Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ετών... Πρώτη gaming εμπειρία ήταν

οταν ημουν 1 ετους με πασιέντζα σε Windows 95, και την ίδια χρονιά με Tekken 3 & Resident Evil 2 σε PS1

Φανταζομαι εκανες ρεκορ :rolleyes: :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαι 36 και το πρώτο game σε pc ήτανε το Riven:sequel to myst πρίν απο 15 χρόνια περίπου σε pc φίλου γιατί εγώ τότε δεν είχα δικό μου,

πρίν 9 χρόνια είχα αποκτήσει κι εγώ το πρώτο μου pc απο τότε δεν σταμάτησα να παίζω παιχνίδια απλά μειώθηκαν οι ώρες που έχω διαθέσημες

λόγο υποχρεώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 43 και παίζω ηλεκτρονικά παιχνίδια από τα 16 μου στα μοδάτα τότε "ουφάδικα". Η πρώτη οικιακή κονσόλα ήταν ένα SNES και το πρώτο μεγάλο κόλλημα το ZELDA A Link to the past. Ακολούθησε όλη η σειρά των Playstation, το πρώτο XBOX και το Wii. Και ως φανατικός ποδοσφαιρόφιλος έχω λιώσει το PRO. Αυτά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει αν και 25 , πιστευω οτι ειμαι "παλιος" γκειμερ αν σκεφτεις οτι ειχα πρωτη επαφη με μια ΑΜIGA 500 εκει γυρο στα 12 ! Οποτε το κοντερ γραφει 13 και ανεβενει ...

 

 

ΥΓ 1 Προσφατα κσεθαψα το ΜουνΣτοουν σε ενα σιτε και το επεζα 3-4 ωρες για να καταλαβω οτι ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΣΤΑ 13-14 ΝΑ ΜΙΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !

ΥΓ 2 Σορρυ για το ΥΓ 1 αλλα καπου ηθελα να πω τον πονο μου και να με καταλαβουν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εδώ έπαιζε Tekken 3 και RE2 την ίδια χρονιά, η πασιέντζα σε πείραξε... :shock: :confused:

 

ε και εγώ οδηγούσα όταν ήμουν μικρός, ακουμπούσα λίγο το τιμόνι, πως κάνεις έτσι μωρέ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και εγώ οδηγούσα όταν ήμουν μικρός, ακουμπούσα λίγο το τιμόνι, πως κάνεις έτσι μωρέ? :P

Υπερβολες :rolleyes:

Το ανηψακι μου που ειναι 2 χρονων ισα ισα που αρχιζει να μιλαει , οχι να παιξει και Tekken :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και εκείνος ακούμπησε λίγο το χειριστήριο, άρα έπαιζε και εγώ οδηγούσα αντίστοιχα :P

Σορρυ κιολας αλλα πρεπει να το πω.. Δηλαδη κι εγω οταν ημουν κατι μηνων ακουμπησα το απαυτο μου.. Τι παει να πει οτι ειμαι απο μικρος λαλακας?? :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ 1 Προσφατα κσεθαψα το ΜουνΣτοουν σε ενα σιτε και το επεζα 3-4 ωρες για να καταλαβω οτι ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΣΤΑ 13-14 ΝΑ ΜΙΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ !

ΥΓ 2 Σορρυ για το ΥΓ 1 αλλα καπου ηθελα να πω τον πονο μου και να με καταλαβουν !

 

Σωστός. Αυτό ισχύει όχι μόνο για το Moonstone αλλά και για πολλά άλλα παρόμοια (και πανδύσκολα) παιχνίδια της εποχής. Θυμάμαι ότι ούτε στα μισά δεν μπορούσα να φτάσω. Όμως πρόσφατα είδα ένα longplay video στο Youtube και δεν μου φάνηκε τόσο δύσκολο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός. Αυτό ισχύει όχι μόνο για το Moonstone αλλά και για πολλά άλλα παρόμοια (και πανδύσκολα) παιχνίδια της εποχής. Θυμάμαι ότι ούτε στα μισά δεν μπορούσα να φτάσω. Όμως πρόσφατα είδα ένα longplay video στο Youtube και δεν μου φάνηκε τόσο δύσκολο!

 

Ναι οντως τα περισσοτερα ηταν παλουκια και το ειχα καταλαβει οταν προσπαθουσα να τερματισω το Adams Family στα 19 μου και παλι μου εβγαλε το λαδι ... ομως το moonstone μου εφαγε τα λισιακα !

 

Ειδικα τοτε που τα παιχνιδια ιταν σε δισκετεσ και ιθελε 3 δισκετες .. και καθε μαχι ειχε βγαλε βαλε και περιμενε να loadarei , το να χανεις για πλακα ιταν μαχερια στην καρδια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...