Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν κουράζω τον φίλο geovard να γράψω κι εγώ κάτι;

 

Η ανανέωση έχει γίνει σε ανεκτό βαθμό. Σίγουρα θα μπορούσε να γίνει σε μεγαλύτερο βαθμό. Όμως ο τωρινός προπονητής έχει τη φιλοσοφία της "ομάδας" με την έννοια ότι πρωτίστως ενδιαφέρεται να υπάρχει ένας κορμός παικτών που δεν θα αλλάζει συχνά και σταδιακά θα προσθαφαιρεί παίκτες.

 

Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι πέρα απο το Νίνη (ο οποίος αρχικά έκανε ένα ξεπέταγμα, μετά φάνηκε στάσιμος και φέτος άρχισε να "παίρνει" ματς) δεν βλέπω να υπάρχει κάτι το ξεχωριστό. Παίκτες που κινούνται στην μετριότητα είναι η νεαρή φουρνιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@krokodilos ελπίζω ότι δεν κάνεις πλάκα.

Μα τι είναι αυτά που λες.

Μιά σειρά έξι αγώνων και τέτοια.

Ο βασικότερος παίχτης των Τσέχων τραυματίζεται στην αρχή του ματς.Και ειναι ημιτελικός.Εκείνη την ώρα ο καλός άγγελος τού Ρεχάγκελ( Δεν θέλεις τού Ρεχάγκελ?Ας πούμε τότε το καλό αγγελάκι τού Τοπαλίδη ή τού Χαριστέα κ.λ.π) έβαλε το χέρι του και τραυματίστηκε ο Νέτβεντ που είναι πολύ πιθανό ότι αν δεν έβγαινε θα άλλαζε η ροή τού ματς. Και δεν θε είμασταν στον τελικό.

Μα τόσες συμπτώσεις τότε? Έπρεπε να το πάρουμε.Ο κόσμος να γύριζε ανάποδα θα το παίρναμε.Πραγματικά ήταν γραφτό.Αν γι αυτό φταίει η καλή τύχη τού Όττο, τον ευχαριστούμε και θα τον θυμόμαστε.Να φύγει όμως γρήγορα τώρα γιά να μη σταματήσουμε να τον θυμόμαστε.

Είναι αμαρτία να καταντήσει ένας άλλος Παναγούλιας.Που δεν μπορεί ούτε στη χώρα να μπεί εκτοτε.

 

---------- Προσθήκη στις 17:10 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:07 ----------

 

Αν δεν κουράζω τον φίλο geovard να γράψω κι εγώ κάτι;

 

Όχι κανένα πρόβλημα.Πώς σού ήρθε αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Εσυ πιστεύεις το να περνούσε η Ελλάδα στον επόμενο γύρο ,θα ήταν πέρα απο τις δυνάμεις τις ή άθλος ; Εκτός εαν είμαι τόσο ονειροπαρμένος και εκτός πραγματικότητος αφού μέχρι το Σαββατο το μεσημέρι το θεωρούσα εφικτό...

 

Άλλο το να το θεωρώ εφικτό και άλλο το να το θεωρώ δεδομένο και να βγάζω άχρηστο αυτόν που δεν το κατάφερε. Αν μου πει κάποιος να υπολογίσω μέσα σε 3 δευτερόλεπτα πόσο κάνει 3 επί 5 και δεν το βρω, ναι, είμαι άχρηστος. Αν κάποιος με βάλει να υπολογίσω πόσο κάνει 45 επί 25 σε 3 δευτερόλεπτα, ναι, είναι εφικτό να το κάνω, δε θα είναι άθλος αν το πετύχω, αλλά αν δεν το καταφέρω, δε δέχομαι να μου πει ο άλλος ότι είμαι ανίδεος, άσχετος ή ότι φταίω για το επίπεδο που έχουν οι Έλληνες στα μαθηματικά.

 

Αν ηξερες απο μπαλα δε θα σου διεφευγε το γεγονος οτι εξαιτιας και μονο του 2004 μας κατετασαν (μεχρι σημερα) στους ισχυρους και μπαιναμε σε ομιλους παιδικες χαρες. ..

