Προς το περιεχόμενο

Λεύκη,τρόποι θεραπείας και ψυχολογική κατάσταση


ΜΑΝΩΛΗΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, σορρυ που ποσταρω σε ξεχασμενο θεμα αλλα επειδη τους τελευταιους 2 μηνες εχω εμφανισει κατι λευκα σημαδια στα γεννητικα οργανα ηθελα να ρωτησω ατομα που εχουν παρομοιες εμπειριες...

 

Εμφανιστικε λοιπον στο δέρμα που καλύπτει το κεφαλι του πεους απο την κατω μερια (το λιγο που εχει μεινει μιας και εχω κανει μερικη περιτομη και υστερα απο μικρο τραυματισμο), και στο κεφάλι πανω του πεους. Στη συνεχεια εξαπλώθηκε και σε αλλο μερος του δερματος στο πεος, αλλα με την αλοιφη που μου εδωσε η δερματολογος μου το μερος αυτο που εμφανιστηκε τελευταιο ξαναπηρε χρωμα. Το θεμα μου ειναι το εξης: Είναι δυνατον να πασχει απο λεύκη το κεφάλι του πεους; ετυχε σε κανέναν απο τους υπολοιπους που εμφανισαν λεύκη στα γενν.οργανα; Οχι τιποτε αλλο αλλα δε βλεπω και βελτιωση και φοβαμαι μηπως εγινε λανθασμενη διαγνωση και ειναι τιποτε σοβαροτερο γιατι μου φενεται απιθανο να εμφανισθει λευκη στο κεφαλι του πεους.

 

Πραγματικα ευχαριστω πολυ οποιον μπει στον κοπο να απαντησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 302
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπουδήποτε στο δέρμα μπορεί να εμφανιστεί λεύκη -και το ανάποδο, υπερχρωματισμός (ελιά), ακόμα και σε βλεννογόνο.

 

Αν δεν έχεις βγάλει ελιά στο ΚΕΦΑΛΙ, δεν ξέρεις τι πάει να πει τρόμος. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπουδήποτε στο δέρμα μπορεί να εμφανιστεί λεύκη -και το ανάποδο, υπερχρωματισμός (ελιά), ακόμα και σε βλεννογόνο.

 

Αν δεν έχεις βγάλει ελιά στο ΚΕΦΑΛΙ, δεν ξέρεις τι πάει να πει τρόμος. =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, μπορώ να φανταστώ γιατι σκεψου οτι μολις ειδα το ασπρο μερος ηταν 1 το βραδυ και αρχισα να ψαχνω στο ιντερνετ και ολα εβγαζαν καρκίνους κ προκαρκινικες βλακειες, εφυγα απο το σπιτι κλαιγοντας και ετρεξα στο νοσοκομειο! Εκει μου ειπε ο ουρολογος οτι ισως ειναι μυκητιαση λογω αντιβιωσης που επαιρνα αλλα η δερματολογος ηταν καθετη πως ειναι λευκη!

 

Απλα μου φαινοταν κουλο να βγαλεις πανω στο κεφαλι λευκη, γιατι δε το θεωρουσα δερμα! Θενκς για την απαντηση φιλε =D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα, μπορώ να φανταστώ γιατι σκεψου οτι μολις ειδα το ασπρο μερος ηταν 1 το βραδυ και αρχισα να ψαχνω στο ιντερνετ και ολα εβγαζαν καρκίνους κ προκαρκινικες βλακειες, εφυγα απο το σπιτι κλαιγοντας και ετρεξα στο νοσοκομειο! Εκει μου ειπε ο ουρολογος οτι ισως ειναι μυκητιαση λογω αντιβιωσης που επαιρνα αλλα η δερματολογος ηταν καθετη πως ειναι λευκη!

 

Απλα μου φαινοταν κουλο να βγαλεις πανω στο κεφαλι λευκη, γιατι δε το θεωρουσα δερμα! Θενκς για την απαντηση φιλε =D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ... Ωστε γινεται και στο κεφαλι, μαλιστα! Καλα ετσι και αλλιως θα παω παλι συντομα σε γιατρο γιατι εχει αλλαξει λιγο και η υφη, ειναι πιο λειο σε εκεινα τα σημεια (αν και αυτο μπορει να προκαλειται λογω των 2 αλοιφων που βάζω -elocon και elidel-) Anyway, θενκς παιδες, να στε καλα =D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

παιδια εχω λευκη εδω κ 1 μηνα. ειναι πολυ λιγο στο ποδι , κ στα γεννετικα οργανα. θα μεινει ετσι αυτο η εξαπλωνεται??? θεραπια τπτ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις βγάλει ελιά στο ΚΕΦΑΛΙ, δεν ξέρεις τι πάει να πει τρόμος.

 

Ο αποπίσω μου στο φροντιστήριο (εχθρός μου) την ώρα του μαθήματος μου είχε τραβήξει και ξεριζώσει μια ελιά που είχα στο πλάι του λαιμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λευκά σημάδια στο δέρμα μπορεί να υπάρχουν εκ γενετής. Το ξέρω γιατί έχω 1-2 και δεν επεκτείνονται. Ο δόκτορ όταν τα είδα και τον ρώτησα μου είπε ότι λευκά σημάδια μπορεί κάποιος να βγάλει πχ στο σημείο που συγκάηκε (στην αρχή κοκκινίζει και μετά γίνεται άσπρο) αλλά είναι προσωρινό κι αυτό.

Από ότι γνωρίζω η λεύκη συνήθως εμφανίζεται για πρώτη φορά κοντά στις κλειδώσεις (γόνατα, αγκώνες κλπ)

 

Ο αποπίσω μου στο φροντιστήριο (εχθρός μου) την ώρα του μαθήματος μου είχε τραβήξει και ξεριζώσει μια ελιά που είχα στο πλάι του λαιμού.

Ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ στον αδερφό μου μικρός. Ο πατέρας μου μια μέρα που τα πήρε στη κράνα επειδή την είχε στο λαιμό και μάτωνε λερώνοντας τα πουκάμισα την έβγαλε επί τόπου.

Μετά από τόσα χρόνια είναι όλοι καλά ακόμη. 3 στα 3 λοιπόν

Υ.Γ. Μη νομίζεται ότι είναι εύκολο να βγάλεις ελιά. Είχα δυσκολευτεί θυμάμαι.

Επεξ/σία από apd453
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αποπίσω μου στο φροντιστήριο (εχθρός μου) την ώρα του μαθήματος μου είχε τραβήξει και ξεριζώσει μια ελιά που είχα στο πλάι του λαιμού.

 

το αλλο κεφαλι ενοει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...