Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μου αρεσε που ο σωτηρακοπουλος δεν ελεγε το αποτελεσμα του παιχνιδιου τουρκια βοσνια και στο τελος ο ανατολακης λεει "οπως βλεπουμε ειναι 3-2!" καλα του ξηγηθηκε λες και δεν το ξερει ο κοσμος

μας τα ζαλισες σωτηρακοπουλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ίδιες ανοησίες έκαναν και τόσα χρόνια με το Champions League. Λες και ζούμε στον μεσαίων και δε θα μάθουμε από αλλού τι έγινε. Έλεος! Γεια σου ρε Ανατολάκη! Αν και την άλλη φορά δε νομίζω να του πάρουν συνέντευξη απ'το MEGA, χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως αυτό με τον Ανατολάκη ήταν όλα τα λεφτά. Και τι επίθετα δεν χρησιμοποίησε ο Σωτηρακόπουλος για κάνει και καλά τον κόσμο να αγωνιά και να το δει - internet ftw αμέσως μόλις έκανε λόγο για το συγκεκριμένο αγώνα http://www.uefa.com xD - αλλά φευ ο μπαρμά Γιώργος που μας κοψοχόλιασε κατά τη διάρκεια του αγώνα μας έφτιαξε το κέφι στο τέλος. Θα θελα να μουν πραγματικά σε μια γωνία να έβλεπα τα μούτρα του xaxaxa. Αυτή δεν είναι η Ελλάδα πάντως είναι η μικτή κόσμου αφού μέσα παίζουν και ο Μίλερ και ο Καφού. Την Τετάρτη θα παίξει και ο......... Μαραντόνα από τι άκουσα στο MEGA....... Έλεος με τους δημοσιογράφους πια.

 

Μετά τους Μολδαβούς, έχουμε Νορβηγία έξω, Βοσνία μέσα και Τουρκία έξω. 3 δύσκολα ματσάκια συνεχόμενα. Αν κάνουμε διπλό μέσα στο Όσλο - που θα ναι δύσκολο δεδομένου ότι θα τα δώσουν όλα οι Νορβηγοί - ουσιαστικά ετοιμάζουμε βαλίτσες. Αν και μετά τα 4 από τους Τούρκους, θέλω ένα 0-5 στην Πόλη για να γουστάρω. Εξάλλου με Μίλερ και Καφού στην 11άδα δεν είναι διόλου απίθανο :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπαν λοιπόν γιά εμάς τούς Κρητικούς ότι δεν είμαστε Εθνικιστές καί ότι δείξαμε ένα άλλο πολιτισμό από αυτόν τού γηπέδου Καραισκάκη, μίλησαν γιά την Κρητική φιλοξενία καί άλλα ωραία.Σωστά όλα αυτά αλλά ευτυχώς πού το ματς με τούς Τούρκους έγινε στο Καραισκάκη.Γιατί αν είχε γίνει στο Παγκρήτιο η Εθνική τώρα θα έπαιζε(αν έπαιζε τελικά!) σε άλλη χώρα.Οι Κρητικοί έχουν πολύ μεγάλη ευαισθησία όταν απέναντι έχουν λαούς πού ιστορικά έχουν πάθει απ' αυτούς.Θα μού πείτε τώρα, έλα μωρέ ποδόσφαιρο είναι ένα παιχνίδι.Ναί αλλά η λέξη Εθνική δεν σου αφήνει καί πολλά περιθώρια να είσαι ψύχραιμος.

Έπειτα με τούς Ούγγρους δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα δεν είχαμε ποτέ.Είναι καί θα είναι φίλοι μας ένας πολιτισμένος Ευρωπαικός λαός.

Οι Τούρκοι μας πήδαγαν τετρακόσια τόσα χρόνια.Στούς χάρτες τους δείχνουν ακόμη καί σήμερα την Κρήτη καί την Γαύδο με Τούρκικη σημαία.Δεν μπορείς να αντιμετωπίζεις τούς λαούς το ίδιο.Το ποδόσφαιρο αυτό καθαυτό είναι ένα παιχνίδι.Αλλά με τις εθνικές ομάδες είναι διαφορετικά.

Μην λέμε λοιπόν ότι οι Κρητικοί είναι πολιτισμένοι καί οι άλλοι όχι.Όλοι είμαστε το ίδιο απέναντι στον κακό γείτονα.

Δεν ήρθε πάνω από την Κάρπαθο κανένας Ούγγρος πιλότος να παραβιάσει τον εναέριο χώρο μας καί σκοτώθηκε ο σμηναγός Ηλιάκης.Ήταν Τούρκος καί μάλιστα θρασύς όταν πήγε η ομάδα διάσωσης να απλώσει χέρι να τον περιμαζέψει από την θάλασσα όπου έπεσε.

 

Γιατί ρε παιδιά σας πειράζει ο Σωτηρακόπουλος?Αυτός αν μη τι άλλο έχει ένα επίπεδο καί έχει καί γνώσεις.Εδώ υπάρχουν δημοσιογράφοι-αλεξιπτωτιστές στο χώρο πού δεν μπορούν να σχολιάσουν ένα αγώνα της πάνω με την κάτω γειτονιάς.Έπειτα σωστά δεν έκανε πού δεν έλεγε το αποτέλεσμα τού αγώνα Βοσνία-Τουρκία?Αφού έπρεπε λογικά να στηρίξει την εκπομπή τού MEGA πού παιζόταν σε λίγη ώρα.Το ότι βρέθηκε ο 'έξυπνος' ο Ανατολάκης καί το είπε, δεν σημαίνει ότι έκανε κακά ο Σωτηρακόπουλος.Πες ρε παιδί μου πως ήσουν δημοσιογράφος αυτού τού καναλιού.Θα είχες δίκιο να γελάς αν λειτουργούσες διαφορετικά από τον Σωτηρ/λο πράγμα πού δεν νομίζω να έκανες.