 

Δε μου διαφεύγει καθόλου φίλε μου. Το γνωρίζω πολύ καλά (άλλωστε το έχω αναφέρει ξανά). Αλλά αν ήξερες ΕΣΥ από μπάλα, θα καταλάβαινες ότι αυτοί οι όμιλοι είναι παιδικές χαρές για ομάδες όπως η Ισπανία, η Γερμανία και η Ιταλία, όχι για ομάδες όπως είναι η Ελλάδα που δεν δικαιούνται να λένε ότι "αυτές τις ομάδες τις έχουμε χαλαρά", τη στιγμή που πρωτάθλημα δεν έχουμε και ποδοσφαιριστές δε βγάζουμε.

 

Πες μου μια εθνικη που πηγε μπροστα χαρη στην ενοτητα χωρις ποιοτητα

 

Κατ' αρχάς, αν υπήρχαν παίχτες Έλληνες που είχαν μεγάλη διαφορά ποιότητας από αυτούς που έχουμε, ναι, βεβαίως και θα υποστήριζα ότι έπρεπε να τους πάρει. Άλλο, όμως, μεγάλη διαφορά ποιότητας και άλλο πιο φορμαρισμένος αυτόν τον καιρό. Και τεράστιες διαφορές στην Ελλάδα δεν υπάρχουν. Δεν υπάρχουν παίχτες εκτός Εθνικής που να είναι ΠΟΛΥ καλύτεροι από αυτούς που χρησιμοποιούνται τώρα. Αυτοί είναι οι παίχτες.

 

Για να απαντήσω στο ερώτημα σου, πάντως, και μιας και ζήτησες μια εθνική, θα σου πω μια που είναι απλά καλύτερης ποιότητας από τη δική μας (όχι τοπ ποιότητας). Τουρκία 2002.

 

Βέβαια, εσύ μου λες χωρίς ποιότητα. Αλλά απάντησα ήδη σ' αυτό το σημείο. Το θέμα είναι ότι προτιμάς ανάμεσα σε λίγο καλύτερη ποιότητα ή πολύ μεγαλύτερη ενότητα.

 

Καί πώς να ξαναπαίξουν την όποια μπάλα έπαιζαν τα πουλέν σου Χαριστέας και Τζιώλης? Οι οποίοι ξέρουν ότι με την αποχώρησή σου δεν πρόκειται να ξαναδούν θέση στην Εθνική?

 

Έχεις την εντύπωση ότι ο επόμενος προπονητής δε θα έχει στην Εθνική τον Χαριστέα; Κάνεις λάθος.

 

Ειναι ο Ρεχαγκελ πετυχημενος?Ειναι

Ποσο?

Μεχρι το 2005 ο ανθρωπος κανει παπαδες, δεν το συζηταμε

Αποκει και μετα κανει τα απολυτως προβλεπομενα και βασικα βαση των συνθηκων.

Αυτο τι σημαινει?Σημαινει οτι ειναι ο πιο επιτυχημενος προπονητης στην ιστορια της Εθνικης αλλα απο τοτε πιανει βαση.

 

Από πότε η βάση της εθνικής είναι να πηγαίνει απλά σε μεγάλες διοργανώσεις και να μην κάνει τίποτα;

 

Από τότε που την ανέλαβε ο Ρεχάγκελ.

 

Η μεγαλύτερη πλάκα είναι αυτό και ίσως θα είναι το τελευταίο που θα γράψω γιατί θεωρώ ότι εδώ βρίσκεται όλη η ουσία:

 

Ο Ρεχάγκελ είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο υπάρχουν προσδοκίες από την Εθνική Ελλάδος. Πριν από αυτόν κανείς δε θα περίμενε τίποτα από αυτούς στο Μουντιάλ. Και το αστείο είναι ότι πιστεύουμε ότι αυτός είναι που κρατάει την ομάδα από το να δείξει τις δυνατότητές της. Που ούτε που θα τις ονειρευόμασταν αν δεν χειριζόταν την ομάδα όπως την χειρίζεται.

 

Ακόμα κι εσείς, οι αντι-Ρεχαγκελικοί, αποδεικνύεται ότι ο Ρεχάγκελ έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.

