Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

και φυσικα το manual ειναι ασπρομαυρο

ε τους γύφτους (με το συμπάθειο κι όλας), βγάζουν τη συνέχεια ενός παιχνιδιού - "σταθμό" στο PC gaming μετά από 10 χρόνια και βάζουν ασπρόμαυρο manual, μπας και κερδίσουν 1-2e ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε τους γύφτους (με το συμπάθειο κι όλας), βγάζουν τη συνέχεια ενός παιχνιδιού - "σταθμό" στο PC gaming μετά από 10 χρόνια και βάζουν ασπρόμαυρο manual, μπας και κερδίσουν 1-2e ακόμη.

 

Lol ναι, εντελως unpolished και αρπα-κολλα το game, ασ'τα να πανε...

 

 

Στο multiplayer φυσικα και υπαρχουν και οι 3 φυλες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol ναι, εντελως unpolished και αρπα-κολλα το game, ελεος...

 

 

Στο multiplayer φυσικα και υπαρχουν και οι 3 φυλες ;)

 

Η blizzard ποτέ και σε κανένα game της δεν είχε έγχρωμο manual (μια επιφύλαξη για το wow γιατί έχω το battlechest και βαριέμαι να πάω να το δω).

είτε για λόγους οικονονομίας είτε γιατί το ασπρόμαυρο έχει "κάτι" ξεχωριστό (λέμε τώρα) είτε γιατί έτσι απλά τους γουστάρει είναι δικό τους θέμα, δεν το κάνουν τώρα για πρώτη φορά. Πάλι καλά που το έχει ασπρόμαυρο και δε στο έχει σε pdf.

 

Υπάρχουν άλλα πράγματα για να κατηγορήσει κανείς την blizzard, μη στεκόμαστε σε σαχλαμάρες και χάνουμε την ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπωντας πάντως τι χαμός γίνεται γύρω μας απο spoilers κτλ καταλαβαίνω γιατί η blizzard αναγκάστηκε να κάνει τέτοια κρυπτογράφηση στον installer κτλ κτλ κτλ

 

Δυστυχώς απο τους "εξυπνάκιδες" των cinematics δεν είχε τρόπο να γλυτώσει ...

Για μένα που ειμαι focused στο Multiplayer κομματι του παιχνιδιου ...ΚΛΑΙΝ ... για τους καημενους τους Lore/Campaign λυπαμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η blizzard ποτέ και σε κανένα game της δεν είχε έγχρωμο manual (μια επιφύλαξη για το wow γιατί έχω το battlechest και βαριέμαι να πάω να το δω).

είτε για λόγους οικονονομίας είτε γιατί το ασπρόμαυρο έχει "κάτι" ξεχωριστό (λέμε τώρα) είτε γιατί έτσι απλά τους γουστάρει είναι δικό τους θέμα, δεν το κάνουν τώρα για πρώτη φορά. Πάλι καλά που το έχει ασπρόμαυρο και δε στο έχει σε pdf.

 

Υπάρχουν άλλα πράγματα για να κατηγορήσει κανείς την blizzard, μη στεκόμαστε σε σαχλαμάρες και χάνουμε την ουσία.

 

Συμφωνω μαζι σου, οπως καταλαβαινεις το μυνημα μου ειναι ειρωνικο ;)

 

Το τελευταιο πραγμα που θα μπορουσε ποτε να κατηγορησει κανεις την Blizzard ειναι οτι τα games της ειναι φτηνιαρικα η προχειροφτιαγμενα αλλα haters gonna hate, τι να κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω μαζι σου, οπως καταλαβαινεις το μυνημα μου ειναι ειρωνικο ;)

 

Το τελευταιο πραγμα που θα μπορουσε ποτε να κατηγορησει κανεις την Blizzard ειναι οτι τα games της ειναι φτηνιαρικα η προχειροφτιαγμενα αλλα haters gonna hate, τι να κανεις.

