Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΤΟ παρατηρήσατε οι WoW players? (Night Elf female dance ...σε ολόγραμμα.. :-D)

Γεμάτο "αναφορές" το game.. :-)

 

Ναι ενω η διαφημηση με διαφορα quotes απο Tauren, rogues do it from behind και αλλα πανε πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

97αρι μ.ο μεχρι στιγμης στα reviews.Θεωρω υπερβολικα υψηλες τις βαθμολογιες που παιρνει και δυστυχως το μεγαλο fan base δεν αφηνει περιθωρια για διαφορετικες αποψεις.Οπως και να το κανουμε τοσο το DoW2 οσο και το WiC ειναι κατα τη γνωμη μου καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

97αρι μ.ο μεχρι στιγμης στα reviews.Θεωρω υπερβολικα υψηλες τις βαθμολογιες που παιρνει και δυστυχως το μεγαλο fan base δεν αφηνει περιθωρια για διαφορετικες αποψεις.Οπως και να το κανουμε τοσο το DoW2 οσο και το WiC ειναι κατα τη γνωμη μου καλυτερα.

 

Μεταξύ μας και εγώ προτιμώ το DoW 2 αν και με επηρεάζει πολύ το ότι μου αρέσει πιο πολύ το lore του 40K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω δειλα δειλα και το multiplayer που λες, λεω ας ξεκινησω με practise league, παει καιρος απο το SC1 και ποτε δεν ειχα ασχοληθει τοτε σοβαρα με το σπορ. Στο πρωτο match με βιασε ο τυπας σε χρονο dt. Του λεω ρε μεγαλε πλακα με κανεις? αφου εισαι προ..τι δουλεια εχεις στο practise, και με λεει ημουν προ στο SC1 εδω ειναι το 2..θα μας τρελανουν ρε αυτοι οι ξενοι ταμπλετες του Galgon τρωνε? Ιδιο ειναι το game στο 90%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχωντας ηδη λιωσει και οντας ενα βημα πριν την τελευταια αποστολη μπορω να πω οτι συμφωνω με fearwhatnow εκτος απο το WiC το οποιο μου φανηκε πολυ ρηχο σε strategy.

 

Thresh το skirmish ειναι το "κανονικο" παιχνιδι. Ειναι ιδια φαση με το Dawn of War που αλλιως ειναι το single player και αλλιως το multiplayer. Ολα φυσικα στο ονομα του balance και competitive play.

 

Δεν ειμαι ανθρωπος που ψυριζει πραγματα αλλα η αληθεια να λεγεται. Η αισθηση που αποκομιζεις απο το παιχνιδι δεν ειναι τοσο epic οσο το παλιο. Θελωντας να δωσουν μια διαφορετικοτητα στις αποστολες του campaign δεν καταφεραν να κρατησουν το στορυ σε αρκετα μαζεμενο και επικο επιπεδο. Αντιθετα εχουμε μια ιστορια που κανει αρκετες κοιλιες και δεν "παιρνει μπρος".

 

Edit: Η μηχανη χρειαζεται optimization. Συγκεκριμενα οταν εχει Zerg το παιχνιδι πεφτει σε αποδοση αρκετα. Ειδικα στις defend missions.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχωντας ηδη λιωσει και οντας ενα βημα πριν την τελευταια αποστολη μπορω να πω οτι συμφωνω με fearwhatnow εκτος απο το WiC το οποιο μου φανηκε πολυ ρηχο σε strategy.

 

Thresh το skirmish ειναι το "κανονικο" παιχνιδι. Ειναι ιδια φαση με το Dawn of War που αλλιως ειναι το single player και αλλιως το multiplayer. Ολα φυσικα στο ονομα του balance και competitive play.

 

Δεν ειμαι ανθρωπος που ψυριζει πραγματα αλλα η αληθεια να λεγεται. Η αισθηση που αποκομιζεις απο το παιχνιδι δεν ειναι τοσο epic οσο το παλιο. Θελωντας να δωσουν μια διαφορετικοτητα στις αποστολες του campaign δεν καταφεραν να κρατησουν το στορυ σε αρκετα μαζεμενο και επικο επιπεδο. Αντιθετα εχουμε μια ιστορια που κανει αρκετες κοιλιες και δεν "παιρνει μπρος".

 

 

Edit: Η μηχανη χρειαζεται optimization. Συγκεκριμενα οταν εχει Zerg το παιχνιδι πεφτει σε αποδοση αρκετα. Ειδικα στις defend missions.

 

 

To WiC μπορει να φαινεται απλο και ρηχο αλλα ειναι το αντιθετο.Εξαρταται πως θα παιξεις.Μπορεις να το παιξεις σε στυλ arcade φαση κανοντας κλικ αβερτα ή να χρησιμοποιησεις τακτικες και πολεμικα "δολωματα" ωστε να αιφνιδιασεις τον αντιπαλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι firebats στο skirmish δεν χρειαζονται. Υπαρχουν τα buggy. Βεβαια τα buggy δεν ειναι τοσο badass οσο οι firebats (η αγαπημενη μου μοναδα απο το πρωτο starcraft μαζι με τα Corsair των Prottos).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ούτε Firebats δεν έχει το skirmish γμτ, μιλάμε για τρελές ελλείψεις :-(

Το ειχαν δηλωσει οτι δεν θα εχει.

 

---------- Προσθήκη στις 23:56 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:53 ----------

 

Γιατί ακόμα οι περισσότεροι παίζουν campaign και οι λίγοι (σχετικά) που παίζουν online δεν ενδιαφέρονται για 3vs3 και 4vs4. Κάντε υπομονή. Σε 1-2 μήνες στο battle.net θα γίνεται χαμός. Διαβάστε και λίγο τα official forums.

Hδη γινεται χαμος..στον europe server εχει 500.000 ατομα....οποτε να βαλουμε χονδρικα αλλα 500 στο αμερικα...βαλε κανα 2 εκατομμυρια Ασια τουλαχιστον....μιλαμε Ο ΧΑΜΟΣ!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...