Προς το περιεχόμενο

Το thread της μαγειρικής!


nontasg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και μην τις έχεις κοντά σε μήλα.

Αν δεις ότι σου μαυριζουν ή κατάψυξη για να κανείς γλυκό ή τις πας φουλ στην μαυρίλα και κανείς γλυκό. Όταν μια συνταγή θέλει μπανάνα έτσι τις θέλει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μην τις έχεις κοντά σε μήλα.

Αν δεις ότι σου μαυριζουν ή κατάψυξη για να κανείς γλυκό ή τις πας φουλ στην μαυρίλα και κανείς γλυκό. Όταν μια συνταγή θέλει μπανάνα έτσι τις θέλει.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

το ξερω αυτο για το γλυκο βγαζουν πολυ παραπανω αρωμα. εγω βεβαια θελω να τις τρωω οπως ειναι οχι να τις κανω γλυκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εμαθα για κατι γαριδες που εχουν χονδρικη 100 λιρες το κιλο. Αυτες που εχουμε στο μαγαζι(aristeus antennatus) εχουν 35 το κιλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τις μπανανες τις φυλαμε στο ψυγειο η εκτος ψυγειου; γτ οτι και να τους κανω μαυριζουν μεσα σε δυο μερες.

Εκτός ψυγείου σε μια κρύα γωνιά της κουζίνας μου έχουν κρατήσει και βδομάδα με υποφερτό μαύρισμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός ψυγείου σε μια κρύα γωνιά της κουζίνας μου έχουν κρατήσει και βδομάδα με υποφερτό μαύρισμα.

 

αμα εβλεπες στην κουζινα μου δεν θα μιλαγες για γωνιες. τεσπα τις εχω αφησει σε μια ακρη καλα ειναι ακομα, κιτρινες.

 

in other news φτιαχνω ταρτα με βερικοκα και ειμαι τοσο ελεινη (θα καω στην κολαση της μαγειρικης) που εφτιαξα ετοιμη κρεμα ζαχαροπλαστικης, σχεδον ετοιμη δλδ. την ζυμη τουλαχιστον την εφτιαξα μονη μου τουλαχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τις μπανανες τις φυλαμε στο ψυγειο η εκτος ψυγειου; γτ οτι και να τους κανω μαυριζουν μεσα σε δυο μερες.

 

Να τις αγοράζεις λίγο πιο άγουρες και σε λίγα τεμάχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχανε στείλει πριν κανα τετράμηνο μέλι από Κρήτη και το είχα πετάξει σε ένα ράφι. Τώρα που άρχισαν τα κρύα το έχω τιμήσει δεόντως αλλά μου φαίνεται ότι έχει αρχίσει να ζαχαριάζει.

 

Αν κάθομαι να το ανακατεύω με τις ώρες στρώνει η κατάσταση αλλά δεν μπορώ να κάθομαι να ανακατεύω το βάζο κάθε μέρα. Υπάρχει κάποιος λόγος που το κάνει και αν ναι μπορεί να αποφευχθεί?

 

Κλασσικά οι γιαγιάδες κάτι είχαν πει, αλλά ποιος θυμάται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...