Προς το περιεχόμενο

Πόσων χρονών gamer είστε;


dre@mc@tcher

Πόσων χρονών gamer είστε;  

710 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πόσων χρονών gamer είστε;

    • 5-10
      189
    • 10-15
      296
    • 15-20
      536
    • 20-25
      634
    • 25-30
      495
    • 30-35
      327
    • 35-40
      140
    • 40-45
      56
    • 45-infinity
      34


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 855
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

38 και ξεκινησα με το Αταρρι

Το 'χε ο αδερφός μου αλλά δεν το πρόλαβα, αλλά εδώ στο ντουλάπι είναι με όλα τα καλώδια! :P

Eγώ είμαι τυχερός γιατί πρόλαβα το nintendo snes και το super mario!!!

Mου 'κανε παρέα ο Μάριος :P από τα 8( ; ) μου , κάπου 'κει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

28 χρονών συνολικά και πρέπει να ασχολούμαι με games 20 χρόνια. Τι θυμάμαι...

 

Την atari μου, το gameboy με το gargoyls quest, το Zelda και το Mortal Kombat, το NES με το Yoshis Story και το Killer Instinct, το NEO GEO με το Samurai Showdown και το Super Sidekicks, το 3DO με ένα need for speed Και ένα ποδοσφαιράκι, το Playstation με το Final Fantasy και το Parapa the rapper, το Saturn με το Tomb Raider και το World Wide Soccer, το N64 με το Golden Eye multiplayer, το PS2 με το PRO και τώρα το XBOX 360 με το Mass effect, το Alan Wake και πολλά ακόμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 χρονών συνολικά και πρέπει να ασχολούμαι με games 20 χρόνια. Τι θυμάμαι...

 

Την atari μου, το gameboy με το gargoyls quest, το Zelda και το Mortal Kombat, το NES με το Yoshis Story και το Killer Instinct, το NEO GEO με το Samurai Showdown και το Super Sidekicks, το 3DO με ένα need for speed Και ένα ποδοσφαιράκι, το Playstation με το Final Fantasy και το Parapa the rapper, το Saturn με το Tomb Raider και το World Wide Soccer, το N64 με το Golden Eye multiplayer, το PS2 με το PRO και τώρα το XBOX 360 με το Mass effect, το Alan Wake και πολλά ακόμη...

Αυτό που έχω να πω εγώ είναι πως Gargoyle's Quest >>>>>> Mass-Fail Effect 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

31, πάνω από τα μισά με games, το gaming είναι τέχνη, όπως ο κινηματογράφος ή οτιδήποτε άλλο.

Επίσης όταν παίζω gaming κρεμάω και μία ταμπέλα στο χερούλι της πόρτας Do NOT disturb! I'm gaming.

 

Αυτά. Yep.

Επεξ/σία από Padaz Bloody
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ειμαι 21 χρονων gamer.Aσχολουμαι με το αθλημα απο 8 χρονων.Εχω τερματισει διαφορων ειδων παιχνιδια.Τα τελευταια 2 χρονια ομως δυστηχως λογω ελαχιστου χρονου εχω αγορασει 15 παιχνιδια αυθεντικα απο τα οποια δεν εχω τερματισει κανενα , καποια τα εχω παιξει ελαχιστα ενω αλλα καθολου !!!! Οχι τπτ αλλο , αλλα εχω δωσει κανα 500αρι ευρω χωρις να τα ευχαριστηθω ...!!! Ατιμη γηρατια....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτασα 36 και ειμαι περιφανος πλεον για το playroom μου! εχω μια καμπινα χειροποιητη με hyperspin frontend με οτι emulator+rom υπαρχει με τα βιντεο τους! ρετρο κονσολες στολιδια πλεον να μου θυμιζουν υπεροχες εποχες και φυσικα μοντερνες κονσολες για να εκτιμω καλυτερα την διαδρομη των παιχνιδιων. amiga, spectrum κλπ κλπ κλπ! Πιστευα οτι οσο μεγαλωνα θα το εκοβα το αθλημα αλλα τελικα οσο μεγαλωνεις τοσο πιο πολυ το κρατας!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ποιόν θεωρείτε gamer;

