Προς το περιεχόμενο

PlayStation Portable Topic v2 [PSP][Εκτός μηνυμάτων για downgrade]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

New firmware κυκλοφόρησε στις 14/7

An update to the PSP system software was released on July 14, 2008. If you update your PSP system, the system software version will be 4.05 and the following features will be updated.

 

http://uk.playstation.com/help-support/psp/system-software/detail/item110833/Update-features-(ver-4-05)/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καλημερα πηρα τωρα psp μπορει καποιος να μου πει πως κατεβαζω παιχνιδια απο το δικτυο και μετα πως τα τρεχω στην κονσολα;

 

Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα.

Ειναι το πρωτο μου ποστ μετα απο ατελειωτα search για να βρω λυση σε αυτο που ψαχνω.

Πηρα πριν λιγο καιρο το Psp piano black και αγορασα μαζι μια memory card 2 gb.

Το Firmware του ειναι το 3.90.

Μεχρι εδω ολα καλα. Πηγα να εγκαταστησω το custom Firmware 3.90 Μ33-2 και ενω ακολουθησα σωστα (ετσι λεω :P) τις οδηγιες που βρηκα σε κατι οδηγους οταν παταγα την εφαρμογη για να γινει install μου εβγαζε το εξης Couldnt not start game? καπως ετσι..

Για να μην τα κανω χειροτερα ειπα να ρωτησω καποιον που ξερει :P

 

υγ. Η παραμικρη ρυθμιση ειναι σημαντικη (πριν μερικες σελιδες διαβαζα που ειχε γραψει ενα παιδι οτι για να παιξει παιχνιδια που δεν ειναι σε δισκακι πρεπει να κανεις μια αλλαγη στις ρυθμισεις του Psp, ε αυτο αν δεν το ελεγε κανεις πχ δεν θα το εβρισκα απο μονη μου)

 

Ευχαριστω εκ των προταιρων :-)

 

Γεια χαρά σε όλους.

Μάλλον έχει ξανασυζητηθεί το θέμα μου αλλά επειδή είμαι εντελώς άσχετος, θα ήθελα να μου απαντήσετε για τη δική μου περίπτωση.

Έχω το PSP Lite με firmware 4.01. Θέλω να μάθω τι διαδικασία χρειάζεται για να το κάνω να παίζει παιχνίδια από το MemoryStick. Παιχνίδια που βρίσκω στο διαδύκτιο.

Έχω την εντύπωση από ότι διάβασα, οτι πρέπει να βάλω custom firmware. Την διαδικασία όμως και ποιό firmware δεν τα ξέρω.

 

Ευχαριστώ.

 

 

check my site :D

 

http://daimon.890m.com/PSP-Downgrade-Guide.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ανοιγω το πσπ βασικα οταν προσπαθω να το ανοιξω αναβει το φωτακι για μισο δευτερολεπτο πρασινο και μετα δεν ανοιγει!η μπαταρια ειναι γεματη απλα εδω και καιρο το πσπ αρχιζε και τα εφτινε δεν επαιζε πχ ηχο χωρις ακουστικα!!!τωρα τι να κανω καμια ιδεα?η καπου που μπορω να το φτιαξω φτηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχυει ακομα η εγγυηση του PSP τοτε μπορεις να το γυρισεις και νομιζω οτι σου δινουν καινουργιο,αν εχει λυξει η εγγυηση τοτε πρεπει να πληρωσεις για να φτιαχτει.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
το PSP υποτιθεται οτι φορτιζει και απο το USB

με mini-USB

οπως μερικα κινητα και PDA?

γιατι μεσα την εχει αυτην την επιλογη αλλα δεν φορτιζει

 

Είναι μόνο για τα Slim PSP αυτή η επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...