 

Τέλος, θεωρώ ότι τη μεγαλύτερη ζημιά στην Εθνική αυτή τη στιγμή, την έχουν κάνει οι υψηλές προσδοκίες του κόσμου και η πίεση που έχουν ρίξει στους παίχτες, που τους αντιμετωπίζουμε σαν άχρηστους επειδή δεν είναι καλύτερης ποιότητας. Αλλά αυτή ήταν πάντα η Εθνική και αυτή θα συνεχίσει να είναι όσο δεν έχουμε ελληνικό πρωτάθλημα. Το μόνο που έχει αλλάξει και υπάρχουν προσδοκίες, πίεση, αίσθηση δυνατοτήτων, αίσθηση ότι είμαστε ομάδα που "έχει χαλαρά Ελβετίες και Ισραήλ" κτλ είναι ο Ρεχάγκελ και τίποτα άλλο. Θα ξαναγυρίσουμε ακριβώς εκεί που ήμασταν όταν θα φύγει. Δηλαδή δε θα τις κερδίζουμε ούτε αυτές, δε θα πηγαίνουμε σε μεγάλες διοργανώσεις και θα βρίζουμε τον νέο προπονητή, τον οποίο φυσικά και θα θεωρούμε άχρηστο, όπως ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο βασικότερος παίχτης των Τσέχων τραυματίζεται στην αρχή του ματς.Και ειναι ημιτελικός.Εκείνη την ώρα ο καλός άγγελος τού Ρεχάγκελ( Δεν θέλεις τού Ρεχάγκελ?Ας πούμε τότε το καλό αγγελάκι τού Τοπαλίδη ή τού Χαριστέα κ.λ.π) έβαλε το χέρι του και τραυματίστηκε ο Νέτβεντ που είναι πολύ πιθανό ότι αν δεν έβγαινε θα άλλαζε η ροή τού ματς. Και δεν θε είμασταν στον τελικό.

Τι εισαι? Μαντης?

Οχι δεν εισαι, οποτε δεν το ξερεις. Τοσο απλα!

 

Επισης γιατι η ροη του αγωνα δεν ηταν ηδη τοσο φοβερη για τους Τσεχους με τον σουπερ Νεντβεντ μεσα οσο λες?

Και γιατι να αλλαζε η ροη δηλαδη? Δηλαδη τι θα μας εκανε ο Νεντβεντ παραπανω απο οτι μας εκανε ο Ζινταν, o Ανρι, ο Ροναλντο, ο Ραουλ, ο Ντεκο, ο Κολερ, ο Ροζιτσκι, ο Σιμαο, ο Πιρες ή ο Τρεζεγκε?

 

 

Μα τόσες συμπτώσεις τότε?

Ποιες συμπτωσεις? Ειπατε μια με τον Νεντβεντ. Για πες μου καμια 10αρια αλλες που εννοεις γιατι σιγουρα με το "τοσες" θα πρεπει να μου πεις αρκετες.

 

---------- Προσθήκη στις 17:26 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:20 ----------

 

Μιλας για πετυχημενη πορεια μετα το 2004..

Αν ηξερες απο μπαλα δε θα σου διεφευγε το γεγονος οτι εξαιτιας και μονο του 2004 μας κατετασαν (μεχρι σημερα) στους ισχυρους και μπαιναμε σε ομιλους παιδικες χαρες. ..

Αν ηξερες στοιχειωδως απο μπαλα και τους κανονες θα ηξερες οτι αυτο που λες ειναι μεγαλη βλακεια.

Αλλά δεν ξερεις οποτε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Το 2004 γυρίσαμε την τέχνη του ποδοσφαίρου 40 χρόνια πίσω.

 

Πριν 40 χρόνια δεν έπαιζε κανένας άμυνα. Παίζανε κλωτσοσκούφι και ποδόσφαιρο θεάματος. Κοινώς έκανε ο καθένας ότι του κατέβαινε.

 

Το ποδόσφαιρο έχει εξελιχθεί και έχει γίνει πλέον τακτικό και οργανωμένο. Όλες οι ομάδες πλέον παίζουν έτσι. Και όπως και οι Ιταλοί κάποτε δίδασκαν πως πρέπει να παίζεται το ποδόσφαιρο και ενώ τότε τους έβριζαν σήμερα παίζουν όλοι έτσι, ακριβώς με τον ίδιο τρόπο η Ελλάδα (δηλαδή ο Ρεχάγκελ) δίδαξε πως πρέπει να παίζει μια μικρή ομάδα σε μια μεγάλη διοργάνωση. Και σιγά σιγά θα μας αντιγράψουν κι άλλοι (που το έχουν ήδη κάνει) και έτσι το ποδόσφαιρο θα πάει κι άλλο ΜΠΡΟΣΤΑ.

