Προς το περιεχόμενο

Εθνική Ελλάδος


IOCTL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κατι ασχετο με την αποδοση της εθνικης,το σχολιο του απεσταλμενου εντος γηπεδου του mega οταν φαγαμε το γκολ,η εισοδος του επιθετικου εδωσε αλλη ογκοτητα!!! στην επιθεση.τι εννοει?

 

εννοει οτι ειναι κοπανος

Δεν τους μπορω ουτε να τους ακουω ουτε να τους βλεπω με κεινα τα ακουστικά στα αυτιά

 

ενας ειναι ο εκφωνητης : Μαυροματης ο καλυτερος εκφωνητης ποδοσφαιρου στην ελλαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχάστε τα 4-4-2 κλπ Νέο σύστημα.

Ο σχηματισμός είναι ο εξής:

Μόλις στηθει η μπαλα εξω από την περιοχή για φαουλ,

3 ποδοσφαιριστες μπροστα από την μπάλα, διπλα διπλα

2 στις ακρες και άλλοι

3 ποδοσφαιριστες πίσω διπλα διπλα

Ακριβώς στη μέση (του τετραγώνου) είναι η μπαλα.

Ο σχηματισμός αυτός προχωρά σιγά σιγά προς την αντίπαλη εστία μέχρι να μπει μεσα. Oι αλλοι 2 ανοίγουν τον χώρο...

(καλά μη βαρατε :mrgreen: :mrgreen: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοει οτι ειναι κοπανος

Δεν τους μπορω ουτε να τους ακουω ουτε να τους βλεπω με κεινα τα ακουστικά στα αυτιά

 

ενας ειναι ο εκφωνητης : Μαυροματης ο καλυτερος εκφωνητης ποδοσφαιρου στην ελλαδα

Έχεις μιά εμμονή με τούς σπορτκάστερς.Δεν κρίνουμε τον Σωτηρακόπουλο εδώ.Το thread είναι Εθνική Ελλάδας η ταμπακιέρα.Πες κάτι καί γι' αυτό ρε συ DIMITRISG.Σε ρωτώ λοιπόν σού άρεσε η Εθνική?Θεωρείς ότι με τέτοιες εμφανίσεις έχει μέλλον να επαναλάβει μιά επιτυχία αν όχι της κατάκτησης τού κυπέλου τουλάχιστον μιά καλή παρουσία στα γήπεδα της Αυστρίας-Ελβετίας?

Αυτό είναι μιά εποικοδομητική συζήτηση όχι αν πέτυχε ο δημοσιογράφος.

Εδώ ο Χελάκης αναρωτιόταν αν ο Βάσκο Ντα Γκάμα ήταν Έλληνας.Ότι μλκία έρθει στο κεφάλι τού καθενός την πετάει.Δικαίωμά του.Μην ξεχνάς ότι καί ο δημοσιογράφος είναι πρωτίστως φίλαθλος άρα δικαιούται να λέει ότι θέλει τη στιγμή πού το κανάλι είναι καί ιδιωτικό καί δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι τον πληρώνεις όπως αν ήταν στα κρατικά κανάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

πόσο θα μας τα πρήζουν ακόμα? 2-3-10 χρόνια????Μήπως να την κάνουμε και εθνική γιορτή τη μέρα... Αν είναι δυνατόν δηλαδή, όλα τα site να το έχουν πρώτο θέμα...

 

http://www.sport24.gr/html/ent/796/ent.185796.asp

http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=91950

http://www.contra.gr/Soccer/Portugal/Euro/159250.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μάλλον είσαι ο μόνος που δεν το χαίρεται και αισθάνεται να του τα πρήζουν. Εγώ όσες φορές και να τα πούμε και να τα πανηγυρίσουμε, δε θα τα βαρεθώ ποτέ. Εξάλλου ήταν η αφορμή για να αρχίσω να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Ψιλοφαινεται ... :mrgreen:

 

Ναι, είδα και αυτούς που ασχολούνται, που ακόμα έχουν φαντασιώσεις ότι με τα λεφτά θα αγοράσουν παιχταράδες και θα φτιάξουν ομαδάρες που θα δέσουν ξαφνικά μεταξύ τους. Βασικούς κανόνες δεν έχουν καταλάβει πολλοί εδώ μέσα.

 

Επίσης ανέβηκε η ομάδα μου στη Β' Εθνική εκείνη τη χρονιά. Πιο πριν δεν μπορούσα να παρακολουθήσω (γιατί δεν έμενα και στη Λάρισα, οπότε αν δεν πηγαίνει γήπεδο δεν υπάρχει τρόπος να παρακολουθείς τη Γ' Εθνική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσο θα μας τα πρήζουν ακόμα? 2-3-10 χρόνια????Μήπως να την κάνουμε και εθνική γιορτή τη μέρα... Αν είναι δυνατόν δηλαδή, όλα τα site να το έχουν πρώτο θέμα...

