Προς το περιεχόμενο

PlayStation Portable Topic v2 [PSP][Εκτός μηνυμάτων για downgrade]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεεε λογικό είναι.Και εγω την ειχα πατησει με μια 8αρα Magic Gate.Unknown μου βγαζει κι εμενα.Εστειλα αρνητικο feedback αλλά δεν το κυνηγησα να σου πω.Το καλο ειναι οτι αναγνωριζει όλα τα παιχνιδια οσο και φορτβμενη να την έχω.Αυτή την στιγμή εχω ελευθερα 88 mb και όλα τρεχουν ρολόι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Εεεε λογικό είναι.Και εγω την ειχα πατησει με μια 8αρα Magic Gate.Unknown μου βγαζει κι εμενα.Εστειλα αρνητικο feedback αλλά δεν το κυνηγησα να σου πω.Το καλο ειναι οτι αναγνωριζει όλα τα παιχνιδια οσο και φορτβμενη να την έχω.Αυτή την στιγμή εχω ελευθερα 88 mb και όλα τρεχουν ρολόι

 

Απ'οτι έχω καταλάβει δεν διαβάζει/εμφανίζει τα παιχνίδια που είναι πάνω απο 1.5Gb. Επειδή τώρα είμαι στην δουλειά θα κάνω ένα test μόλις πάω σπίτι...

Ας παίζει τουλάχιστον έτσι και για τα μεγαλύτερα παιχνίδια (που δεν είναι και πολλά) θα χρησιμοποιώ την παλιά καλή 2Gb που έχω. ;)

Είδωμεν...

 

P.S: Κι εγώ αρνητικό feedback έστειλα και του τα'χωσα κιόλας! :devil:

 

Τελικά η θεωρία μου ήταν λανθασμένη. Δεν είναι ότι δεν διαβάζει μεμονωμένα αρχεία πάνω από 1.5 Gb αλλά δεν διαβάζει (δεν εμφανίζει τουλάχιστον) παιχνίδια πάνω απ'τα 4.5 Gb!!!! Ενώ ο χώρος είναι δεσμευμένος κανονικά και τα παιχνίδια υπάρχουν μέσα στην κάρτα μνήμης αλλα δεν εμφανίζονται πουθενα.

π.χ: έχω κάπου 9 παιχνίδια στην κάρτα που δεσμεύουν γύρο στα 11 Gb και στο PSP μου εμφανίζονται μονάχα τα 5 (συνολικού μεγέθους 4.5 Gb)...

Τώρα είμαι στο στάδιο του βρισίματος με τον Κινέζο!!!!

 

P.S: Όταν κάνετε format την κάρτα απ'το PC τι σύστημα αρχείων βάζετε? fat ή fat32????????

Επεξ/σία από Chaos3X
Αυτόματη ένωση μηνυμάτων
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

γεια σας εχω το psp phat και ενα cf 3.κατι και μια καρτα sony 8gb η οποια με τον ανταπτορα στο πσ παιζει κανονικα αλλα οταν την βαζω στο πσπ δεν την διαβαζει η οταν παω να το ανοιξω και την εχω μεσα ανοιγει το πρασινο φωτακι στο πσπ αλλα η οθονη οχι!(καμια φορα την διαβαζει και την καρτα κανονικα οποτε του καπνισει)!εχετε ιδεα τι μπορει να συμβαινει και πως να το αντιμετωπησω αυτο!?ευχαριστω πολυ σε οσους βοηθησουν :)!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:33 ----------

 

κανεις δεν μπορει να βοηθησει :S?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας εχω το psp phat και ενα cf 3.κατι και μια καρτα sony 8gb η οποια με τον ανταπτορα στο πσ παιζει κανονικα αλλα οταν την βαζω στο πσπ δεν την διαβαζει η οταν παω να το ανοιξω και την εχω μεσα ανοιγει το πρασινο φωτακι στο πσπ αλλα η οθονη οχι!(καμια φορα την διαβαζει και την καρτα κανονικα οποτε του καπνισει)!εχετε ιδεα τι μπορει να συμβαινει και πως να το αντιμετωπησω αυτο!?ευχαριστω πολυ σε οσους βοηθησουν :)!

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 20:33 ----------

 

κανεις δεν μπορει να βοηθησει :S?

 

danny τα γραφεις λιγο μπερδεμενα, εχω την εντυπωση η καρτουλα πρεπει να ειναι μουφεξ. καντην φορματ μεσα απο win. οταν γραφεις καμια φορα την διαβαζει εννοεις πως μπορεις να παιξεις παιχνιδια? δεν εχεις καμια αλλη να δοκιμασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχω πάρει μια κάρτα μνήμης της SONY Μ2 8GB. Την κονσόλα θα την έχω στα χέρια μου σε λίγες μέρες. Άν την βάλω στο psp με αντάπτορα θα την διαβάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πάρει μια κάρτα μνήμης της SONY Μ2 8GB. Την κονσόλα θα την έχω στα χέρια μου σε λίγες μέρες. Άν την βάλω στο psp με αντάπτορα θα την διαβάζει?

 

ναι το πιθανότερο. Αλλά για να βεβαιωθείς ότι είναι γνήσια 8GB βάλτης ένα μεγάλο αρχείο 5, με 6GB να δεις αν το δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια,help!.

 

Προχθες brickaρα το Psp μου με αποτελεσμα να χρειαστω Pandoras&MMS.Δεν μπορω όμως με τιποτα να κανω την καταραμενη την MMS.Εχω μια 4gb sony pro duo,Κατι μου λεει για reserved sectors και κατι τετοια.Χρησιμοποιησα το psp ενος φιλου μου για να κανω pandora αλλα η MMS αντιστεκεται.

 

:fear::fear::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,help!.

 

Προχθες brickaρα το Psp μου με αποτελεσμα να χρειαστω Pandoras&MMS.Δεν μπορω όμως με τιποτα να κανω την καταραμενη την MMS.Εχω μια 4gb sony pro duo,Κατι μου λεει για reserved sectors και κατι τετοια.Χρησιμοποιησα το psp ενος φιλου μου για να κανω pandora αλλα η MMS αντιστεκεται.

 

:fear::fear::fear:

Δοκίμασε αυτό:

http://www.octapus.net/forum/viewtopic.php?f=114&t=8843

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

thx θα το δοκιμασω,δεν μπορω ομως να συνδεσω το psp στο pc.συνδεω τα καλωδια,παω usb connection,και αυτο συνεχιζει να μου λεει Connect a Usb cable.Δεν πρεπει να ειναι το καλωδιο,γιατι παλιοτερα στο δικο μου psp δουλευε μια χαρα.

 

 

btw γραφτηκα στο pspgr.net ωραιο siteακι.ιδιο ονομα no posts,yet!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πού είσαι; Αθήνα Θεσσαλονίκη; που;

 

αστο εγινε .ειχα ενσωματωμενο card reader και δεν το ηξερα.:P:p:p

 

μονο που το usb συνεχιζει να μην δουλευει.Μηπως φταει που εκανα ενα partition για τα vista? πριν κανω partition δουλευε:shifty:

 

 

θεσσαλονικη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...