Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα βλέπετε συνέλληνες.Όλο καί κάποιοι θα βγούν καί θα πούν τα τρελά τους.Δεν βλέπεις ρε φίλε το χάλι μας καί μιλάς κιόλας?Μα με την Εθνική Κρήτης(Τι Κρήτης δηλαδή μιά χώρα 400000 κατοίκων είναι)

ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΗΔΕΝ.

 

Σημειο μηδεν? Δηλαδη ποιο ειναι το σημειο μηδεν για να καταλαβω κι εγω...Ειμαστε δευτεροι με 12 ποντους,εχουμε στη συνεχεια 2 πολυ ευκολα παιχνιδια και λεμε οτι ειμαστε στο σημειο μηδεν?

 

Μα καλα ξερουμε τι λεμε δηλαδη?

 

Πωπω μερικοι μου δινουν την εντυπωση οτι δεν ξερουν αν η μπαλα εχει πανι η αερα μεσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κάτι; Επειδή δεν βλέπω κανένα αγώνα και ούτε ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο, τι πρέπει ακόμα να κάνουμε για να προκριθούμε;

 

Αυτή τη στιγμή έχουμε

 

Τουρκία 13

Ελλάδα 12

Νορβηγία 7

Βοσνία 7

 

Μένουν ακόμα 8 αγωνιστικές, δεν μπορούμε να μιλάμε για τίποτα ακόμα έτσι που είναι ο όμιλος. Όμως εμείς έχουμε να παίξουμε ένα ματς μέσα στην τουρκία και άλλο ένα στη νορβηγία. Επίσης υπάρχει και ο αγώνας νορβηγία - τουρκία. Αλλά το πιο πιθανό είναι την πρόκριση να κρίνουν οι μικρότερες ομάδες του ομίλου ουγγαρία, μολδαβία, βοσνία.

 

Πάντως για να βάλω και μια άλλη παράμετρο, τα παίρνουμε τα πεναλτάκια μας με τις πιο μικρές ομάδες έτσι ; Γιατί όπως και να το κάνουμε θα είναι κρίμα να λείπει η κάτοχος του τροπαίου από την επόμενη διοργάνωση. Ξέρει κανείς αν έχει συμβεί ποτέ ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα δεν εισαι σε θεση να βλέπεις Σαλπιγγιδι,Καραγκουνη,Μπασινά,Βυντρα να ξεσκιζονται να προλαβουν την μπαλα ακομα και σε θεωρητικα χαμενη φάση ενω στο ματς με την τουρκία ΜΟΝΟ ο Σαμαρας καταυδρωσε και καταμουσκεψε -και χειροκροτειθηκε γι αυτο σε συγκεκριμενη φαση- ενω οι αλλοι ετρεχαν μονο οταν υπηρχε σχετικος λογος.

Διακρυνεις πολυ ανετα τις αλλαγες στον τροπο παιχνιδιου

Δεν κραταγαμε την μπαλα αλλα κατευθειαν σε ελευθερο παιχτη

 

geovard λυπαμαι αλλα μαλλον δεν εισαι πολυ του αθληματος

 

 

DIMITRISG δεν είναι πιό 'έντιμο' να χαίρεσαι όταν νικάς κάποιον πού είναι της κλάσης σου?(Είσαι πρωταθλητής Ευρώπης μην το ξεχνάς).Τι μού λες τώρα εμένα τη στιγμή πού με διέλυσε η Τουρκία στη έδρα μου.Δεν χρειάζονται θριαμβολογίες.Να παίζει με δέκα παίχτες η Μάλτα καί να μην μπορείς να την 'σκοτώσεις'.Πες μου πού θα πάμε έτσι.Μάθετε να βλέπετε το μέλλον καί όχι το τώρα.Σήμερα διαπίστωσα ότι έχουμε αρκετούς άμπαλους παίχτες πού ούτε κοντρόλ δεν μπορούν να κάνουν.Αργοί άτεχνοι με μόνο εφόδιο το φιλότιμο.Τα δυσάρεστα θα έρθουν αργότερα καί θα το δείτε.

