Προς το περιεχόμενο

Τί είναι τα torrents; Εισαγωγή στο πρωτόκολλο BitTorrent


Eusebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Μπράβο' date=' για την εξαίρετη προσπάθεια...

Εγώ προσωπικά όμως, έχω πρόβλημα.

Ενώ τα έχω κάνει όλα όπως πρέπει, κανένα πρόγραμμα δεν ξεκινάει downloading (ισως δεν συνδέομαι καθόλου)...

Το firewall των Win XP, είναι ενεργοποιημένο και δυστυχώς ενός προβλήματος (από ότι μου λέει το μύνημα που βγάζει) δεν μπορεί να ανοίξει τις ρυθμίσεισ, έτσι ώστε να το απενεργοποιήσω...

Λέτε το firewall να είναι το πρόβλημά μου τελικά??

Και αν είναι πως θα το απενεργοποιήσω???

thanks..[/quote']

 

Καλησπέρα .

 

Δοκίμασε το παρακάτω .

 

> oson afora to provlima me to Windows Firewall kante

> to eksis:

>

> Pigenete Start->run dinoume cmd sto koutaki kai

> Enter

> Sto command prompt dinoume ta eksis

>

> netsh winsock reset ->Enter

>

> epanekinisi kai to provlima prepei na exei lithei.

 

 

Μου το είχε στείλει η microsoft σε κάποιο πρόβλημα που μου είχε βγάλει το firewall των winXP .

 

Το δοκιμάζεις με δική σου ευθύνη :-D

 

Κάνει reset στο firewall και στο επαναφέρει μετά απο το restart όπως ήτανε απο τη "μαμά" του , δηλαδή όποιες δικές σου ρυθμίσεις είχες κάνει πρέπει να τις ξανακάνεις . :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει να μου πειτε αν εχω σε ενα pc ενα αρχειο torrent κατεβασμενο κατά80% μπορώ να το παρω (χρησιμοποιώντας εννοείτε το ιδιο πρόγραμμαπ.χ το mTorrent) και να το ολοκληρωσω σε ενα αλλο pc; Πως γινεται - αν γινεται - αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Μπορει να μου πειτε αν εχω σε ενα pc ενα αρχειο torrent κατεβασμενο κατά80% μπορώ να το παρω (χρησιμοποιώντας εννοείτε το ιδιο πρόγραμμαπ.χ το mTorrent) και να το ολοκληρωσω σε ενα αλλο pc; Πως γινεται - αν γινεται - αυτό

 

Και φυσικά μπορείς να το κάνεις. Και όχι μόνο χρησιμοποιώντας το ίδιο πρόγραμμα. Μπορεί στο ένα PC να έχεις Azureus και στο άλλο το μTorrent. Γίνεται.

 

http://insomnia.gr/vb3/showpost.php?p=1212517

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ελπίζω να βοήθησα. :)

 

Tip: Κράτα για καλό και για κακό ένα backup των ήδη κατεβασμένων αρχείων σου (του 80% δηλαδή). Κακό δεν κάνει. Ποτέ δεν ξέρεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Ποιος καλός άνθρωπος θα μου πει πως θα κάνω τον opera να σταματήσει να κατεβάζει τα αρχεία κάθε φορά που κατεβάζω ένα torrent???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Ποιος καλός άνθρωπος θα μου πει πως θα κάνω τον opera να σταματήσει να κατεβάζει τα αρχεία κάθε φορά που κατεβάζω ένα torrent???

 

Άνοιξε ένα κενό tab γράψε opera:config και πάτα enter :)

Κατέβα στην επιλογή Bittorent και εκεί μέσα ξετίκαρε το Enable...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

συγνώμη παιδιά μου έχει γεννηθεί μια απορία.

Το μtoorrent τελικά τι κάνει upload μόνο ότι κατεβάζω εκείνη τι στιγμή η και αρχεία του στον υπολογιστή μου γιατί δεν βρήκα επιλογή για share. Αν θέλω να δηλώσω αρχεία για share τι πρέπει να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σαν άλλα P2P, που δηλώνεις καταλόγους για μοίρασμα.

 

Μοιράζεσαι μόνο:

  • αυτά που κατεβάζεις εκείνη την ώρα και
  • όσα έχουν ολοκληρωθεί και τα βλέπεις στο παράθυρο, εφόσον δεν τα έχεις διακόψει

Όλα αυτά βρίσκονται στον φάκελο που του έχεις πει να αποθηκεύει. Από πουθενά αλλού δεν μοιράζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι σαν άλλα P2P, που δηλώνεις καταλόγους για μοίρασμα.

 

Μοιράζεσαι μόνο:

  • αυτά που κατεβάζεις εκείνη την ώρα και
  • όσα έχουν ολοκληρωθεί και τα βλέπεις στο παράθυρο, εφόσον δεν τα έχεις διακόψει

Όλα αυτά βρίσκονται στον φάκελο που του έχεις πει να αποθηκεύει. Από πουθενά αλλού δεν μοιράζεσαι.

 

Καλησπέρα.

 

Και να προσθέσω οτι μπορείς να φτιάξεις και απο δικά σου αρχεία , torrent και να τα σηκώσεις σε κάποιον tracker .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...