 

Το ότι εσένα δε σου αρέσει αυτό το στυλ και προτιμάς το ποδόσφαιρο τσίρκου (κατά την προσφιλή μου έκφραση), δε σημαίνει ότι είναι πισωγύρισμα. Άλλωστε το ακριβώς αντίθετο ισχύει όπως σου απέδειξα. Παλιότερα τα πράγματα ήταν όπως σου αρέσουν εσένα, πολύ περισσότερο απ' ότι σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κrokodile αστο δε βγαινει τπτ ...

Αστους να πιστευουν οτι ηταν τυχη ...

Ετσι θα χαιρονται πως εχουν δικιο για το Ρεχαγκελ πως δεν εκανε τπτ...

 

Λες και οι μεγαλες ομαδες δεν θελουν και την τυχη για να φτασουν ψηλα ...

Απο που να αρχισουμε και που να τελειωσουμε για τα παραδειγματα τυχης σε Τσ. Λ. ή εθνικες και οπου αλλου θελετε ...

Αλλα δεν ειναι μονο η τυχη παιδια δεν ειναι μονο η τυχη ....

Αυτο να καταλαβετε και κατι θα ειναι και αυτο ...

 

---------- Προσθήκη στις 17:30 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 17:29 ----------

 

Πριν 40 χρόνια δεν έπαιζε κανένας άμυνα. Παίζανε κλωτσοσκούφι και ποδόσφαιρο θεάματος. Κοινώς έκανε ο καθένας ότι του κατέβαινε.

 

Το ποδόσφαιρο έχει εξελιχθεί και έχει γίνει πλέον τακτικό και οργανωμένο. Όλες οι ομάδες πλέον παίζουν έτσι. Και όπως και οι Ιταλοί κάποτε δίδασκαν πως πρέπει να παίζεται το ποδόσφαιρο και ενώ τότε τους έβριζαν σήμερα παίζουν όλοι έτσι, ακριβώς με τον ίδιο τρόπο η Ελλάδα (δηλαδή ο Ρεχάγκελ) δίδαξε πως πρέπει να παίζει μια μικρή ομάδα σε μια μεγάλη διοργάνωση. Και σιγά σιγά θα μας αντιγράψουν κι άλλοι (που το έχουν ήδη κάνει) και έτσι το ποδόσφαιρο θα πάει κι άλλο ΜΠΡΟΣΤΑ.

 

Το ότι εσένα δε σου αρέσει αυτό το στυλ και προτιμάς το ποδόσφαιρο τσίρκου (κατά την προσφιλή μου έκφραση), δε σημαίνει ότι είναι πισωγύρισμα. Άλλωστε το ακριβώς αντίθετο ισχύει όπως σου απέδειξα. Παλιότερα τα πράγματα ήταν όπως σου αρέσουν εσένα, πολύ περισσότερο απ' ότι σήμερα.

 

+10000000000000000000000000000

Ετσι ειναι ...

Το ποδοσαφαιρο εχει γινει οργανωμενο ..

Με καλη αμυνα πας μπροστα ...

Οχι με αφελεια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...άν και συνήθως διαφωνώ κάθετα με τον ερωδιό, καθότι είναι φανατικός + μάλιστα του γαύρου, δηλ.ό,τι χειρότερο,...

...αυτή τη φορά θα ευθυγραμμισθώ πλήρως , όπως επίσης + στο φίλο τζιοβάρ...

...και οι δύο μιλάνε straight to the point...

...τα άλλα παιδιά δυστυχώς δεν έχουν καταφέρει ακόμα να ξεπεράσουν τη συναισθηματική φόρτιση του έπους της πορτογαλλίας ώστε να μπορέσουν να δούν ρεαλιστικά τα πράματα...

...παιδιά συνέλθετε...

...έχουν περάσει πολλά χρόνια από τότε, όλα με σιχτιρισμούς, χριστοπαναγίες + πόνο των ματιών μας...

...πρέπει να πάψουμε να είμαστε αιχμάλωτοι του γιούρο 2004, και να πάψουμε να το επικαλούμαστε εσαεί για να δικαιολογήσουμε κάθε αποτυχία...

...ο κόσμος προχωράει μπροστά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 40 χρόνια δεν έπαιζε κανένας άμυνα. Παίζανε κλωτσοσκούφι και ποδόσφαιρο θεάματος. Κοινώς έκανε ο καθένας ότι του κατέβαινε.

