Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Prinxe of Percia και ξερο ψωμι.Θυμαμαι σε καθε σκηνη ετρεμες σ'αυτο το game απο αγωνια..

 

Πραγματικα εθισμος,αν και δεν υπηρχαν γραφικα.

 

 

Θυμαται κανεις ενα αλλο παιχνιδι με εγχειρησεις;Live and die νομιζω κατι τετοιο,που ησουν γιατρος κ εσφαζες.Σε ασπρομαυρη οθονη τ παιζα...χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Prinxe of Percia και ξερο ψωμι.Θυμαμαι σε καθε σκηνη ετρεμες σ'αυτο το game απο αγωνια..

 

Πραγματικα εθισμος,αν και δεν υπηρχαν γραφικα.

 

 

Θυμαται κανεις ενα αλλο παιχνιδι με εγχειρησεις;Live and die νομιζω κατι τετοιο,που ησουν γιατρος κ εσφαζες.Σε ασπρομαυρη οθονη τ παιζα...χαχα

 

Το Life and Death λες μάλλον. Φοβερό παιχνίδι για την εποχή του, άλλωστε το είχε φτιάξει γιατρός νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι life and death.Μιλαμε τρικοσμικες καταστασεις με ασπρομαυρες οθονες κτλ.Sensible soccer επισης.Η απιστευτη πορωση.Παιζαμε με ενα φιλο πορωμενοι,του εκλεβαν το ποδηλατο εξω,ακουγαμε ηχους δηλαδη.Και του λεω "ρε συ,κοιτα το ποδηλατο".Και πεταει την ατακα "πλακα κανεις;τωρα κατεβαινει o Γιεκινι"...τελικα του το φαγανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

@Pooky(1), θέλω να μου δείξεις το έπιπλο που βάζεις όλα αυτά!

 

post-74786-0-60889400-1302207163_thumb.jpg

 

post-74786-0-73548800-1302207177_thumb.jpg

 

post-74786-0-71907700-1302207190_thumb.jpg

 

 

Εντάξει με "μικρή" καθυστέρηση, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

 

Το layout του game room μου έχει αλλάξει αρκετά από ΄την στιγμή που έβγαλα τις φωτό, προς το καλύτερο, αλλά you get the idea!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 και ακόμα παίζω παιχνίδια από το 1983, που πείρα το πρώτο μου κομπιούτερ, Spectrum με κασετοφωνάκι (τούμπανο).

36 χρόνια φούρναρης έχω παίξει...Spectrum, Amstrad 6128, Amiga 512, PC 386, 486, Pentium Pro, Pentium II MMX, Pentium 4, Core 2 Duo και ελπίζω μέχρι τέλος του έτους να έχω πάρει και ένα "Sandy Bridge" :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 30 και παίζω παιγνίδια σε PC άπο 14. Ξεκίνησα με DOOM και Day of the tentacle. Αν προσθέσουμε και τα ηλεκτρονικά σε καφέ κτλ (Street Fighter, The New Zealand Story, Double Dragon κτλ), άπο 8-9 ετών.

Θεωρώ προσβλητικό το να λέει κάποιος πως τα παιγνίδια είναι για μικρούς. Είναι το χόμπι μου, όπως και πολλών εκατομμυρίων ακόμη ανθρώπων, και τα χόμπι δεν κοιτούν ηλικίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρωτο μου ηταν ενα παιχνιδι με τον Mickey Mouse και κατι φαντασματακια στον Spectrum. Ημουν 5 χρονων τοτε νομιζω.

 

Καπου στα 6 ειχα ασχοληθει με το Wolf3D και Shadowcaster (αλλο ενα υποτιμημενο παιχνιδι της Raven) και ενα χρονο μετα ηρθε η επανασταση για μενα στη μορφη του Doom. ^^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...