Έπειτα @1980 μας πρόλαβε ο κύριος Χρήστος γιατί είπε επακριβώς. 'Επιτρέψτε μου την ιερόσυλη έκφραση, ο Γκέκας στη φάση θύμισε λίγο από Γκερτ Μίλλερ.Δεν είπε ποτέ ότι είναι ίδιος.

Καί μιάς ο λόγος γιά τον Ανατολάκη.Κάτι τέτοιες προσκλήσεις παιχτών στην Εθνική με κάνουν ώρες-ώρες να αμφιβάλλω γιά το αν στέκει καλά καί σε πλήρη νηφαλιότητα ο Ρεχάγκελ.

Δεν σας θύμισε λίγο τη φάση πού ο Σαλπιγγίδης έκλεψε την μπάλλα από τον Ανατολάκη?

Δείχνει φοβισμένος έκτοτε καί χωρίς σιγουριά.Πως λοιπόν τον καλείς στην Εθνική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η Εθνική και ο Ρεχάγκελ (μαζί με κάποιους παίχτες) εξακολουθούν να βουλώνουν στόματα και κάποιοι ακόμα το χαβά τους, ότι είχαν δίκιο...

 

http://www.contra.gr/Soccer/Europe/Euro/Euro2008/Greece/155726.html

 

Και καλά η αναγέννηση έγινε επειδή χάσαμε από τους Τούρκους. Ουφ... Μερικοί δεν καταλαβαίνουν ποτέ. Μωρέ και δεύτερο Euro να μας φέρει ο Ρεχάγκελ, πάλι θα λένε ότι βρωμάνε τα πόδια του μερικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Εθνική και ο Ρεχάγκελ (μαζί με κάποιους παίχτες) εξακολουθούν να βουλώνουν στόματα και κάποιοι ακόμα το χαβά τους, ότι είχαν δίκιο...

 

http://www.contra.gr/Soccer/Europe/Euro/Euro2008/Greece/155726.html

 

Και καλά η αναγέννηση έγινε επειδή χάσαμε από τους Τούρκους. Ουφ... Μερικοί δεν καταλαβαίνουν ποτέ. Μωρέ και δεύτερο Euro να μας φέρει ο Ρεχάγκελ, πάλι θα λένε ότι βρωμάνε τα πόδια του μερικοί.

 

τον μπαρμπα γιωργο και το παιδι μπουζουκι που λεγετε χαριστεας ποτε θα τα βγαλει εξω. ημαρτον. βουλωσε στοματα επειδη κερδισε την ουγγαρια? δεν σου λεω οτι φταιει αυτος βασικα απλα ειμαστε αμπαλοι εντελως. αφου το λενε και οι παιχτες μονοι τους χτες ειδα δηλωση οτι θεαμα δεν ειμαστε ικανοι να προσφερουμε γιατι δεν εχουμε τις δυνατοτητες. με τον θεοφανη στραικερ θα παμε στο ευρο? βαλε τον σαμαρα μεσα που το κατεχει το τοπι. θα τον φανε ζωντανο τα μπακ αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι καλα εκανε και εβαλε τον Γκεκα, φορμαρισμενος και πρωτος σκορερ της γερμανιας ρε παιδια

και τον χαλκια καλα εκανε και τον ξαναξεκινησε

μες το μυαλο μου ειναι αυτος ο ρεχαγκελ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι καλα εκανε και εβαλε τον Γκεκα, φορμαρισμενος και πρωτος σκορερ της γερμανιας ρε παιδια

και τον χαλκια καλα εκανε και τον ξαναξεκινησε

μες το μυαλο μου ειναι αυτος ο ρεχαγκελ

 

καλα εγω εχω κολημα με τον θεοφανη δεν μετραει η γνωμη μου τον βλεπω και μου αναβουν τα λαμπακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα τεμαχια τα πεταει ομως 1980 :D

Βασικα εγω χεστηκα για το θεοφανη αλλα εφοσων συνεχισει να βαζει γκολ ειμαστε κυριλε.

Και να σου πω και το αλλο ρε συ. Τον ειδα το σαμαρα τι εκανε σε τοσους αγωνες.

Ειδα τη μλκια του μπαρμπαγιωργου και αναρωτιομουν "καλα αυτος ο ανθρωπος εχει κλησει 10ετια στον ολυμπιακο??"

και μετα αναρωτιομαστε γιατι τον πινουμε στην ευρωπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε αντί να πούμε όλοι ένα ευχαριστώ στο γίγαντα τον Ανατόλ καθόμαστε και τον κράζουμε.Να δω όταν αποσυρθεί ποιός θα μας προσφέρει τέτοιες απίθανες ζειμπεικές!:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα εγω εχω κολημα με τον θεοφανη δεν μετραει η γνωμη μου τον βλεπω και μου αναβουν τα λαμπακια.

 

απο το χωριο του καραγκουνη δεν ειναι και αυτος ; :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμασταν τυχεροί παιδιά γιατί πέσαμε σε πολύ χάλια μέρα της Ουγγαρίας και κάνανε τα παιδιά μια χαρά προπόνηση. Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω οτι ήταν τρελό δωράκι η ήττα της Τουρκίας... Άντε να δούμε τι θα γίνει την Τετάρτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...