 

Το ποδόσφαιρο έχει εξελιχθεί και έχει γίνει πλέον τακτικό και οργανωμένο. Όλες οι ομάδες πλέον παίζουν έτσι. Και όπως και οι Ιταλοί κάποτε δίδασκαν πως πρέπει να παίζεται το ποδόσφαιρο και ενώ τότε τους έβριζαν σήμερα παίζουν όλοι έτσι, ακριβώς με τον ίδιο τρόπο η Ελλάδα (δηλαδή ο Ρεχάγκελ) δίδαξε πως πρέπει να παίζει μια μικρή ομάδα σε μια μεγάλη διοργάνωση. Και σιγά σιγά θα μας αντιγράψουν κι άλλοι (που το έχουν ήδη κάνει) και έτσι το ποδόσφαιρο θα πάει κι άλλο ΜΠΡΟΣΤΑ.

 

Το ότι εσένα δε σου αρέσει αυτό το στυλ και προτιμάς το ποδόσφαιρο τσίρκου (κατά την προσφιλή μου έκφραση), δε σημαίνει ότι είναι πισωγύρισμα. Άλλωστε το ακριβώς αντίθετο ισχύει όπως σου απέδειξα. Παλιότερα τα πράγματα ήταν όπως σου αρέσουν εσένα, πολύ περισσότερο απ' ότι σήμερα.

 

Το κατενάτσιο (ιταλ.: catenaccio) είναι μια ποδοσφαιρική τακτική, η οποία δίνει έμφαση στην άμυνα. Η λέξη είναι ιταλική και σημαίνει "αμπαρωμένη πόρτα". Ως ποδοσφαιρικός όρος καθιερώθηκε να σημαίνει την πολύ καλά οργανωμένη και σφιχτή άμυνα, η οποία είναι προσαρμοσμένη να μην δίνει στον αντίπαλο ευκαιρίες για γκολ.

 

Το σύστημα έγινε διάσημο από τον Αργεντινό προπονητή Χελένιο Χερέρα, ο οποίος το εφάρμοσε στην ιταλική Ίντερ τη δεκαετία του ’60, με σκοπό να νικά με 1-0 τους αντιπάλους της στο ιταλικό πρωτάθλημα. Το κατενάτσιο δεν είναι θεαματικό και συχνά χαρακτηρίζεται ως αντιποδόσφαιρο.

 

Μια χαρά συστήματα υπήρχαν πριν 40 χρόνια. Θέλεις να μου πεις στον αγώνα με την Κορέα τι σύστημα παίξαμε φίλε Manuel?

Ακόμα δυσκολεύομαι να καταλάβω. Γιατί παρακάτω μιλάω για γατάκια, αλλά είχαμε κι έναν κεραμιδόγατο που τα θαλάσσωσε.

 

 

...άν και συνήθως διαφωνώ κάθετα με τον ερωδιό, καθότι είναι φανατικός + μάλιστα του γαύρου, δηλ.ό,τι χειρότερο,...

 

Αυτό πρέπει να το προσέξω.

 

Παίζει να είμαι ο μοναδικός χρήστης στο insomnia που με βρίζουν όλοι στο thread του Ολυμπιακού και συντάσσονται μαζί μου σε όλα τ' άλλα. :lol:

 

Τι να κάνουμε, έχουμε ένα πάθος με τον Ολυμπιακό που πολλές φορές μας κάνει να αραδιάζουμε και αρλούμπες, μέσα στη φανατίλα μας. :-D

 

Και όπως τραγουδούν και οι σύγαυροι: Είσαι αρρώστια που δε γίνεται καλά... :-)

 

Στο δια ταύτα, εγώ εκείνη την εθνική τη θαυμάζω. Είχε κάτι που λείπει απ' όλες τις άλλες. Σπίθα, δίψα και τσαμπουκά. Μάσαγε σίδερα κι ας αποτελούταν από μέσου επιπέδου ποδοσφαιριστές. Εμένα αυτό με στεναχώρησε στον αγώνα με την Κορέα.

Ότι αντί για τσαμπουκάδες, είδα 11 γατάκια. Γατάκια ρε πστη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Ερωδιες για το 2004 λεμε ...

Ελεος ...