Μιά απλή ανακύκλωση έκανε ο Ρεχάγκελ καί όχι ανανέωση.Έβγαλε από την ναφθαλίνη τον Καψή κ.ά..Μπορεί να πάει μέσα στην Τουρκία η μέσα στην Νορβηγία καί να ξκάνει ένα παιχνίδι να τρίβω τα μάτια μου αί να περάσει με τον τσαμπουκά της.Τότε θα ζητήσω δημόσια συγγνώμη γιά την κριτική μπυ.Αλλά γιά να λέω αυτά δεν πιστεύω ότι αυτή η Εθνική μπορεί.(Δυστυχώς δεν έχουμε καί άλλους)

Μπασινάς Καραγκούνης Τοροσίδης Βίντρα!! ξεχώρισαν.

Κατσουράνης ανύπαρκτος.Λυμπερόπουλος αργός καί πολλά άσχημα κοντρόλ.Γκέκας ο γνωστός της μετριότητας αν καί ομολογώ ότι έχυσε πολύ ιδρώτα.

 

edit:

Κάποιοι μετά τον αγώνα με την Τουρκία μίλησαν γιά Μπάγεβιτς καί αλλαγή προπονητή.Δεν χρειάζεται αλλαγή προπονητή.Φρέσκους καί καλούς παίχτες χρειαζόμαστε.Δεν είπε κανείς να φύγει ο Ρεχάγκελ.Αλλά στον αγώνα με την Τουρκία η αλήθεια είναι ότι τα έκανε θάλασσα.Αναγνωρίζοντας τα πολλά λάθη του τότε, είδατε ότι σήμερα άλλαξε τη μισή ομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειο μηδεν? Δηλαδη ποιο ειναι το σημειο μηδεν για να καταλαβω κι εγω...Ειμαστε δευτεροι με 12 ποντους,εχουμε στη συνεχεια 2 πολυ ευκολα παιχνιδια και λεμε οτι ειμαστε στο σημειο μηδεν?

 

Μα καλα ξερουμε τι λεμε δηλαδη?

 

Πωπω μερικοι μου δινουν την εντυπωση οτι δεν ξερουν αν η μπαλα εχει πανι η αερα μεσα...

 

Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολικός αλλά εσένα σού αρέσει η Εθνική Ελλάδας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν επαιζαν οι παικτες με το παθος και την διψα που επαιξαν σημερα στο ματς με την Τουρκία δεν θα με πειραζε η ηττα. Για να σου δωσω να καταλαβεις στα προηγουμενα παιχνιδια οι παικτες δεν το παλευαν και κοιταγαν να περασουν τα παιχνιδια στο τσακ οπως μερικοι στο πανεπιστημιο που διαβαζουν ισα ισα που να τους επιτρεψει να περασουν τις βασεις. Οταν εισαι στην εθνικη παιζεις για την φανελα και τα δινεις ολα διαφορετικά να κατσεις στον παγκο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DIMITRISG δεν είναι πιό 'έντιμο' να χαίρεσαι όταν νικάς κάποιον πού είναι της κλάσης σου?(Είσαι πρωταθλητής Ευρώπης μην το ξεχνάς).Τι μού λες τώρα εμένα τη στιγμή πού με διέλυσε η Τουρκία στη έδρα μου.Δεν χρειάζονται θριαμβολογίες.Να παίζει με δέκα παίχτες η Μάλτα καί να μην μπορείς να την 'σκοτώσεις'.Πες μου πού θα πάμε έτσι.Μάθετε να βλέπετε το μέλλον καί όχι το τώρα.Σήμερα διαπίστωσα ότι έχουμε αρκετούς άμπαλους παίχτες πού ούτε κοντρόλ δεν μπορούν να κάνουν.Αργοί άτεχνοι με μόνο εφόδιο το φιλότιμο.Τα δυσάρεστα θα έρθουν αργότερα καί θα το δείτε.

