Προς το περιεχόμενο

The official Nintendo DS topic


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Acekard 2i. Πολύ φθηνή και με πάρα πολύ καλό support από unofficial firmware (AKAIO).

 

 

Με εσωσες!!

 

Acekard 2i 1.4.3

 

USD 15.45

Shipping costs USD 2.00

 

Total amount USD 17.45

δηλαδη 13,30€

 

Την παραγγειλα.. και ερχεται!!

 

Σ'αγαπω!!!!!! :wub: λολ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εσωσες!!

 

Acekard 2i 1.4.3

 

USD 15.45

Shipping costs USD 2.00

 

Total amount USD 17.45

δηλαδη 13,30€

 

Την παραγγειλα.. και ερχεται!!

 

Σ'αγαπω!!!!!! :wub: λολ!

 

Τίποτα δεν κάνει! Αν χρειαστείς τίποτα άλλο εδώ είμαστε :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει πώς μπορώ να λύσω το παρακάτω πρόβλημα;

Τοποθετώ στην R4i ένα παιχνίδι που είναι για την EU και μου βγάζει load rom errcode=4

Please reset system.

Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από simtom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερες,

θα ηθελα ενα κατατοπισμο (σε φαση καπου που να μπορω να διαβασω , η να μου πει καποιος, συντομα και περιεκτικα) για το θεμα Hacking(εαν ετσι λεγεται) του ds lite...

αναφερομαι κυριως στο να μπορει να παιζει παιχνιδια που φερνει ο θειος (εαν ειναι εφικτο αυτο...)

 

ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ας κανω μια ερωτηση για να ειμαι σιγουρη..

 

Αν περασω τα απαιτουμενα αρχεια στην SD κτλ και ξεκινησω το nds με τη καρτα, οτι υπαρχει μεσα στο ds οπως ειναι απο μονο του χανεται? Η απλα παιζει μεσω της καρτας με τους loaders και αν τη βγαλω ειναι οπως και πριν?? Θελω να πω, θα χαθουν φωτογραφιες και τα λοιπα?? :shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια αν γνωριζει καποιος απο καρτες r4 και εχει την διαθεσει

να βοηθησει ας μιλησουμε με pm.

Εχω παρει 3 καρτες και και δεν μπορω να βρω ακρη και ο

μικρος μου ζηταει παιχνιδια.

Εχει το XL με 1.4.3E.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά τα φώτα σας, κέρδισα σε διαγωνισμό το nintendo ds lite edition (κανονικό χρώμα γκρι), αξίζει να ασχοληθώ να του κάνω softmod κτλπ για να παίζω ή να το πουλήσω και να βάλω άλλα λίγα λεφτά για να αγοράσω το nintendo 3ds?

 

Δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου ούτε μία φορά, γιατί ήθελα να πάρω κάρτα να φορτώνω παιχνίδια από web και τελικά δεν πήρα.

Είναι στο κουτί του με όλα τα παρελκόμενα + εγγύηση. Αν το πουλήσω σε τι τιμή λέτε να το δώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα φώτα σας, κέρδισα σε διαγωνισμό το nintendo ds lite edition (κανονικό χρώμα γκρι), αξίζει να ασχοληθώ να του κάνω softmod κτλπ για να παίζω ή να το πουλήσω και να βάλω άλλα λίγα λεφτά για να αγοράσω το nintendo 3ds?

 

Δεν έχει χρησιμοποιηθεί καθόλου ούτε μία φορά, γιατί ήθελα να πάρω κάρτα να φορτώνω παιχνίδια από web και τελικά δεν πήρα.

Είναι στο κουτί του με όλα τα παρελκόμενα + εγγύηση. Αν το πουλήσω σε τι τιμή λέτε να το δώσω?

 

Η γνώμη μου είναι να το πουλήσεις και να πάρεις 3DS. Εξάλλου και εκεί θα μπορείς να χαρείς τα παιχνίδια του DS. Στα 100 ευρώ έχει φύγει πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Παιδια σας παρακαλω βοηθηστε με γιατι εχουν σπασει τα νευρα μου! Πριν ενα χρονο ειχα καταφερει να 'ταιριαξω' ενα dsi με μια acekard2i

Χτες αγορασα ενα καινουργιο dsi ver 1.4.1 και μια acekard 2i, αλλα εχω ξεχασει τελειως τα βηματα που κανουμε.

Tι πρεπει να κανω τωρα; To firmware του dsi, λογικα δεν το πειραζω καθολου. Η καρτα μαλλον εχει το 1.4. Αυτο πρεπει να το κανω αναβαθμιση και πως γινεται αυτο; Αν καποιος μπορει να μου πει απο την αρχη αναλυτικα τα βηματα, γιατι επι 4 ωρες παιδευομαι και αν και καταφερα να περασω τις roms, οταν κανει loading, κολλαει... Προφανως κατι δεν εχω κανει σωστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...