 

Το οτι δε παιξαμε κανενα συστημα και καμια μπαλα με την Κορα ειναι γνωστο ακομα και στις πετρες ...

 

Αλλα αυτο δεν αναιρει τα προηγουμενα χρονια ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Ερωδιες για το 2004 λεμε ...

Ελεος ...

 

Το οτι δε παιξαμε κανενα συστημα και καμια μπαλα με την Κορα ειναι γνωστο ακομα και στις πετρες ...

 

Αλλα αυτο δεν αναιρει τα προηγουμενα χρονια ...

 

Ποιος προσπάθησε να αναιρέσει τα προηγούμενα χρόνια?

 

Σας μιλάμε για το σήμερα και το γυρνάτε στο χθες... Ήμαρτον.

 

Και το 2004 παίξαμε κατενάτσιο, δεν ανακαλύψαμε την Αμερική...

Αποδείξαμε ουσιαστικά ότι ένα σύστημα 40 ετών + μπορεί να διαλύσει οποιαδήποτε ποδοσφαιρική λογική αν συνοδεύεται από μεγάλες δόσεις τύχης.

 

Μαγκιά μας. Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όλοι οι υπέρμαχοι, είναι ότι η εθνική του 2004 ήταν ένας κομήτης. Δεν πήγε το ελληνικό ποδόσφαιρο πουθενά (ίσως να το πήγε και πίσω σε κάποια θέματα), αλλά προώθησε συγκεκριμένους παίχτες και τους έδωσε υπεραξία που εκ του αποτελέσματος φάνηκε ότι δεν άξιζαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Ερωδιέ για το 1821 λέμε...

 

Το οτι είμαστε πλέον τεμπέληδες και σκατά σαν λαός είναι γνωστό ακόμα και στις πέτρες...

 

Αλλά αυτό δεν αναιρεί την γαμάτη επανάσταση που κάναμε τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκιά μας. Αυτό που δεν καταλαβαίνετε όλοι οι υπέρμαχοι, είναι ότι η εθνική του 2004 ήταν ένας κομήτης. Δεν πήγε το ελληνικό ποδόσφαιρο πουθενά (ίσως να το πήγε και πίσω σε κάποια θέματα), αλλά προώθησε συγκεκριμένους παίχτες και τους έδωσε υπεραξία που εκ του αποτελέσματος φάνηκε ότι δεν άξιζαν.

 

Συγνώμη αλλά μηπως λεμε το ίδιο; Ναι, κομήτης ήταν το 2004, πάνω από τις δυνατοτητες μας είναι οι προκρισεις στις μεγαλες διοργανωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά μηπως λεμε το ίδιο; Ναι, κομήτης ήταν το 2004, πάνω από τις δυνατοτητες μας είναι οι προκρισεις στις μεγαλες διοργανωσεις...

 

 

Αυτό που λέμε και δεν γίνεται αντιληπτό είναι ότι δεν μετράει μόνο το αποτέλεσμα, αλλά και η εμφάνιση και η προσπάθεια.

Τα εξ' αμάξης τα ακούν τα καλόπαιδα, όχι για το 2-0, αλλά γιατί σε κανένα σημείο του αγώνα δεν έδειξαν δείγμα ομάδας που αξίζει να είναι σε αυτή τη διοργάνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Μια χαρά συστήματα υπήρχαν πριν 40 χρόνια.

 

Εκτός από τη Wikipedia, δες και κανένα βίντεο από αγώνες της εποχής, γεμάτο είναι το youtube. Όχι της Ιταλίας ή των ιταλικών ομάδων. Από όλους τους υπόλοιπους.

 

Θέλεις να μου πεις στον αγώνα με την Κορέα τι σύστημα παίξαμε φίλε Manuel?

 

Θέλεις να μου πεις τι σχέση έχει αυτό με οτιδήποτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Ερωδιέ για το 1821 λέμε...

 

Το οτι είμαστε πλέον τεμπέληδες και σκατά σαν λαός είναι γνωστό ακόμα και στις πέτρες...

 

Αλλά αυτό δεν αναιρεί την γαμάτη επανάσταση που κάναμε τότε...

 

Διαβαζεις καθολου τα ποστ ή γραφεις ετσι στα κουτουρου απο ενα μνμ καποιου ... :rolleyes:

Προσεξε το αυτο γιατι το εχω παρατηρησει κι αλλες φορες να το κανεις .. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...