Προς το περιεχόμενο

Starcraft 2


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

http://www.guru3d.com/news/blizzard-drm-a-losing-battle/

Blizzard: DRM a 'losing battle

 

Fighting PC game piracy with restrictive copy protection is 'a losing battle', Blizzard has said. While Ubisoft going so far as to require an uninterrupted connection to its authentication servers, Activision Blizzard purports to be taking another approach, focusing on content and features in an effort to encourage purchases. For example, Blizzard hopes the new and improved Battle.net service, which connects players from across Blizzard's stable of games, will be attractive enough to convince would-be pirates to buy the game.

 

"If we've done our job right and implemented Battle.net in a great way people will want to be connected while they're playing the single player campaign so they can stay connected to their friends on Battle.net and earn the achievements on Battle.net," Frank Pearce, Blizzard co-founder and executive producer on StarCraft II told VideoGamer.com.

 

"The best approach from our perspective is to make sure that you've got a full-featured platform that people want to play on, where their friends are, where the community is," he added.

 

"That's a battle that we have a chance in. If you start talking about DRM and different technologies to try to manage it, it's really a losing battle for us, because the community is always so much larger, and the number of people out there that want to try to counteract that technology, whether it's because they want to pirate the game or just because it's a curiosity for them, is much larger than our development teams.

 

"We need our development teams focused on content and cool features, not anti-piracy technology."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

 

 

Πολύ σωστό και μπράβο τους που έχουν αξιοπρεπή λογική.

Αλλά εκ των πραγμάτων δεν μπορούν να δελεάσουν όλοι οι τίτλοι με το Online κομμάτι τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To σκεπτικο ειναι σωστο αλλα οι πειρατες ειναι εκ των πραγματων single player whores σαν και του λογου μου. Τα online features που μπορει να εχει ενα παιχνιδι με ενδιαφερουν απο -πολυ- λιγο ως καθολου και το ιδιο ισχυει και για τους πειρατες ανα τον κοσμο (που δεν ειναι και πολλοι εδω που τα λεμε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος που να του αρεσει κατι παρα πολυ και να μην το χει αγορασει αυθεντικο... Σε οτιδηποτε αναφερομαι οχι μονο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα δεν είναι πόσο πολύ αρέσει ενα Α αντικείμενο σε κάποιους..το θέμα είναι κατά πόσο κάτι αγοράζεται απο την μάζα και όχι μόνο απο ένα μερίδιο αυτής..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Current StarCraft II Beta Phase Extended

 

We previously announced that the first phase of the StarCraft II beta test would be coming to a close in all regions on Monday, May 31. In order to prepare for the final phase of beta testing, we plan to extend the current phase in all regions until Monday, June 7. After this date, the beta test will be unavailable for several weeks while we make some hardware and software configuration changes for the final phase of the beta test and the release of the game. We plan to bring the beta test back online for a couple of weeks prior to the game’s launch to complete our testing. We’ll have more details to share about when this final phase will begin at a later date.

 

We’d like to thank all of our beta-test participants for your enthusiasm, dedication, and valuable feedback during the beta test, and we look forward to hearing more of your thoughts on the StarCraft II beta test as the game’s July 27 launch approaches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 7 μέρες τελειώνει η πρώτη φάση του BETA

Θα ξανανοίξει λιγο πριν το release λενε ... Οποτε μαλλον θα πρεπει να περιμενεις λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 7 μέρες τελειώνει η πρώτη φάση του BETA

Θα ξανανοίξει λιγο πριν το release λενε ... Οποτε μαλλον θα πρεπει να περιμενεις λιγο

 

 

Yep, αλήθεια είναι εξού και το κατάλληλο άρθρο που το αναφέρει...όχι που δέν θα την επέκτειναν για να χαρούμε το patch 13 :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yep, αλήθεια είναι εξού και το κατάλληλο άρθρο που το αναφέρει...όχι που δέν θα την επέκτειναν για να χαρούμε το patch 13 :lol:

 

