Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
μακαρι να μη γινει αυτο.... οι κονσολες κατεστρεψαν το gaming..

 

Αααχ... αυτό ξαναπέστο... :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης

Το πρόβλημα είναι ότι αν κάνει καλές πωλήσεις, μπορεί το επόμενο να βγει σχεδιασμένο ώστε να τρέχει μια χαρά σε κονσόλα και με κονσολική φιλοσοφία και η έκδοση για PC καθώς και το ίδιο το παιχνίδι να είναι μάπα, όπως έχει γίνει με τόσα και τόσα παιχνίδια.

 

Πχ το Oblivion αν δεν κυκλοφορούσε για κονσόλες, θα ήταν πολύ καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, μην τα ισοπεδώνουμε όλα. Δεν φταίνε οι κονσόλες για όλα τα κακά :P

 

Το πρόβλημα είναι ότι αν κάνει καλές πωλήσεις, μπορεί το επόμενο να βγει σχεδιασμένο ώστε να τρέχει μια χαρά σε κονσόλα και με κονσολική φιλοσοφία και η έκδοση για PC καθώς και το ίδιο το παιχνίδι να είναι μάπα, όπως έχει γίνει με τόσα και τόσα παιχνίδια.

 

Πρόβλημα της εταιρείας και της στρατηγικής της κι όχι των κονσολών. Αν ένα παιχνίδι δεν είναι αυτό που θέλετε, γράψτε στα @@ σας το παιχνίδι (πράγμα που θα κάνω όπως φαίνεται με το Ghost Recon) και μην μπλέχνετε τις κονσόλες. Οι devs φταίνε που πάνε να πιάσουν όσα περισσότερα χρήματα μπορούν (ξεχάστε το μοτό <<From gamers to gamers>>. Δεν υπάρχουν πλέον αυτά τα πράγματα, εκτός κι αν μιλάμε για μικρά studios που κάνουν πραγματικά αυτό που θέλουν). Έχω ετοιμάσει ένα άρθρο για την απληστία των developers και για την νεότερη περιβόητη μπαρούφα "Η πειρατεία σκοτώνει το PC gaming"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό ξαναπέστο...

 

Και το Morrowind που είχε κύρια πλατφόρμα το PC, ήταν χειρότερο/λιγότερο hardcore/streamlined από το Daggerfall ;). Το ότι ένα παιχνίδι γίνεται streamlined είναι ΚΥΡΙΩΣ φανφαριά των developers του κι όχι των κονσολών.

 

Hint: Οι adventure-άδες ξέρουν καλά πόσο dumbed down ήταν η συνέχεια του The Longest Journey... για το οποίο δεν ευθύνονται πάλι οι κονσόλες. Γενικά, παραδείγματα PC games που έγιναν dumbed down υπάρχουν πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω θα συμφωνησω με John, απλα ολοι θελουν κομματι απο την πιτα. Απο τη στιγμη που το gaming δεν ειναι πλεον (τι πλεον? Εδω και καιρο) μονο για "nerds" και για τους λιγους τοτε πρεπει να "ρυθμισουν" το παιχνιδι τους αναλογα με το ποσα φραγκα θελουν να πιασουν στα χερια τους.

 

Μην ξεχναμε ομως οτι υπαρχουν -μονο- console developers που συνεχιζουν να βγαζουν παιχνιδια για "λιγους" ή/και αυτα που γουσταρουν (Atlus, Treasure παραδειγμα) βαζοντας τα glasses στους PC only devs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαφορά ποιο παιχνίδι μεταφέρετε από το pc στην κονσόλα και τούμπαλιν... λογικό είναι αν φτιάξεις ένα στρατηγικής για να τρέχει και σε κονσόλα και pc αυτό να αδικεί το pc.

 

sport games ή στυλ gears of war (ότι κατηγορία και αν είναι/λέγετε) μπορούν να "σπρώξουν" τα Pc games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαφορά ποιο παιχνίδι μεταφέρετε από το pc στην κονσόλα και τούμπαλιν... λογικό είναι αν φτιάξεις ένα στρατηγικής για να τρέχει και σε κονσόλα και pc αυτό να αδικεί το pc.

 

sport games ή στυλ gears of war (ότι κατηγορία και αν είναι/λέγετε) μπορούν να "σπρώξουν" τα Pc games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Πρόβλημα της εταιρείας και της στρατηγικής της κι όχι των κονσολών. Αν ένα παιχνίδι δεν είναι αυτό που θέλετε, γράψτε στα @@ σας το παιχνίδι (πράγμα που θα κάνω όπως φαίνεται με το Ghost Recon) και μην μπλέχνετε τις κονσόλες.

 

Το πρόβλημα δεν είναι ποιον θα κατηγορήσουμε. Το θέμα είναι ότι πολύ θα ήθελα να παίξω τη συνέχεια του Morrowind και αυτή ήταν (θέλω - δε θέλω) το Oblivion. Δεν μπορώ να γράψω το παιχνίδι στα παπάκια μου.

 

Καλύτερα ας μην τραβήξουμε παραπέρα την κουβεντούλα όμως. :-) Ίσως αξίζει ξεχωριστό thread. Θα είχε ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Πρόβλημα της εταιρείας και της στρατηγικής της κι όχι των κονσολών. Αν ένα παιχνίδι δεν είναι αυτό που θέλετε, γράψτε στα @@ σας το παιχνίδι (πράγμα που θα κάνω όπως φαίνεται με το Ghost Recon) και μην μπλέχνετε τις κονσόλες.

 

Το πρόβλημα δεν είναι ποιον θα κατηγορήσουμε. Το θέμα είναι ότι πολύ θα ήθελα να παίξω τη συνέχεια του Morrowind και αυτή ήταν (θέλω - δε θέλω) το Oblivion. Δεν μπορώ να γράψω το παιχνίδι στα παπάκια μου.

 

Καλύτερα ας μην τραβήξουμε παραπέρα την κουβεντούλα όμως. :-) Ίσως αξίζει ξεχωριστό thread. Θα είχε ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

StarCraft II Beta Ending This Month

 

Blizzard has announced its beta schedule for StarCraft II: Wings of Liberty. The first phase of beta will end in all regions on Monday, May 31. At this point, the beta test will be unavailable for several weeks as Blizzard does some internal work in preparation for the final phase of beta, and the release of the game. Beta testing will resume for a couple of weeks prior to the game's July 27th launch. While nothing is mentioned, it's possible that they will be saving those final few weeks of beta for pre-orders.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...