Μιά απλή ανακύκλωση έκανε ο Ρεχάγκελ καί όχι ανανέωση.Έβγαλε από την ναφθαλίνη τον Καψή κ.ά..Μπορεί να πάει μέσα στην Τουρκία η μέσα στην Νορβηγία καί να ξκάνει ένα παιχνίδι να τρίβω τα μάτια μου αί να περάσει με τον τσαμπουκά της.Τότε θα ζητήσω δημόσια συγγνώμη γιά την κριτική μπυ.Αλλά γιά να λέω αυτά δεν πιστεύω ότι αυτή η Εθνική μπορεί.(Δυστυχώς δεν έχουμε καί άλλους)

Μπασινάς Καραγκούνης Τοροσίδης Βίντρα!! ξεχώρισαν.

Κατσουράνης ανύπαρκτος.Λυμπερόπουλος αργός καί πολλά άσχημα κοντρόλ.Γκέκας ο γνωστός της μετριότητας αν καί ομολογώ ότι έχυσε πολύ ιδρώτα.

 

Πωπω ρε φιλε,ουτε να σε ακουω(η μαλλον να σε διαβαζω) δε μπορω..Αν ηξερες μερικα βασικα πραγματα θα γνωριζες οτι σε αυτη τη φαση (των προκριματικων) με ολους αυτους τους αγωνες,δε μετραει η εμφανιση αλλα το αποτελεσμα...Και οτι μια ομαδα προκρινεται οταν καταφερει να κερδισει τους "μικρους" του ομιλου μεσα και εξω..Και η Ελλαδα το εχει κανει αυτο...

 

Δεν υπαρχει 'εντιμο' στο ποδοσφαιρο...Ουτε λογικη στη συγκεκριμενη φραση σου...

 

Αμπαλοι παιχτες ε?? Μμμ..Τοτε που πηρανε το euro ομως αυτα δεν τα λεγαμε...Μονο στην Ομονοια ξεραμε να τρεχουμε ολοι μας...

 

Πωπω..ελεος ρε παιδια

 

Μπορεί να είμαι λίγο υπερβολικός αλλά εσένα σού αρέσει η Εθνική Ελλάδας?

 

Οπως σου λεω και πιο πανω σε αυτη τη φαση δε μετρανε οι εμφανισεις αλλα ΟΙ ΝΙΚΕΣ με τις 'μικρες' ομαδες...Εδω ολοκληρη Αγγλια ρε παιδια δε μπορει να κερδισει την Ανδορρα,τωρα πλακα μου κανετε?

 

Καρδιακούς θα μας κάνουν. Τι ανικανότητα είναι αυτή στο σκοράρισμα ρε γαμώτο; Με τον Νικοπολίδη τι παίχτηκε; Κάτι πήρε το αφτί μου.

 

Με το Νικοπολιδη δεν παιχτηκε απολυτως τιποτα...Γιατι,απαγορευεται να μεινει στον παγκο ο Αντωνακης? Ειναι σε εξαιρετικη κατασταση ο Κωστας ο Χαλκιας και ειναι λογικο να ξεκιναει με τον τραγικο-τωρα τελευταια-Νικοπολιδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω ρε φιλε,ουτε να σε ακουω(η μαλλον να σε διαβαζω) δε μπορω..Αν ηξερες μερικα βασικα πραγματα θα γνωριζες οτι σε αυτη τη φαση (των προκριματικων) με ολους αυτους τους αγωνες,δε μετραει η εμφανιση αλλα το αποτελεσμα...Και οτι μια ομαδα προκρινεται οταν καταφερει να κερδισει τους "μικρους" του ομιλου μεσα και εξω..Και η Ελλαδα το εχει κανει αυτο...

 

Δεν υπαρχει 'εντιμο' στο ποδοσφαιρο...Ουτε λογικη στη συγκεκριμενη φραση σου...