 

Πρόσφατα ένας φίλος μου με ρώτησε αυτό ακριβώς. Gamer είναι και αυτός που παίζει ενα game μονο; (π.χ μονο LoL) Ειναι μηπως και αυτός που παίζει στο κινητό κάποιο παιχνίδι στρατηγικής που ομως δεν χρειάζεται κάποια τρελά skills? Ή μηπως πρεπει να παιζει κάποιος πολλα παιχνιδια ταυτοχρονα γ να θεωρείται καποιος Gamer?Ποια γνώμη έχετε Γενικά; ποιος ειναι ο ορισμός του gamer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν  υπαρχει τετοιος ορισμος...ειναι μια εννοια που απλα υπαρχει γενικα...ο καθενας εχει αλλα μετρα και σταθμα!
Αλλα ουσιαστικα ειναι καποιος που περναει πολυ χρονο παιζοντας τωρα το τι παιζει και πως και ποσα δεν νοιαζει κανεναν!

 

Αλλα οι "hardcore gamers" θα σου πουν οτι και καλα αν παιζεις μονο Lol 12 ωρες την μερα δεν εισαι gamer εισαι μονο για λολ και πας για πρωταθλητισμο...εν μερη συμφωνω μαζι τους!Απο την αλλη και το lol παιχνδακι ειναι!Ποιος νοιαζεται αν σε 12 ωρες παιζεις 12 διαφορετικα παιχνιδια η 1?Και ποιος θα σε κρινει στο κατω κατω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προσωπικά ΔΕΝ θεωρώ τον εαυτό μου gamer, ωστόσο αν βγει ένα παιχνίδι που αναμένω, το παίρνω τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας και το "καίω".

 

Όμως αυτό συμβαίνει μόλις με 2-5 παιχνίδια το χρόνο, οπότε.... Τον υπόλοιπο μου gaming χρόνο τον περνάω παίζοντας σε emulators παλιά καλά παιχνίδια ή σε GOG games.

Αλλά και αυτό για πολύ περιορισμένο χρόνο, όχι ικανό για να με θεωρήσω gamer.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ΔΕΝ θεωρώ τον εαυτό μου gamer, ωστόσο αν βγει ένα παιχνίδι που αναμένω, το παίρνω τις πρώτες μέρες κυκλοφορίας και το "καίω".

 

Όμως αυτό συμβαίνει μόλις με 2-5 παιχνίδια το χρόνο, οπότε.... Τον υπόλοιπο μου gaming χρόνο τον περνάω παίζοντας σε emulators παλιά καλά παιχνίδια ή σε GOG games.

Αλλά και αυτό για πολύ περιορισμένο χρόνο, όχι ικανό για να με θεωρήσω gamer.

Μια χαρά gamer είσαι. Για εμένα οποίος παίζει, ό,τι παίζει και άσχετα με τον χρόνο που διαθέτει είναι gamer. Ένας είναι ο σκοπός του gamer :να παίξει! Όλα τα άλλα δεν παίζουν ρόλο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα αυτά "παιχνιδάκια" μέσω browser ή στο fb αλλά ακόμα και στα κινητά δεν πιάνονται για games και φυσικά αυτοί που τα χρησιμοποιούν δεν μπορούν να λογίζονται ως gamers, στην καλύτερη των περιπτώσεων είναι φτωχοί συγγενείς των gamers.

Βασικά είναι σαν ρωτάς αν είναι πιλότος αυτός που οδηγάει 2CV ενώ ξεκάθαρα πιλότος είναι στην Φόρμουλα και στα αεροπλάνα. Σίγουρα όλοι τους πιάνουν ένα "τιμόνι" στα χέρια αλλά κάπου εκεί σταματάνε οι ομοιότητες.

 

 

Προσθήκη: Τα παραπάνω είναι προσωπική μου άποψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...