Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Games παίζω όλα αυτά τα χρόνια και είμαι τοσο πορωμένος που ανησυχώ τί θα κάνω στα 50 + που τα reflexes μου θα είναι gtp καθώς μου αρέσουν τα competitive games (sf4, fps, wow κτλ)

E στα 50 θα παρατήσουμε τα παιχνίδια και θα αρχίσουμε το σεχ.5-6 ώρες σεχ τη μερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@viktork:

Ωραίο avatar ;)

Ξέρεις από ποιο παχνίδι είναι; Το έχεις παίξει;

Το Darkseed μου θυμίζει αλλά μάλλον είναι αυτό. Πιο ωραίο όμως το δικό σου avatar. Από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ και μακράν το καλύτερο FPS. Απίστευτο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Darkseed μου θυμίζει αλλά μάλλον είναι αυτό. Πιο ωραίο όμως το δικό σου avatar. Από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ και μακράν το καλύτερο FPS. Απίστευτο παιχνίδι.

Το avatar είναι ο Shodan, ο εχθρός - τεχνητή ευφυία του επίσης απίστευτου System Shock 2. Αν θεωρείς το Deus Ex ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών (όπως κι εγώ), τότε δες το, γιατί εγώ προσωπικά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο τα δύο είναι το καλύτερο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το avatar είναι ο Shodan, ο εχθρός - τεχνητή ευφυία του επίσης απίστευτου System Shock 2. Αν θεωρείς το Deus Ex ένα από τα καλύτερα παιχνίδια όλων των εποχών (όπως κι εγώ), τότε δες το, γιατί εγώ προσωπικά δεν μπορώ να αποφασίσω ποιο τα δύο είναι το καλύτερο.

 

Σωστος, το Shodan θα ελεγα και γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, OK. Το έχω ακουστά το System Shock 2 αλλά δεν έτυχε να το δω ποτέ. Θα του ρίξω μια ματιά μόλις μπορέσω.

Μιλάμε για παιχνίδι του 1999 βέβαια, ε; Παρόλα αυτά, πιστεύω αξίζει να το παίξεις. Η ατμόσφαιρα και το άγχος/φόβο που σου δημιουργεί δεν υπάρχουν αλλού.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαι 23 και παιζω απο τα 4... Τοτε σε κονσολες της sega του μεγαλου αδερφου και τωρα πια σε υπολογιστη, αλλα ελαχιστα λογο χρονου και αλλων ενδιαφερωντων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 

 

Games παίζω όλα αυτά τα χρόνια και είμαι τοσο πορωμένος που ανησυχώ τί θα κάνω στα 50 + που τα reflexes μου θα είναι gtp καθώς μου αρέσουν τα competitive games (sf4, fps, wow κτλ)

 

 

Πάντως στα 43 που αισίως έφτασα και μετά 27 έτη gaming (ήταν και παραμένει το πρωταρχικό μου χόμπυ) όχι μόνο τα reflexes δεν έχουν μειωθεί, αντίθετα μάλιστα νοιώθω και είμαι top notch σε σχέση με άλλους συμμαθητές μου που είδα φέτος στο reunion που κάναμε. Όσοι, ελάχιστοι, παρέμειναν φανατικοί gamers δεν είχαν κανένα πρόβλημα, περισσότερο γιατί παρέμειναν παιδιά.

 

Βέβαια βοηθάει αφάνταστα η υγιεινή ζωή, το γυμναστήριο, και οι πολεμικές τέχνες (ειδικά το ΤΑΕ KWON DO δεν το αφήνω με τίποτε από τα 18 μου που το ξεκίνησα) και η αποφυγή του άγχους όσο γίνεται.

 

Τώρα αν πίνεις σαν SAXORALLO, καπνίζεις σαν φουγάρο και τρως ότι σκουπίδι βρεις, το gaming στα 50 σου είναι το τελευταίο που θα σε απασχολήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειμαι 15 και εχω ξεκινησει απο το 2001 με το πρωτο pc μου,δηλαδη απο τα 5 μου.αν ομως με τη λεξη gamer εννοειετε καπιος που παιζει πολλα παιχνιδια ειμαι απο το καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 και δεν θυμάμαι ακριβώς την ηλικία που ξεκίνησα να χαζο ασχολούμε με κονσόλες, κάπου στις αρχές του δημοτικού άρχισε η ψώρα. Όταν είχε αγοράσει η μεγαλύτερη αδερφή ενός γείτονα το atari και σαν χαζά όλα τα παιδιά της γειτονιάς μαζευόμασταν σπίτι του μετά το καθημερινό παιχνίδι στους δρόμους για να δούμε την μεγαλύτερη αδερφή του να παίζει, ελπίζοντας ό,τι θα μας λυπηθεί και θα μας δώσει κ εμάς να αγγίξουμε τον μοχλό έστω για 5'. Αργότερα οι μισοί ήταν που είχαμε πάρει SNES και ανταλάζαμε κασέτες πηγαίναμε με τον μοχλό μας σε σπίτια άλλων για να παίξουμε όσα games παίζονταν διπλά και υπήρχε ένας πόλεμος χωρίς να καταλάβω ποτέ το γιατί με αυτούς που είχαν πάρει PS. Πήγαινα και στον ξάδερφό μου μια περίοδο και έπαιζα ένα παιχνίδι ασπρόμαυρο που έβαζα δισκέτες την μία μετά την άλλη για να το τρέξει τις παλιές τις τεράστιες. Γραφικά κουτάκια ftw και μπόλικη φαντασία για να καταλάβεις ό,τι το κουτάκι το μεγάλο ήταν μαϊμού και το μικρό που πέταγε ήταν μπανάνες! Τεχνολογία εποχής! B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...