 

Αμπαλοι παιχτες ε?? Μμμ..Τοτε που πηρανε το euro ομως αυτα δεν τα λεγαμε...Μονο στην Ομονοια ξεραμε να τρεχουμε ολοι μας...

 

Πωπω..ελεος ρε παιδια

 

 

 

Οπως σου λεω και πιο πανω σε αυτη τη φαση δε μετρανε οι εμφανισεις αλλα ΟΙ ΝΙΚΕΣ με τις 'μικρες' ομαδες...Εδω ολοκληρη Αγγλια ρε παιδια δε μπορει να κερδισει την Ανδορρα,τωρα πλακα μου κανετε?

Άντε καί πήγες κούτσα κούτσα στο euro λοιπόν.Θα μπορέσεις αξιοπρεπώς με αυτή την ομάδα να υποστηρίξεις τον τίτλο σου ή θα σκύψεις το κεφάλι τρώγοντας σφαλιάρες?Να γιατί βλέπεις κοντόφθαλμα.

Καί τότε πού πήραμε το euro πάλι τα ίδια πίστευα.Εξ άλλου έγινε θαύμα έτσι δεν λέμε όλοι?Καί στα θαύματα γίνονται τα πιό απίθανα πράγματα.Καί μπάλλα να μην ξέρεις το euro το παίρνεις!

Σημείωση.Η ειρωνεία νομίζω ότι δεν είναι επιχείρημα έτσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε καί πήγες κούτσα κούτσα στο euro λοιπόν.Θα μπορέσεις αξιοπρεπώς με αυτή την ομάδα να υποστηρίξεις τον τίτλο σου ή θα σκύψεις το κεφάλι τρώγοντας σφαλιάρες?Να γιατί βλέπεις κοντόφθαλμα.

Σημείωση.Η ειρωνεία νομίζω ότι δεν είναι επιχείρημα έτσι?

 

Η ειρωνεια δεν ειναι επιχειρημα...Απλα δε βλεπω καμια ειρωνεια πουθενα...

 

Φιλε δε βλεπω κοντοφθαλμα...Αυτη τη στιγμη ο μακροχρονιος στοχος ειναι η ΠΡΟΚΡΙΣΗ στο Euro..Και οι αγωνες σε αυτο(εφ'οσον πραγματοποιηθει η προκριση) θα μας απασχολησουν τοτε και μονο τοτε...

 

Μεχρι τοτε ο στοχος ειναι οι νικες με τους μικρους και φυσικα η συλλογη οσο το δυνατον περισσοτερων ποντων ωστε να περασουμε..Νομιζω εγινα κατανοητος...Με επιχειρηματα (και) αυτη τη φορα..

 

Νικοπολιδης:

 

Η Σαμπαχ διαψευδει "αρβυλα" που διεδωσε η ιδια οτι ο Νικοπολιδης πηρε 10.000.000 νταλλαρς για να τα φαει...

 

Ααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχα

 

Τι ειναι η Σαμπαχ ρε παιδια?? Ειχα παλια μια γκομενα απο την Σαουδικη Αραβια,μου φαινεται αυτη ειναι...χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Νικοπολιδη δεν παιχτηκε απολυτως τιποτα...Γιατι,απαγορευεται να μεινει στον παγκο ο Αντωνακης? Ειναι σε εξαιρετικη κατασταση ο Κωστας ο Χαλκιας και ειναι λογικο να ξεκιναει με τον τραγικο-τωρα τελευταια-Νικοπολιδη

 

Εξωαγωνιστικά αναφερόμουν. Κάτι άκουσα ότι κάποιοι δημοσιογράφοι ή site ανέφεραν κάτι για χρηματισμό στον αγώνα με την Τουρκία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ειρωνεια δεν ειναι επιχειρημα...Απλα δε βλεπω καμια ειρωνεια πουθενα...

