Προς το περιεχόμενο

The official Nintendo DS topic


panther_512

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

γεια σε ολους.εχω ενα προβλημα εχουμε ενα 3ds με καρτα r4.ολα καλα μεχρι τη στιγμη που πηραμε ενα γνησιο παιχνιδι 3d ζητησε να κανουμε upgrade για να μπορεσει να το παιξει κ αυτο ηταν. Μεγα δραμα για ενα παιδι 7 χρονων....δοκιμασα μετα τη r4 κ δεν την διαβαζει ...

εχω τη R4 3ds(ασημομαυρη με  πρασινα γραμματα το 3ds)...επαιξα το Mario 3d Land..οσο για το firware εγκατεστησα την τελευταια  version( v 1.65b) απο τη σελιδα που γραφει η καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έξπερτς των βιντεογκέϊμς HELP :shifty:

 

Αγόρασα μία κάρτα micro SD 8 Gb και της έκανα φορμάτ (fat32).

Έβαλα μέσα φωτογραφίες jpg στις οποίες μείωσα την ανάλυση στο 1/10 (από 4 Mb στα 40 Kb) και τραγούδια τα οποία μετέτρεψα από mp3 σε aac που θέλει το DSi αλλά δεν παίζει τίποτα!!!

 

Τη δοκιμάζω στο pc μου κι όλα καλά (τα έχει μέσα). Τη βάζω στο nintendo και δεν αναγνωρίζει τίποτα (σαν να είναι άδεια :( ). Ξέρεις κανείς τί φταίει; Πώς θα γίνει να μου δείξει τις φώτος και να παίξει τα τραγούδια;

 

PS: στο άλλο DSi που είχε ο γιός μου (πριν το χάσει στις διακοπές) έκανα ακριβώς την ίδια διαδικασία και δεν είχε πρόβλημα. Αυτό τώρα μου έχει σπάσει κυριολεκτικά τα νεύρα :fear: (κι όχι τίποτ' άλλο... παραπονιέται κι ο μικρός και δε ξέρω τί να κάνω και τί να του πω).

 

Thanx εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω αυτό το καλώδιο για το DS:


http://i.ebayimg.com...56QQ~~60_35.JPG


Χάλασε η πάνω οθόνη και κόπηκε αυτό το καλώδιο...


Ξέρετε που θα το βρω...καπου φτηνά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

παιδια βοηθεια.

 

εχω nintendo dsi και παιχνιδια σε καρτα r4 sdhc dual-core smart update ( ετσι γραφει πανω) ο γιος μου εχει καινει update to nintento και τωρα δεν μπορει να παιξει τα παιχνιδια  του. το εκανα format το νιντεντο αλλα τιποτα. 

τι πρεπει να κανω τωρα βοηθεια παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

καλημερα σε ολους.

Απο εχθες το nintedo dsi της μικρης αρχησε να βγαζει το ακόλουθο μηνυμα  an error has occurred press and hold the power button to turn the system off please refer to the nintendo dsi operations manual for details.

Αυτο το μηνυμα βγαινει σε οποιο εικονιδιο πατησεις πχ star, nintedo shop , και ακομα στο εικονιδιο του παιχνιδιου. Ασχετος αν εχεις καποιο γνησιο παιχνιδι η την καρτουλα r4i που χρησιμοποιούσα περισσοτερο.

Καμια βοηθεια παιδια?

προσοχη δεν βγαινει το μηνυμα μονο με την καρτα r4i

Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...