Προς το περιεχόμενο

αξιόπιστα dvd δισκάκια


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 448
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα πιο πολλά δισκάκια που έχω κάψει χωρίς πρόβλημα είναι τα Maxell (πάνω από 200). Εκτός από αυτά συνήθως προτιμώ Verbatim και TDK, και σπανιότερα intenso επειδή είναι φθηνά. Δεν είχα κανενα πρόβλημα με κανενα intenso μέχρι στιγμής, αλλά γενικότερα δεν μου γεμίζουν το μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polloi ty re paidia..diladi oloi i alloi einai gia petama?kala ta ty alla min trela8oume kiolas. magazi exo ..kai mou ti spaei ayto to monopoliako.yparxoun kai kalytera tdk-maxell-verbatim kai se kalyteri timi

Δεν συμβαίνει μόνο εδώ, φίλε hxomania...

Παντού σε όλα τα προϊόντα υπάρχουν οι φίρμες, τις οποίες και κάποιοι προτίθενται να πληρώσουν για τους χ,ψ λόγους. Κάποιοι άλλοι όχι.

Εγώ πχ τις πιο σημαντικές εγγραφές μου τις έχω εμπιστευτεί σε intenso και κάθε ένα χρόνο έκανα και νέα αντίγραφα.Ε, τα αρχικά intenso (5 χρόνων δισκάκια τα πιο παλιά CDR), παίζουν ακόμη άψογα, οπότε σταμάτησα πια να κάνω αντίγραφα.

Και φυσικά όλοι μιλάμε για δισκάκια και κανείς δεν έχει αναφερθεί στο πόσο μεγάλο ρόλο παίζει η ποιότητα του drive.

Αλλά τί πειράζει, κουβέντα να γίνεται!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και φυσικά όλοι μιλάμε για δισκάκια και κανείς δεν έχει αναφερθεί στο πόσο μεγάλο ρόλο παίζει η ποιότητα του drive.

Αλλά τί πειράζει, κουβέντα να γίνεται!..

 

Φυσικά! Αφού τα περισσότερα DVD που είχα γράψει με το παλίο μου dvd-rec (samsung -δεν θυμάμαι μοντέλο-) δεν παίζουν πια (εκτός από μερικά maxell και verbatim). Με το nec 4550 που έχω εδώ και κανα χρόνο ότι έχω γράψει παίζει μια χαρά (ανεξάρτητα το τι μάρκα είναι το δισκάκι).

Πάντως φίλε μου κι εγώ έχω μανία με το backup. Τα σημαντικά μου αρχεία γράφω πάντα σε πάνω από δύο δισκάκια (συνήθως διαφορετικής μάρκας). :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά! Αφού τα περισσότερα DVD που είχα γράψει με το παλίο μου dvd-rec (samsung -δεν θυμάμαι μοντέλο-) δεν παίζουν πια (εκτός από μερικά maxell και verbatim). Με το nec 4550 που έχω εδώ και κανα χρόνο ότι έχω γράψει παίζει μια χαρά (ανεξάρτητα το τι μάρκα είναι το δισκάκι).

Πάντως φίλε μου κι εγώ έχω μανία με το backup. Τα σημαντικά μου αρχεία γράφω πάντα σε πάνω από δύο δισκάκια (συνήθως διαφορετικής μάρκας). :-D

Γενικά ρε φίλε, δεν υπάρχει ούτε ΤΟ super drive, ούτε ΤΟ super δισκάκι και όλα τα υπόλοιπα είναι απλη φιλολογία. Όποιος έχει πραγματικά σημαντικά πράγματα να κρατήσει τα καίει σε δύο-τρία δισκάκια, τα τυλίγει σε χαρτί κουζίνας και τα βάζει σε μία στεγνή ντουλάπα. Ε, κάποιο θα παίξει μετά από χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sigoura ta drive paizoun rolo..den mporeis na grafeis 1000 diskakia kai na perimeneis na leitourgei to idio..aplos ta apotelesmata ta blepeis sta diskakia arga!sigoura grafei meta apo xilia kai paizei,alla gia poso?kai stin teliki min

ta 8eloume tsampa!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω γράψει (κ ούτε πρόκειται...), αλλά τρια drive μου έχουν διαβάσει, έχουν κάνει copy k decrypt, όλα με απαράδεκτα (απίστευτα σφάλματα, αργά, spin-αρουν συνεχώς...) αποτελέσματα.

Υπάρχουν ένα σωρό άλλες εταιρείες, μην κολλάς σε αυτά, όσο φθηνά κ να είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλος με κακή εμπειρία από τα intenso?

 

Έχω γράψει intenso -R με το δικό μου (nec 4550), αλλά το lg ενός φίλου μου τα έκαιγε (σε όλες τις ταχύτητες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...