 

http://www.sport24.gr/html/ent/796/ent.185796.asp

http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=91950

http://www.contra.gr/Soccer/Portugal/Euro/159250.html

 

no comment...100 χρονια κ να περασουν αυτη η επιτυχια ειναι τοσο μεγαλη που δν προκειται να ξεχαστει...κ στο κατω κατω για ποση ωρα εμεινε πρωτο θεμα???ελεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω γω από χτες είναι...

 

τι σχέση έχει αν θα ξεχαστεί ή όχι?? Πρέπει να μας το πετάνε κάθε φορά που έρχεται η 4η Ιουλίου?

 

Τα ίδια κάνουνε και οι Ελληνάρες και αναφέρονται με δόξα και τιμή στους προγόνους μας....Guess what...Πέρασε εκείνη η εποχή... Όταν γίνει το επόμενο euro, αντίστοιχα το καλοκαιράκι είναι ικανοί να έχουν πάλι την 4η Ιουλίου την υπερεθνική που τελικά όμως αποκλείστηκε από τους ομίλους, επειδή έφαγε 4 μέσα στο σπίτι της από τους ψιλοπεθαμένους Τούρκους....

 

Όταν δεν έχουμε να αναφέρουμε κάτι καλό από το παρον αναφέρουμε από το παρελθον μάλλον...Εμένα με εκνευρίζει πάντος αυτό...

 

BTW δεν σε τιμάει....σε τιμεί..:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που έχουμε και εμείς τη δική μας "Fourth-of-July" σιγά μη σταματήσουμε να τη γιορτάζουμε. Μπορεί κάποια στιγμή να καθιερωθεί και ως εθνική αργία.

Εκεί φαίνεται η διαφορά μιας μικρής αθλητικά χώρας που μια φορά πέτυχε κάτι πολύ μεγάλο και θα το γιορτάζει για πάντα αφού είναι σχεδόν απίθανο να επαναληφθεί και μιας μεγάλης (όπως Ιταλία, Γερμανία, Βραζιλία κλπ) που πανυγηρίζει για μερικές μέρες και μετά ετοιμάζεται για τα επόμενα.

Αλήθεια, ξέρει κανείς αν και οι Δανοί έκαναν τα ίδια με εμάς μετά το Euro που πήραν το 1992; Και αυτή αναλόγου μεγέθους έκπληξη ήταν, αν και θεωρώ τη Δανία πιό προηγμένη ποδοσφαιρικά χώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα αισθανομαι υπερηφανος για την κατακτηση του euro αλλα μεχρις ενος σημειου γιατι δεν ειχαμε και καμια σουπερ εθνικη. Πιο πολυ μου χει μεινει η κατακτηση του euro στο μπασκετ το 87 και οταν αναφερουν την επετειο αισθανομαι κατι. Γιατι ειχαμε και σουπερ ομαδα και εναν Γκαλη. Η ευρωπη παραμιλαγε για την κατακτηση αλλα και για το μπασκετ μας αλλα και για τον Γκαλη. Τωρα η ευρωπη ξερετε τι έλεγε; "κλεψαμε" το euro απο τους μεγαλους παιξαμε απλως εξυπνα και καταστροφικα με ειδικη τακτική κλπ αλλα ποτε δεν ειδα ενα αρθρο σε ευρωπαικη εφημεριδα για σουπερ ομαδα που γ*μει και δερνει. Με το ποδοσφαιρο ασχολιομουν και θα ασχολιεμαι το ιδιο πριν και μετα το euro

Ενω στο μπασκετ δεν ηταν ετσι. Μεχρι το 87 δεν επαιζε κανενας μπασκετ. Εγω επαιζα γιατι απο καποιους γνωστους του πατερα μου με ειχαν γραψει στον Ποσειδώνα Καλαματας και επαιζα μπασκετ αλλα ειχε λιγα ατομα. Μετα το 87 γραφτηκαν καμια 20-30 παιδια και ολοι θελανε να γινουν σαν τον Γκαλη λεγανε:) ειχε ερθει και καποιος ονοματι νικος χατζης και τον κοροιδευαμε γιατι δεν επαιζε καλα και μια φορα μετα την προπονηση παιζαμε μονο και δινω πασα στον χατζη και ενας αντιπαλος του την πηρε και ενας συμπαικτης νευριασμενος μου ειπε " σ αυτον εδωσες γαμωτι πουτ*να μου!" Μετα βεβαια πηγε στην ΑΕΚ :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...