με αποκαλείς hater σαν να με ξες από χθες ή να έχεις διαβάσει ότι ποστ έχω κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικη παρατηρηση με αφορμη το μυνημα σου γιατι τις τελευταιες μερες διαβαζω μεγαλες ποσοτητες απο ανουσιο flame απο ατομα που δεν ειχαν σκοπο να ασχοληθουν με το game και απλα γουσταρουν να κραζουν, τιποτα προσωπικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς απο τους "εξυπνάκιδες" των cinematics δεν είχε τρόπο να γλυτώσει ...

Για μένα που ειμαι focused στο Multiplayer κομματι του παιχνιδιου ...ΚΛΑΙΝ ... για τους καημενους τους Lore/Campaign λυπαμαι...

ναι αλλα ειδαμε και τα cinematics χωρις να πληρωσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικη παρατηρηση με αφορμη το μυνημα σου γιατι τις τελευταιες μερες διαβαζω μεγαλες ποσοτητες απο ανουσιο flame απο ατομα που δεν ειχαν σκοπο να ασχοληθουν με το game και απλα γουσταρουν να κραζουν, τιποτα προσωπικο.

εγώ δεν είμαι από αυτούς που το κράζουν, τσέκαρε τα post μου (για το SC2) και θα το διαπιστώσεις

 

όσο για το manual που είπα, ναι, είναι γυφτιά και ο μόνος λόγος που σχεδόν όλες οι εταιρείες τα βγάζουν ασπρόμαυρα (παλαιότερα οι περισσότερες τα είχαν έγχρωμα και μιλάω από εποχές X-Wing), και πρόσφατα μόνο σε pdf (!), είναι ο οικονομικός.

 

Στις περισσότερες περιπτώσεις δικαιολογείται, άλλα είναι από τις μικρές πινιλιές που δείχνουν πότε ένας developer πουλάει κάτι που το αγαπάει και πότε πουλάει ένα ακόμη εμπόρευμα.

 

Μήπως δλδ να βγάλουν και τα dvd cases και να μας τα δίνουν σε χάρτινες θήκες; Ή ακόμη και χύμα μέσα σε ζελατίνες;

 

Αν μη τι άλλο, η Collector's των ~100e έπρεπε να έχει όχι απλώς έγχρωμο manual, άλλα booklet manual με βιβλιοδεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Collector's των 100 ευρω εχει αλλα πραγματα illustration με βιβλιοδεσια, δεν ειναι το manual το θεμα.

Η Blizzard εχει χιλια κακα και αν θες τα συζηταμε, αλλα στο θεμα του ποσο polished και φροντισμενα ειναι τα προιοντα που παραδιδει δεν νομιζω οτι μπορει να πει κανεις τιποτα. Φυσικα εχουν κερδισει με τα τρελα εσοδα του WoW το δικαιωμα να κανουν 6 χρονια develop το SCII, αλλα οπως και να εχει οταν για ενα παιχνιδι σαν το SCIΙ με 100 μυρια μπατζετ και τοση φροντιδα μου λες οτι τσιγγουνευτηκαν για το χρωμα στο manual η οτι αυτο δειχνει προχειροτητα δεν μπορω παρα να διαφωνησω.

 

Οσο για το αν αγαπανε αυτο που κανουν trust me, οσα και να βγαλουν απο το SC ειναι ενα πολυ μικρο ποσοστο απο αυτα που βγαζει η ναυαρχιδα, το WoW δηλαδη, το SCII ειναι σε μεγαλο βαθμο και fan service (με το αζημιωτο φυσικα) κατα την ταπεινη μου αποψη.

 

Ασχετο αλλα επειδη ημουν μπροστα στο unpacking, ποσο γαμει το Dogtag, μεταλλικο απ'εξω και βαρυ, γαμω την φτωχεια μου μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα πάθει τπτ με το να το αποκτήσει λίγο αργότερα, όπως είπες και εσύ hobby είναι, όχι life or death κατάσταση...

 

και όχι η ζωή δεν είναι μόνο τα hobbies μας...

 

you missed my point :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...