 

Φιλε δε βλεπω κοντοφθαλμα...Αυτη τη στιγμη ο μακροχρονιος στοχος ειναι η ΠΡΟΚΡΙΣΗ στο Euro..Και οι αγωνες σε αυτο(εφ'οσον πραγματοποιηθει η προκριση) θα μας απασχολησουν τοτε και μονο τοτε...

 

Μεχρι τοτε ο στοχος ειναι οι νικες με τους μικρους και φυσικα η συλλογη οσο το δυνατον περισσοτερων ποντων ωστε να περασουμε..Νομιζω εγινα κατανοητος...Με επιχειρηματα (και) αυτη τη φορα..

 

Δεν απάντησες αν σού αρέσει το παιχνίδι της Εθνικής.Γιατί μού φαίνεται ότι είχε δίκιο ο Νικολαίδης όταν δήλωνε πως ο Έλληνας αγαπάει τις νίκες αλλά όχι το ποδόσφαιρο?

Πρόσεξε γιατί εγώ είμαι συνεπής μέχρι η Εθνική να με διαψεύσει με το παίξιμό της.Μερικοί όπως εσύ αλλάζετε διάθεση ανάλογα με τα αποτελέσματα.Εγώ είμαι σταθερός στις απόψεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το παιχνίδι με τους Τούρκους είχα γράψει ότι χρειάζεται ψυχραιμία και ανασυγκρότηση ώστε να κερδίσουμε το σημερινό ματς. Ο Ότο κατάφερε να συμμαζέψει τα πράγματα (κάνοντας και αρκετές αλλαγές παικτών) και να μεταδώσει πάθος και διάθεση.

Σημειώνω ότι, παλιότερα τα άσχημα αποτελέσματα διαδέχονταν το ένα το άλλο.

 

Δεν ξέρω αν είναι αληθές, αλλά όπως είπανε στη τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα, το 50% των αποτελεσμάτων της ομάδας επί των ημερών του Ότο είναι νίκες. Εξωπραγματικό για τα δεδομένα του ποδοσφαίρου μας...

 

Σε κάθε είδους πρωτάθλημα περισσότερη σημασία έχουν οι νίκες με τους "μικρούς". Στο euro 2004 περάσαμε χάρη στις νίκες με τους "μικρούς" και την έκπληξη της Ισπανίας, στο μουντιάλ δεν περάσαμε κυρίως επειδή χάσαμε από τους Αλβανούς. Άρα έχει τεράστια σημασία να κερδίζουμε παιχνίδια σαν το σημερινό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απάντησες αν σού αρέσει το παιχνίδι της Εθνικής.Γιατί μού φαίνεται ότι είχε δίκιο ο Νικολαίδης όταν δήλωνε πως ο Έλληνας αγαπάει τις νίκες αλλά όχι το ποδόσφαιρο?

Πρόσεξε γιατί εγώ είμαι συνεπής μέχρι η Εθνική να με διαψεύσει με το παίξιμό της.Μερικοί όπως εσύ αλλάζετε διάθεση ανάλογα με τα αποτελέσματα.Εγώ είμαι σταθερός στις απόψεις μου.

 

Eγω παλι φιλε παντα ημουν συνεπης ,ειμαι συνεπης και θα ειμαι συνεπης γιατι αυτη ειναι η ομαδα της πατριδας μου...Οσο καλη κι αν ειναι,οσο σκατα κι αν ειναι,εγω θα την υποστηριζω παντα...

 

Εγω (ειτε θες να το πιστεψεις ειτε οχι) αγαπαω το ποδοσφαιρο και οχι τις νικες..Ουτε αλλαζω διαθεση αναλογα με τα αποτελεσματα...Ισα-ισα οσο με πληγωνει τοσο με πορωνει...

 

Οσο για το αν μου αρεσει το παιχνιδι της εθνικης...Ναι,μου αρεσει! Οπως γουσταρω και τον Ρεχαγκελ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...