Προς το περιεχόμενο

PlayStation Portable Topic v2 [PSP][Εκτός μηνυμάτων για downgrade]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά υπάρχει κάποιο site που να έχει όλα τα games που έχουν κυκλοφορήσει για psp? Έψαξα στο google αλλά κάτι καλό δεν βρήκα.

Επίσης επειδή θα φύγω για 15 μέρες θέλω να πάρω μια extra μπαταρία (όσο ποιο μεγάλη και καλή γίνεται)! Έχετε να προτείνετε κάποια :-D? Αυτή ας πούμε λέει τπτ?

 

http://www.ign.com νομιζω τα εχει ολα,και με βαθμολογιες κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το metal gear peace walker σε backup αλλα μου ζηταει την 6.20 να παιξει.. εγω εχω φορτωμένο το 5,50 D3. καμια ιδεα? υπαρχει καποιο plugin κατι για να κανει την δουλεια?

 

εχει βγει η εκδοση Prometheus Περασε την να σου παιξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

οκ το εφτιαξα το mgs.. κατι αλλο τωρα.. ξερετε κανα καλο προγραμμα για να συμπιέζει τα iso σε cso και τετοια.. δεν βρίσκω κατι αξιόλογο στο net και οτι βρίσκω ειναι down το link...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε κανένας το god of war : ghost of sparta demo? Tο κατεβαζω, εγκαθισταται,ξεκιναω,φτανω μεχρι την εικονα του santa monica studiο και μετα μαυρη οθονη εως οτου το go μου να κλεισει.Ολα τα αλλα games λειτουργουν κανονικα.....wtf? Tο κατέβασα και μέσω του psp και μέσω του ps3 το ίδιο αποτέλεσμα. Uninstall/reinstall not working σαν λύση. Καμία ιδέα κανένας?

 

Και άλλοι με go έχουν το ίδιο πρόβλημα http://community.eu.playstation.com/t5/PSP-Games/My-God-Of-War-Ghost-Of-Sparta-demo-code-is-not-working-on-my/td-p/11451662 , αν και δεν ισχύει για όλους όπως φαίνεται από τα replies. Και εντάξει χωρίς demo αντέχω αλλά φαντάζεστε να παιχτεί καμιά μαλακία με το final release τον Νοέμβρη :mad:?

 

Btw το go μου είναι uptodate - τελευταίο firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για όσους αντιμετωπίζουν το πρόβλημα που περιέγραψα παραπάνω υπάρχει λύση. Όταν φτάσετε στην εικόνα του santa monica studio, παγώστε το παιχνίδι για να βγείτε στο xmb και επαναφέρεται το με την επιλογή resume. Μετά θα συνεχίσει κανονικά χωρίς να κλείσει το go σας.

 

Το game είναι αρκετά καλό! Επιτέλους τον προσεχή Νοέμβρη θα ξεσκονίσουμε τα psp μας :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Υπαρχει κανας PSX emu περα απο τον POP, ο οποιος να εχει επιλογες emulator οπως savestate Κτλ? Κυριως με απασχολει να σωζω σε οποιο σημειο θελω οπως αμα παιζεις emu σε PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Ποιό μοντέλο psp έχει περισσότερες δυνατότηες?

πχ. δεν θέλουν το psp go (προφανώς).

 

Ψάχνω για 2 φιλαράκια μου που είναι στον στρατό.

Απλά βοηθείστε με στο μοντέλο για να μπορέσω να ψάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

PSP 2

 

Οι πρωτες photos

http://www.vg247.com/2010/11/17/psp2-dev-kit-snaps-show-twin-sticks-trackpad/

 

It has an HD screen. The last set of rumours surrounding the handheld said the chipset has yet to be finalised.The machine is rumoured to be extremely powerful, with approximately twice as much RAM as a 360.EA has confirmed it’s had “exposure” to the unit, and developer Netherrealm has openly admitted it’s working with a kit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι?

