Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

23 είμαι,και είμαι gamer από 8 χρονών...αλλά όχι κολλημένος όπως μερικοί..όλα με μέτρο...

 

Σε ρωτήσαμε;

 

 

 

jk jk jk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλακειες οτι τα games ειναι μονο για παιδια..αλλα οσα δε φτανει η αλεπου..23 και ξεκινησα απο τα 10 με gameboy και το Atari του ξαδερφου. Μετα ηρθε και το PS και ολα εγιναν πιο απλα. Με κοβω στα 90 με βηματοδοτη να παιζω Elder Scrolls XXXV online μεχρι το τελος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πρωτο παιχνιδια που επαιξα ever σε υπολογιστη ηταν το jetpac το livingstone και το jet set willy σε ενα spectrum zx128..με κασσετα παρακαλω..μετα ακολουθησαν και αλλα...αισιος 35 'n still gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πρωτο παιχνιδια που επαιξα ever σε υπολογιστη ηταν το jetpac το livingstone και το jet set willy σε ενα spectrum zx128..με κασσετα παρακαλω..μετα ακολουθησαν και αλλα...αισιος 35 'n still gaming

Κόλλα το! :P Κι εμένα το πρώτο μου ήταν το Jetpac σε ZX48, φθινόπωρο του 1986 (ακόμα τη θυμάμαι εκείνη την Άγια Μέρα...)

 

Τι παιχνιδάρα ήταν αυτή. Όσο για τον ZX128, εκείνη την εποχή ήταν περίπου... διαστημικό μηχάνημα.

 

Το Jet Set Willy το είχα παίξει λίγο αργότερα, μαζί με το επικό Pssst.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Από το Atari μέχρι σήμερα δεν εχω σταματήσει ούτε μέρα. Και λογικά με βλέπω να την κάνω από αυτόν το κόσμο μπροστά στον υπολογιστή μου (σε πολλά πολλά χρόνια από τώρα... ελπίζω!).

Ενώ καθημερινά παίζω περίπου 2 με 4 ώρες.

Σε 3 από τα παιχνίδια που παίζω (online multiplayer) είμαι σε επίπεδο endgame.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφία της κοινότητας των Gamer είναι λογικό να είναι ανάμεσα σε 15-25 χρονών άτομα.Ο λόγος δεν είναι πως οι "μεγάλοι" δεν παίζουν Games,είναι πως οι μικροί -καινούργιες γενιές- αρχίζουν και μεγαλώνουν με τα Games και όχι με τον τρόπο που μεγαλώσαμε εμείς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα,αν και είμαι 20 ετών). Όσο οι γενιές προχωράνε,ολοένα και μικρότερες ηλικίες θα μυούνται στον κόσμο του Gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...