Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά σας παιδιά... sorry που ποστάρω εδώ αλλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να δημιουργήσω καινούριο θέμα (μου λέει ότι δεν έχω τα απαραίτητα δικαιώματα...(who knows?) . Αν το δεί κάποιος admin ας το μεταφέρει κάπου αλλού.

 

Η απορία μου είναι σχετικά με το Starcraft 1 και το multiplayer. Προσπάθησα να μπώ στο battle.net να παίξω online και μου ζήτησε να κάνω ενα update....πάτησα ok και έκανε για αρκετή ώρα update. Τελικά όμως δεν κατάφερα να παίξω και μου βγάζει ένα μήνυμα ότι δεν έχει γίνει upgrade....δεν μου βγάζει όμως τι πρέπει να κάνω από δω και πέρα....και είπα να ρωτήσω μήπως πρέπει να κάνω κάτι άλλο.

 

Γενικά όπως θα καταλάβατε δεν ασχολούμαι με games αλλά φαγώθηκε ο αδερφός μου να παίξουμε το starcraft από το σπίτι του ο καθένας και γι' αυτό πήγα και το αγόρασα σήμερα. Αναφέρομαι στο 1 γιατί είδα ότι βγήκε και το 2 αλλά με ημερομηνία έναρξης στις 27/07/10 για online παιχνίδι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://eu.blizzard.com/en-gb/company/events/starcraft2-london.html

 

The StarCraft II: Wings of Liberty launch is in just a few weeks! We are pleased to welcome you to the official StarCraft II Midnight Openings event page!

 

Reports of Zerg activity have been coming in from all across the world, and we need you to fend off the swarm that’s set to arrive this summer with the launch of StarCraft II: Wings of Liberty! Citizens of London, get ready for the invasion!

 

Carl Chimes, Lead software engineer f...or StarCraft II, will be there to sign your copy of StarCraft II!

 

A Beginner's Guide to StarCraft II

 

http://us.battle.net/sc2/en/blog/39302

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο map editor είναι εξίσου εύκολος όπως ήταν ο editor πχ. του Age of Empires ? Του στυλ δλδ drag & drop??

 

Γιατί λατρεύω να κάνω νέα maps και mini-campaigns :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε μα φιλε μου αφου δε ξερανε οτι ειχεσ πρπαραγγειλει....γι'αυτο δε σου ειπαν τιποτα για 60.... ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ εξυπηρετηθηκες, αυτο σου λεω, και τους λες και μπραβο...

 

μα ρε φιλε σου λεω μου στείλανε email και μου ειπαν οτι θα το παρω στα 50 , δεν προσεχεις τι λεω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

StarCraft_Economy.png

 

Ενδιαφέροντα τα νούμερα.

 

Αναρωτιέμαι :

 

1) το full multiplayer support τι το θέλανε... Lan δεν υποστηρίζει, άρα "full" δεν είναι. Το sc2, κατά τη γνώμη μου, θα σπάσει και ένα άλλο ρεκόρ: Θα είναι το πρώτο παιχνίδι με τόσες πολλές πωλήσεις που μεγάλη μερίδα των κατόχων του θα το παίζουν cracked για να μπορούν να έχουν lan. Τελικά από τα "σπασμένα" δε γλιτώνουμε, έτσι ή αλλιως..

 

3) Τι θα γίνει με τα esports στην Κορέα και σε άλλα μέρη του κόσμου; Δε νομίζω ότι κανένας σοβαρός pro player θα δέχεται να παίζει μέσω battle.net όταν ο αντίπαλός του θα βρίσκεται 2 μέτρα μπροστά του... lol. Θα προχωρήσουν μήπως κάποια σενάρια που ακούστηκαν ότι για τα esports η blizzard θα δίνει στους διοργανωτές ειδικές εκδόσεις που θα υποστηρίζουν lan; Όχι ότι δε θα βγει crack, αλλά σε επίσημα events φαντάζομαι δε θα μπορούν να χρησιμοποιούνται "σπασμένα" αντίγραφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω πηγα να το προπαραγγειλω απο play.com και μου στειλανε εκεινη την ιστορια οτι πανω απο 30 λιρες..το λομπου. Ομολογω οτι δεν το ηξερα αυτο για το play.com, αλλα γενικα το εμπιστευομαι και στην ταχυτητα παραδοσης. Τελοσπαντων μολις το παρηγγειλα απο πλαισιο στα 49E με 24ωρο delivery ντεμεκ... Ανα δουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, ένα ελληνικό sc2 site που θα κλήρωνε 20 αντίτυπα + 3 ce τι απέγινε;

Όχι τπτ άλλο, περιμένω να δω μπας και το τύχω από κει :-D

 

edit: το starcraft-2.gr και sc2.gr ήτανε, άλλα τώρα λέει "site does not exist"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά, ένα ελληνικό sc2 site που θα κλήρωνε 20 αντίτυπα + 3 ce τι απέγινε;

Όχι τπτ άλλο, περιμένω να δω μπας και το τύχω από κει :-D

 

edit: το starcraft-2.gr και sc2.gr ήτανε, άλλα τώρα λέει "site does not exist"

 

μαλλον το κλεισανε το site, και λενε αφου δεν παει καλα το site, μην πληρωνουμε τσαμπα σα μαλακες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
ενα παιχνιδι σαν το SCIΙ με 100 μυρια μπατζετ

 

δεν ισχύει αυτό...

 

you missed my point :)

 

και εσύ πιάστηκες από μια φράση του δικού μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τη φημολογια οτι το SC2 κοστισε 100 μυρια....ελεος, που τα φαγανε δηλαδη? Μην τρελαθουμε κιολας. Ουτε τα μισα δεν χρειαστηκαν.

 

Μπορει να εννοουνε συνολικα..μαζι με το promo και ολα αυτα, οχι μονο το development. Εμενα παντως λογικο μου φαινεται το ποσο για συνολικο κοστος. Οχι οτι δεν θα τα παρουν πισω να εχουν για τα δισεγγονα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...