Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχει καμία σχέση με τις συνθέσεις των μηχανημάτων αυτό το τωρινό πρόβλημα. Κάπως ξετύλιξαν το κουβάρι και υποψιάζονται πως ευθύνονται τα units γι αυτή την κατάσταση απ' ότι διαβάζω. Και αυτά που φαίνονται στο χάρτη και αυτά που δεν φαίνονται. Βαράει lag 1 FPS ingame και 100% CPU load στο launch του παιχνιδιού. Το ψάχνουν ενδελεχώς.

 

Καλά κάνω και περιμένω να το ξαναπιάσω τέλη Οκτώβρη λοιπόν.

Όταν το φτιάξουν, ποστάρετε εδώ πλιζ, πρέπει να βγάλω και το hots σε brutal :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και επισήμως ξεκινώ κι εγώ Starcraft. Ε όλο Diablo χρειαζόμουν μια αλλαγή.

 

Wish me luck!

 

Αρχίζω την μελέτη για Zerg. Και αν ενθουσιαστώ με το παιχνίδι ίσως πάρω και το νέο expansion που βλέπω ότι συζητάτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες αντιο στα δαχτυλα-νυχια σου

;) yeap, I know.

Ήδη τα νύχια πάντα κοντά τα έχω. Και στο δεξί χέρι μόνιμος ο γνωστός κάλος δίπλα στον καρπό.

 

Let the fight begin!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.σαν gamer που σεβεται τον ευατο του ειχα λιωσει το πρωτο Starcraft μαζι με expansion.

Απο το 2 επαιξα μονο το wol single player παντα.

Θελω να ξεκινησω το game online οποτε σημερα πηγα να το αγορασω.βρηκα το battlechest 40E.

Ειχε και τα αλλα δυο σκετα αλλα στο Heart of swarm εγραφε no required wol to play.

Μπερδευτικα τελειως.

Μπορει να μου πει καποιος τι παιζει ακριβως γιατι θελω να παιξω online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Starcraft 2 είναι χωρισμένο σε 3 stand alone μέρη, 3 παιχνίδια ουσιαστικά, που το καθένα λειτουργεί ανεξάρτητα από τα άλλα και αντιστοιχούν στο single player τουλάχιστον με τις campaigns των Terrans (Wings of Liberty), Zerg (Heart of the Swarm) και Protoss (Legacy of the Void). Αν σε ενδιαφέρει μόνο το multiplayer αγόρασε HotS ή περίμενε να κυκλοφορήσει το Legacy of the Void που θα είναι και πιο πρόσφατο και νομίζω δεν αργεί κιόλας. Αν σε ενδιαφέρει το campaign θα ξεπαραδιαστείς δυστυχώς, για να απογοητευτείς ποικιλοτρόπως κατά τη γνώμη μου τόσο από σενάριο όσο και από δομή/ διάρκεια campaign.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα.γενικα ειμαι τελειος ασχετος απο sc multiplayer.

Θα δυσκολευθω πολυ λες?δν εχει heroes οπως το wc3 σωστα?.

Το πρωτο δν ειχε απο σο θυμαμαι οταν παιζαμε custom game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Starcraft 2 είναι χωρισμένο σε 3 stand alone μέρη, 3 παιχνίδια ουσιαστικά, που το καθένα λειτουργεί ανεξάρτητα από τα άλλα και αντιστοιχούν στο single player τουλάχιστον με τις campaigns των Terrans (Wings of Liberty), Zerg (Heart of the Swarm) και Protoss (Legacy of the Void). Αν σε ενδιαφέρει μόνο το multiplayer αγόρασε HotS ή περίμενε να κυκλοφορήσει το Legacy of the Void που θα είναι και πιο πρόσφατο και νομίζω δεν αργεί κιόλας. Αν σε ενδιαφέρει το campaign θα ξεπαραδιαστείς δυστυχώς, για να απογοητευτείς ποικιλοτρόπως κατά τη γνώμη μου τόσο από σενάριο όσο και από δομή/ διάρκεια campaign.

Για το τελευταιο διαφωνω παντως.Και το λεω γιατι γνωριζω αρκετους(μεταξυ αυτων και τον εαυτο μου)που παιξανε και λατρεψανε το SC μονο για το Campaign του.Και η διαρκεια του ειναι μια χαρα,ειδικα τωρα που εχει πεσει η τιμη του+τα Achivements που δινουν και παραπανω διαρκεια στο παιχνιδι.

 

Τοση σαβουρα κυκλοφορει στην αγορα ειτε στις κονσολες ειτε στο Pc με πολυ μικροτερα(ή και καθολου campaign)σχεδον σε full price παιχνιδιου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες οι αποψινες μάχες μεταξύ SOS και Life ε; Ο SOS απίστευτα ψύχραιμος και άσσος στο improvisation. Θαύμασα. Και ο Life είχε καλές στιγμές αλλά ήταν πολύ πιο επαναλαμβανομενος στο στυλ παιχνιδιού του.

Κέρδισε όντως ο καλύτερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσα game είδα ο Life πήγε ling rush. 

 

Χαίρομαι που έχασε.

 

Δεν μπορούσε να κάνει τίποτα άλλο γιατί αν δεν έβγαζε lings και πήγαινε σε τελείως greed builds ο άλλος θα του την έμπαινε με stargate units όπως στο 1ο game. Απλά ο sOs έπαιξε έκανε φοβερό scouting και διάβαζε τα παιχνίδια τέλεια. Ειδικά το τελευταίο.

 

Ωραίες οι αποψινες μάχες μεταξύ SOS και Life ε; Ο SOS απίστευτα ψύχραιμος και άσσος στο improvisation. Θαύμασα. Και ο Life είχε καλές στιγμές αλλά ήταν πολύ πιο επαναλαμβανομενος στο στυλ παιχνιδιού του.

Κέρδισε όντως ο καλύτερος.

 

Φοβερές παρτίδες πραγματικά! 3-3 και να κρίνεται η πρώτη θέση σε baneling rush που το πήρε χαμπάρι ο άλλος επειδή προλαβε και έστειλε ένα probe στο tower. Πραγματικά οριακό!

Από την άλλη πολύ καλή σκέψη στο τελευταίο παιχνίδι και με κερδισμένο το προηγούμενο να ολοκληρώσεις την ανατροπή με baneling rush. Όταν είδα ότι το πάει έτσι, είπα ότι ο sOs δεν έχει ελπίδα να το κρατήσει αλλά τελικά 1-2 κινήσεις που πρόλαβε να κάνει λόγω scouting ήταν σωτήριες.

 

Επίσης, στο παιχνίδι που rush-αρε tempest, εκεί έκανε τεράστιο λάθος ο life. Έπρεπε να βγάλει mutas και όχι corruptors. Μάλλον σκέφτηκε ότι αν έβγαζε mutas ο άλλος θα απαντούσε με phoenix (δεδομένου ότι είχε ήδη stargate / fleat beacon) αλλά δεν προέβλεψε ότι θα πήγαινε blink stalkers. Παράτολμη αλλά φοβερή τακτική από sOs. Πολλα respect.

 

Σε ο,τι αφορά την ψυχραιμία, δεν έχω δει Κορεάτη να τα χάνει τελείως. Νομίζω μόνο ο herO ήταν εξαιρετικά νευρικός, όλοι οι υπόλοιποι Κορεάτες που θυμάμαι έδειχναν πάντα πως ήταν τέρατα ψυχραιμίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...