Κατεβάζω την αναβάθμιση 6.31 από τη sony χωρίς να έχω την 6.30

Γράφει όμως ''The PSP® system software version 6.31 (with 6.30) update includes the following:''

Άρα δεν χρειάζομαι την 6.30??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εχω να παραθεσω παρατηρησεις, ερωτησεις αλλα και απαντησεις εδω. λοιπον ειδα παραπανω ενας φιλος ρωταγε πως θα αγορασει hackable psp και ολοι απαντησαν οτι δεν παιζει να βρει. Easy Buy World τσεκαρατε ? το αγορασα το δικο μου απο εκει τον σεπτεμβριο με 16αρα καρτουλα και μαλιστα με το CFW περασμενο (οι κραχτες μην με φανε το ebw ΜΕΤΡΑΕΙ φουλ). η αλλη λυση οπως ειπε ενας αλλος φιλος ειναι να παιξει κανεις με τις πιθανοτητες με παλαιοτερα psp που εχουν ξεμεινει πχ σε video clubs. η παρατηρηση μου ειναι: εχει νεκρωσει λιγο το topic η ειναι ιδεα μου? xD και τελος θα ηθελα να σας ρωτησω : οπως ειπα πριν (ακυρο, τωρα το λεω.) ειμαι σε 5.03 gen-c και ενω ολα τα iso μου τρεχουν κανονικα, το pes2011 και το fifa11 τσινανε. δηλαδη το μεν pes εχω καταφερει να το τρεξω μια φορα και ολες τις αλλες μετα το loadscreen του psp κανει shutdown το psp απο μονο του ενω το fifa δεν αρχιζει καν. εχω δοκιμασει καθε πιθανη εκδοση των iso ακομα και υποτιθεμενες ελεγμενες για 5.03 αλλα τιποτα (και proemetheus v3 επισης μηπως εφταιγε το gen-c αλλα κ παλι τιποτα). καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω να παραθεσω παρατηρησεις, ερωτησεις αλλα και απαντησεις εδω. λοιπον ειδα παραπανω ενας φιλος ρωταγε πως θα αγορασει hackable psp και ολοι απαντησαν οτι δεν παιζει να βρει. Easy Buy World τσεκαρατε ? το αγορασα το δικο μου απο εκει τον σεπτεμβριο με 16αρα καρτουλα και μαλιστα με το CFW περασμενο (οι κραχτες μην με φανε το ebw ΜΕΤΡΑΕΙ φουλ). η αλλη λυση οπως ειπε ενας αλλος φιλος ειναι να παιξει κανεις με τις πιθανοτητες με παλαιοτερα psp που εχουν ξεμεινει πχ σε video clubs. η παρατηρηση μου ειναι: εχει νεκρωσει λιγο το topic η ειναι ιδεα μου? xD και τελος θα ηθελα να σας ρωτησω : οπως ειπα πριν (ακυρο, τωρα το λεω.) ειμαι σε 5.03 gen-c και ενω ολα τα iso μου τρεχουν κανονικα, το pes2011 και το fifa11 τσινανε. δηλαδη το μεν pes εχω καταφερει να το τρεξω μια φορα και ολες τις αλλες μετα το loadscreen του psp κανει shutdown το psp απο μονο του ενω το fifa δεν αρχιζει καν. εχω δοκιμασει καθε πιθανη εκδοση των iso ακομα και υποτιθεμενες ελεγμενες για 5.03 αλλα τιποτα (και proemetheus v3 επισης μηπως εφταιγε το gen-c αλλα κ παλι τιποτα). καμια ιδεα?

 

δοκιμασε να πατησεις select και να βαλεις τα cpu clock game & cpu clock xmb στα 333 αλλιως μετα φορματ την καρτα και περασμα ξανα τα παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HELP!!!!

 

 

Παιδια ο αδερφος μου εριξε το psp κατω και δεν το καπακι (εκει που βαζουμε την κασετα)δεν κλεινει.Αμα το παω σε καταστημα (πχ Γερμανος)θα μου το κανουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Sry gia double post)

Επισης θελω να ρωτησω αμα ξερει κανεις πως:

Βαζω flash player

Αν θα χρειαστω εχτρα μνημη για τον φλαση

Και απο ποιο site TOU PC μπορω να κατεβασω παιχνιδια για να τα περασω στο psp

Sry που σας κουρασα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...