Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατεπειγον:

 

Απο που μπορω να κανω προπαραγγελια την Retail Collector Edition του Legacy of the Void; υπαρχει το προβλημα με τα Capital Control και δεν μπορω να το αγορασω απο Amazon.

δισταζω να το παρω απο τα ελληνικα σαιτς, διοτι την ειχα πατησει παλιοτερα και δεν μου ειχαν φερει παιχνιδια που προπαραγγειλα, και δεδομενου την τραγικη κατασταση με τα CC και τις εισαγωγες, υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να την ξαναπατησω.

υπαρχει καποια λυση; δεν θελω να χασω την Collector, οποτε αν καποιος μπορει να βοηθησει, παρακαλω ας το κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μα το έχει στο plaisio

 

http://www.plaisio.gr/games/pc/pc-paixnidia-games/Blizzard-Starcraft-II-Legacy-Of-The-Void-Collectors.htm

 

κάνω καμία δεκαετία από εκέι προπαραγγελίες και δεν την έχω πατήσει ποτέ :P και από το public εδώ που τα λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα απο το Πλαισιο ειναι που την ειχα πατησει παλια..  :-(

Δε στα είχαν φέρει καθόλου ή στα είχαν αργήσει 1-2 μέρες;

Εγώ την τελευταία φορά από plaisio είχα προπαραγγείλει, όλα καλά. Μπορεί να είχε καθυστερήσει 1-2 μέρες αλλά μου το έστειλαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κυκλοφόρησε το patch 3.00 του StarCraft II και πλέον όλοι θα έχετε την δυνατότητα να παίξετε δωρεάν τις τρεις απόστολές του προλόγου του StarCraft II: Legacy of the Void. Επιπλέον και τα τρία expansion του StarCraft II γίνονταιstandalone, πράγμα που σημαίνει ότι θα μπορείτε να αγοράσετε οποιοδήποτε expansion θέλετε χωρίς να χρειάζεται να έχετε στην κατοχή σας τα προηγούμενα.

 

για να καταλαβω .... εγω που εχω τα 2 expansion θα μπορω να παιξω και το 3ο ; ή αν αγορασω το 3ο χωρις να εχω τα προηγουμενα 2 παιρνω και τα προηγουμενα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε 2 pre order σε public και 1 σε πλαίσιο και 1 σε seven και σίγουρα θα στα φέρει ένα από όλα. εμένα λόγω pre order απο public μου έστειλαν και key για beta του sc 2

 

ποιο seven? το sevenspot.gr? δεν την εχει, ουτε το skroutz μου βγαλε αλλα καταστηματα, οποτε αναγκαστικα το παραγγειλα απο plaisio.

τελικα λυση να το παραγγειλω απο το ιντερνετ, δεν υπαρχει; καποιο αξιοπιστο ονλινε μαγαζι που να την πουλαει με paypal? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα κυκλοφόρησε το patch 3.00 του StarCraft II και πλέον όλοι θα έχετε την δυνατότητα να παίξετε δωρεάν τις τρεις απόστολές του προλόγου του StarCraft II: Legacy of the Void. Επιπλέον και τα τρία expansion του StarCraft II γίνονταιstandalone, πράγμα που σημαίνει ότι θα μπορείτε να αγοράσετε οποιοδήποτε expansion θέλετε χωρίς να χρειάζεται να έχετε στην κατοχή σας τα προηγούμενα.

 

για να καταλαβω .... εγω που εχω τα 2 expansion θα μπορω να παιξω και το 3ο ; ή αν αγορασω το 3ο χωρις να εχω τα προηγουμενα 2 παιρνω και τα προηγουμενα ;

Τίπιτα απο τα δύο. Απλα δεν θα χρειάζεσαι να τα πάρεις με την σειρα. Θα μπορείς απο το wings of liberty να πας κατευθείαν στο legacy of the void χωρίς να χρειάζεσαι να έχεις και το heart of the swarm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι άμα το πάρεις από το Πλαίσιο σου δίνουν μόνο ένα beta key και μετά έχεις απλά έκπτωση 5 Ευρώ στο παιχνίδι στην τιμή αγοράς όταν βγει (??). Τι παίζει ακριβώς με αυτο; Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω pre-purchase να πάρω και τον Artanis στο HotS και κοίταγα κάπως να το πάρω από το νετ κατευθείαν και να μη μπλέξω με πλαίσια και τέτοιες ιστορίες.

 

ΥΓ: Διάβαζα στο battlenet με το patch 3.0 πέσανε όλα τα FPS στα μενού και αλλού, στα 0-5 σε κάρτες τέρατα που μέχρι πρότινος το τρεχαν αέρα πατέρα. Έχει φάει κράξιμο η Blizzard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν ότι άμα το πάρεις από το Πλαίσιο σου δίνουν μόνο ένα beta key και μετά έχεις απλά έκπτωση 5 Ευρώ στο παιχνίδι στην τιμή αγοράς όταν βγει (??). Τι παίζει ακριβώς με αυτο; Ρωτάω γιατί θέλω να κάνω pre-purchase να πάρω και τον Artanis στο HotS και κοίταγα κάπως να το πάρω από το νετ κατευθείαν και να μη μπλέξω με πλαίσια και τέτοιες ιστορίες.

 

ΥΓ: Διάβαζα στο battlenet με το patch 3.0 πέσανε όλα τα FPS στα μενού και αλλού, στα 0-5 σε κάρτες τέρατα που μέχρι πρότινος το τρεχαν αέρα πατέρα. Έχει φάει κράξιμο η Blizzard.

Ναι τι ωρα :) Ενταξυ ετοιμαζεται να βαλει νεο patch/expansion τι μου πεφτουν οι αλλοι με το καλημερα και κραζουν αφου μετα απο λιγο διαστημα θα τρεχουν παλι ολα ρολοι???

 

Και με το Hots πχ επεφτε κραξιμο για lag/disconnects κλπ(σε Beta φαση ακομα αλλα ο κοσμος εκραζε λες και ηταν κανονικα το παιχνιδι σε release)και με το που βγηκε το παιχνιδι κανονικα τα περισσοτερα προβληματα διορθωθηκαν και ακομα και τωρα το παιχνιδι τρεχει πολυ καλα σε γενικες γραμμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απιστευτα βαρυ με το καινουριο Patch

και δεν βλεπω και καμια διαφορα στα γραφικα

εκανε παλι τις γνωστες τρολλιες η blizzard Που εκανε και στο wow...σε καθε patch ηθελες αναβαθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απιστευτα βαρυ με το καινουριο Patch

και δεν βλεπω και καμια διαφορα στα γραφικα

εκανε παλι τις γνωστες τρολλιες η blizzard Που εκανε και στο wow...σε καθε patch ηθελες αναβαθμιση

Ναι βεβαι δες πως ηταν το Wow παλια και πως ειναι τωρα(στον οπτικο τομεα παντα). Επεισης το καθε Patch και αναβαθμιση απο που ακριβως προκυπτει??? Αν τωρα ο αλλος παιζει Wow εν ετη 2015 με Core 2 duo δεν φταιει η εταιρια για αυτο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση με τις συνθέσεις των μηχανημάτων αυτό το τωρινό πρόβλημα. Κάπως ξετύλιξαν το κουβάρι και υποψιάζονται πως ευθύνονται τα units γι αυτή την κατάσταση απ' ότι διαβάζω. Και αυτά που φαίνονται στο χάρτη και αυτά που δεν φαίνονται. Βαράει lag 1 FPS ingame και 100% CPU load στο launch του παιχνιδιού. Το ψάχνουν ενδελεχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...