε δυο δυο συνήθως) του έδινε δίκιο και όταν ρώτησα κάποιον που τον ήξερε που μένει να παω να του εξηγήσω από κοντά γιατί πρέπει να σέβεται τους άλλους έκανε να μπει μια εβδομάδα(περίεργο αφού ήταν 24/7 online).

 

Τέλος πάντων το παιχνίδι έχει τα καλά και τα κακά του προσωπικά το βαρέθηκα.. έπαιξα τρεις φορες από 1,5 μηνα(σε διάστημα 2 χρόνον) και αυτό ήταν όλο.

 

Eγω μπορει να ειμαι 14 χρονων αλλα εχω αρχισει να παιζω με τα παιχνιδια του pc(κυριως counter-strike) απο την 2α Δημοτικου!

 

Κρίμα , πάνε οι παλιές καλές εποχές. Δευτερα δημοτικού γυρνούσαμε έξω με παρέες , παίζαμε κρυφτό..κυνηγητό .. ξύλο..ενώ τα σημερινά παιδιά κυνηγιούνται κρύβονται και παίζουν ξύλο σε ένα mmo Χαίρομαι που τα πρόλαβα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα 21 μου έχω να παίξω 3 χρονάκια παιχνίδια.Και μέχρι τα 14 παίζαμε μπαλίτσα-κρυφτό και άλλα τέτοια γαμάτα όλη μέρα έξω.Πιο παλιά είχα και super nidendo-nidendo 64 λιώσιμο Mario 64/strumf/robocop(τρεις κασέτες είχα όλες και όλες(30 χιλιάδες η μία τότε)) αλλά τα σπαγαν κορυφή ήταν.4 χρόνια απο τα 14 μέχρι 18 ξεκίνησα με counter(μετά το σχολείο όλη η παρέα λιώναμε) και κανα τρίμηνο Lineage αλλά online games ποτέ ξανά(και το προτείνω σε όλους).Δεν αξίζει χαλιέσαι για μλκιες που δεν αξίζουν.Και χάνεις τα καλύτερα χρόνια σε αυτά τα μπουρδελοπαίχνιδα χωρίς να το καταλάβεις.

 

Εντάξει να παίζουμε κανα fps κανα strategy που και που αλλά με μέτρο.Και φυσικά κανα Mario-pokemon-sonic-zelda να θυμόμαστε τα παλιά που εντάξει δεν είχαν τα γραφικά αλλά απο gameplay ήταν ότι καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι 28,αλλά ασχολούμαι ανελλιπώς με παιχνίδια και κονσόλες από το 1993. όταν πρωτοπήρα playstation 1996, πρώτο μου παιχνίδι εκεί ήταν το crash bandicoot.

εννοείται πως είχα παλιότερα tetris,game boy και άλλα τέτοια παρόμοια.

όπως και εκείνες τις τέλειες μαιμού κονσόλες τύπου ατάρι, που είχαν τον σούπερ μάριο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαι 18 και παιζω απο τα 5-6 μου... Ξεκινησα με Game Boy (κλασσικα) μετα το γυρισα σε PS1 το 98-99 και την ιδια εποχη ξεκινησα και τα πρωτα μου βηματα στο pc gaming.. Θυμαμαι το μοναδικο παιχνιδι που ειχα ηταν το Age of Empires σε ενα pc με 2 GB σκληρο..

Ενδοξες εποχες.. :) 2002-2003 πηρα και το PS2 και μετα εως τψρα σερι PC.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1993 έπαιξα το πρώτο μου παιχνίδι σε Amstrad. Και από τότε φυσικά παραμένω καμμένη gamer. Σε λίγους μήνες γίνομαι κωλόγρια 23χρ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετραει και το gameboy? ^^

η πρωτη επαφη μου με υπολογιστη και στην συνεχεια με το mame32 ηταν περιπου πριν 8-9 χρονια.

απο τοτε καιω τα εγγεφαλικα μου κυτταρα ασταματητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ετών... Πρώτη gaming εμπειρία ήταν οταν ημουν 1 ετους με πασιέντζα σε Windows 95, και την ίδια χρονιά με Tekken 3 & Resident Evil 2 σε PS1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...