Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΌΟΟχιιι... λόγω απεργίας δεν ήρθε σήμερα! Μου λένε από την Courier, δεν πετάει και δεν κολυμπάει τίποτα! Να πάρει ο διάολος να πάρει...

KilliK, εσύ έριξες κατάρα;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν και θα μπουνε να με κράξουν για την διάρκειά του ξανά, ναι, είναι πάρα πολυ καλο

 

Μια χαρά είναι η διάρκεια του με βάση αυτά που διαβάζω, όπως και του WoL - HotS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps1: από αύριο ίσως έχω ένα cd key για πούλημα (ένας φίλος βσκ και γι αυτόν το ανεβάζω) από collector's edition. έχει αγοράσει το παιχνίδι digital και θα κρατήσει κουτί manual etc etc και θα δώσει τον κωδικό. λογικά θα φύγει όσο περίπου πάει στο bnet. εάν ενδιαφέρεται κανείς ας το πει εδώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με ετσουξε το ξεκίνημα με zerg. Κάθομαι και διαβάζω μπας και βγάλω άκρη ποιό build να παίζω. Είναι δύσκολοι οι άτιμοι αλλά σήμερα κατάφερα και πήρα τις πρώτες μου νίκες και χάρηκα.

 

Αλλά σε κάθε μάχη δεν ξέρω τί να πρωτοκανω!! Και δώστου drones να μαζεύουν, και δώστου overlords και να μην ξεχνάω να κάνω και eject κ spread creep με τις queens. Χαμός πανικός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά με ετσουξε το ξεκίνημα με zerg. Κάθομαι και διαβάζω μπας και βγάλω άκρη ποιό build να παίζω. Είναι δύσκολοι οι άτιμοι αλλά σήμερα κατάφερα και πήρα τις πρώτες μου νίκες και χάρηκα.

 

Αλλά σε κάθε μάχη δεν ξέρω τί να πρωτοκανω!! Και δώστου drones να μαζεύουν, και δώστου overlords και να μην ξεχνάω να κάνω και eject κ spread creep με τις queens. Χαμός πανικός!

 

Κανονικά δεν πρέπει να παίζεις 1 build αλλά να προσαρμόζεσαι ανάλογα με το scouting που κάνεις στον αντίπαλο.

Για να καταλήξεις σε race θα σου πρότεινα να παίξεις αρκετά random vs Α.Ι.  ή και 1v1 (unrakned φυσικά) για να συνηθίσεις τις φυλές και να αποφασίσεις / δεις από τα στατιστικά ποια σου κάθεται καλύτερα. Έτσι θα μάθεις και τα timings, δηλαδή σε ποιο χρονικό σημείο κάθε φυλή είναι δυνατή και πότε έχει αδυναμίες (πχ, ποιο είναι το μίνιμουμ για να φας dt/baneling/zergling rush, πότε είναι το βέλτιστο για μια φυλή να επιτεθεί οργανωμένα κλπ)

 

Εγώ ακόμα παίζω το campaign του LotV. Πιστεύω το πιο ενδιαφέρον από τα 3. Αν και είναι νωρίς για κριτική, μέχρι στιγμής έχω βρει αρκετά θετικά αλλά και μερικά αρνητικά (μιλάω για την ιστορία, τα video/cinematics/cutscence και τους διαολόγους)

Από άποψη gameplay, είναι άψογο, όπως και στα προηγούμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει έναν χαρακτήρα ο οποίος είναι ο πιο καλός που έχει εμφανιστεί στα 3 τελευταία games. 

Θα πρότεινα να διαβάσετε και αυτό http://eu.battle.net/sc2/en/game/lore/short-stories/ascension/1

 

Θα καταλάβετε πολύ καλύτερα ποιος είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει έναν χαρακτήρα ο οποίος είναι ο πιο καλός που έχει εμφανιστεί στα 3 τελευταία games. 

 

Θα πρότεινα να διαβάσετε και αυτό http://eu.battle.net/sc2/en/game/lore/short-stories/ascension/1

 

Θα καταλάβετε πολύ καλύτερα ποιος είναι.

 

Δεν το διαβάζω γιατί είμαι σε αυτές τις αποστολές! Εκτός και αν μου πεις ότι δεν είναι spoiler και πρέπει να το διαβάσω.

Από το λίγο που έχει εμφανιστεί στο campaign έχει ενδιαφέρον (δε λέω τίποτα άλλο) :P Ευχάριστη έκπληξη, δεν το περίμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...