Προς το περιεχόμενο

Τί είναι τα torrents; Εισαγωγή στο πρωτόκολλο BitTorrent


Eusebius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Golum δοκιμασε να κατεβασεις αυτο το torrent του OpenOffice, που διανεμεται δωρεαν μεσω torrent.

http://borft.student.utwente.nl/~adrian/torrentphp/torrent.php/OOo_2.0.4_Win32Intel_install.exe.torrent

 

Αν πιασεις μεγαλη ταχυτητα, τοτε πολυ απλα φταινε τα torrent που εσυ πας να κατεβασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 208
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

παιδιά μια ερώτηση.θέλω να κάνω format και δεν ξέρω ποιούς φακέλους του mTorrent πρέπει να κρατήσω ώστε να μην χάσω τα ανολοκλήρωτα αρχεία και τις άλλες πληροφορίες του προγράμματος στατιστηκά κλπ. Μπορεί κάποιος να με κατατοπίσει? ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια, επειδη στο portforward θελει να κανει αυτοματα τη δουλεια ενω εγω θελω να το κανω χειροκινητα, στο fritzbox annex a, μπαινω στις επιλογες ιντερνετ και εκει εχει port forwarding. Απο εκει μπορω να ανοιξω καποια θυρα, αλλα δε ξερω τις ρυθμισεις.

 

Συγκεκριμενα πρεπει να βαλω τυπο protocol TCP, udp ή gre? Εχει ακομα μια επιλογη FROM PORT χ, THROUGH PORT ψ, εδω τι γραφω;

Στο to port, δηλαδη σε ποια θυρα θα παει η κινηση ( ; ) τι να γραψω;

 

Μια τελευταια ερωτηση, πανω στο ρουτερ εχω και ενα χβοχ για να συνδεεται στο λαιβ και ως τωρα λειτουργει τελεια, δε πιστευω το ανοιγμα θυρας να επηρεασει κατι;

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει πρωτα να ορισεις στατικη ΙΡ

 

Πηγαινε στον Πινακα Ελεγχου->Συνδεσεις Δικτυου->Τοπικη συνδεση->Ιδιοτητες->Πρωτοκολλο Ιντερνετ (TCP/IP)->Ιδιοτητες και βαλε:

 

Διυθυνση ΙΡ 192.168.178.10

Μασκα υποδικτυου 255.255.255.0

Προεπιλεγμενη πυλη 192.168.178.1

Προτιμωμενος διακομιστης DNS 192.168.178.1

 

Μετα ακολουθησε προσεκτικα τα βηματα σε αυτη την σελιδα και θα εισαι ΟΚ ;-)

 

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/FRITZ/5050/Utorrent.htm

Σου εχω βαλει ως παραδειγμα το utorrent.

 

Χρησοιμοποιεις καποιο firewall? Επειδη θα χρειαστει και αυτο ρυθμιση...

 

 

Το xbox δε θα επηρεαστει δε εχεις κατι να ανησυχεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

katevasa to open office safos oi taxitites itan kaliteres peripou 50 k

apla kai sta alla torrents pou katevazo exoun sinithos 120 seeds 400 peers pou logika tha eprepe na katevazo me ipsili taxitita

kai omos pano apo 10 kilobite den paei ...giati arage ?

 

αν γίνεται τελευταία αυτό φταίει ο "διπλασιασμός".αν γινοταν από παλιά τότε ψάχνουμε για κάτι άλλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν μου ξεκινάει το download και μου βγάζεο οτο ο tracker denied access μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Exeis poles wres na beis sto site tou tracker? Gia bes k meta pata ena update apo to client sto torrent pou katevazeis ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ρε παιδιά δεν μου ξεκινάει το download και μου βγάζεο οτο ο tracker denied access μήπως ξέρετε τι πρέπει να κάνω?Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Ή προσπαθείς να κατεβάσεις αρχείο από private tracker στον οποίο δεν είσαι μέλος.

 

Ή προσπαθείς να κατεβάσεις αρχείο από private tracker στον οποίο σε έχουν κάνει ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ban i kapou pou den eimai melos den isxiei

exo 768 grami apo tin hol peripou 1 mina tora

oti kai an valo me osous peers kai seeds kai an exei (prota ap ola den sindeetai me olous para me enan elaxisto pososto auton) den katevazo perisotero apo 5-10k , dld ena arxeio 4giga thelei 1-2 ebdomades eno tha to katevaza se mia mera

mipos exei na kanei tpt me tis rithmiseis sto mtorrent ?

euxaristo gia opoia voitheia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] mipos exei na kanei tpt me tis rithmiseis sto mtorrent ? [...]

 

Μπορεί... αλλά δεν μας λες τί ρυθμίσεις έχει κάνει! :-)

 

Άμα είναι όλα σωστά στο πρόγραμμα και στη γραμμή σου, αρχεία σαν το Ubuntu και το OpenOffice πρέπει να πιάνουν κοντά στα 70...

 

Επίσης, για την HOL έλεγαν πρόσφατα ότι κάνει traffic shaping (ήταν και πρωτοσέλιδο θέμα στο aDSLgr). Γιά δοκίμασε αυτό: Options > Preferences > BitTorrent > Protocol Encryption > Outgoing: Enabled

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...