Να σε καλά για την ενημέρωση... Πάντως τα "νέα" τα έχουμε μάθει απο πρώτο χέρι http://www.starcraft2.gr/index.php?option=com_kunena&Itemid=113&func=view&catid=19&id=451

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Να σε καλά για την ενημέρωση... Πάντως τα "νέα" τα έχουμε μάθει απο πρώτο χέρι http://www.starcraft2.gr/index.php?option=com_kunena&Itemid=113&func=view&catid=19&id=451

 

Αν είναι αυτό πρώτο χέρι τότε αυτό τι είναι αγαπητέ ? :lol: Τι θράσος πάντως να κάνεις ενα copy-paste και να θέλεις και τα credits της αρχικής πηγής.. just shame.. :o

 

Παιδία εν το μεταξύ δεν υπάρχει αυτό που γίνεται.. ! http://www.starcraft-2.gr/content/18-20-starcraft-2-wings-liberty-pre-orders.html

 

Μπείτε και δείτε με τα μάτια σας ! Δεν ξέρω αν πρέπει να χαρώ που το λέω γιατί οι πιθανότητες να πάρω στα χέρια μου κάποιο απο αυτά τα goodies μειώνονται αλλά δείτε τι σκάρωσαν.. πότε πρόλαβαν, Να είστε καλά ρε παιδιά, τέτοια πράγματα δεν τα βλέπαμε πρίν στην Ελληνική σκηνή..

Επεξ/σία από mrunbox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θράσος πάντως να κάνεις ενα copy-paste και να θέλεις και τα credits της αρχικής πηγής.. just shame.. :o

 

Δυστυχως αυτο που κατακρινεις το εκανες πριν απο μενα...

 

Τι κριμα να χεις χασει απλα το μπουσουλα.

 

Τα νεα για τα patch και τα update της Blizzard *(εαν εχεις καμια ιδεα περι τινος μιλαμε,γιατι νομιζω η μονη σου επαφη με το game ειναι μονο απο τα φορουμ)* ολοι μας απο καπου πρεπει να τα παρουμε και να τα κανουμε POST ... Δεν ειμαι εγω αυτος που θα γραψει patch notes / patches .Δοξα το Θεο η Blizzzard εχει μεριμνησει για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φίλε υπόδειξα ένα συγκεκριμένο άρθρο και εσύ ήρθες με όλη την περηφάνεια να μου πεις ότι ένα copy-paste post στα forum σου είναι το αρχικό..και προσπαθείς να βγείς και απο πάνω.. τι να σου πω κακομοίρη..σκαλίζεις..σκαλίζεις..δεν ξέρω που θα σε βγάλει αυτό που κάνεις όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φίλε υπόδειξα ένα συγκεκριμένο άρθρο και εσύ ήρθες με όλη την περηφάνεια να μου πεις ότι ένα copy-paste post στα forum σου είναι το αρχικό..και προσπαθείς να βγείς και απο πάνω.. τι να σου πω κακομοίρη..σκαλίζεις..σκαλίζεις..δεν ξέρω που θα σε βγάλει αυτό που κάνεις όμως.

 

Θα μάθεις να διαβάζεις τι γράφω ?... Είπα οτι το νεο που μας πόσταρες έχει αναφερθεί πριν απο το site σου στο δικό μου...Είναι προφανές και ευκολονόητο οτι κανείς δε μπορεί να γράψει πιο γρήγορα ένα νεό απο έναν που το δημιουργεί , δηλαδη απο την Blizzard στην συγκεκριμενη περισταση ...(Είναι παρανοικό αυτό το πράγμα!!!)

Δε προσπαθώ να βγώ σε τίποτα απο πάνω ... Μη ψάνεις για φαντάσματα.

 

Το ποιός ειναι ο κακομοίρης άσε θα φανεί στην πορεία... Και πολύ θα γελάσω όταν ξεμείνεις απο emails και δε θα χεις να ποστάρεις πουθενά ξανα...μπάς και ησυχάσει ο κόσμος απο το τρελό spam σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...