Προς το περιεχόμενο

Firmware για το Thomson DTH 109E


_koulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, γράψε το .iso με το Nero και βάλτο στο DVD Player.

Πάτα "ναι" στην ερώτηση για αναβάθμηση και μετα ΠΕΡΙΜΕΝΕ.

Το τονίζω, πρέπει να περιμένεις, γιατί κατά τη διάρκεια της διαδικασίας ίσως σου φανεί οτί κόλλησε, αλλά δεν είναι έτσι.

Κάποιος φίλος μάλιστα απο δώ, απ το forum το έβγαλε απ τη μπρίζα την ώρα της διαδικασίας νομίζωντας ότι κόλλησε, και φυσικά το κατέστρεψε.

Οπώς είπε και ο zavlakas λιγότερη ζημιά θα του κανε αν το χτύπαγε.

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Φιλε zavlaka ειμαι καινουργιος και βρηκα το θεμα αυτο στην αναζητηση μου για το firmware toy dth 109e.Αναβαθμισα το firmware και εβαλα την beta 5 εκδοση σου.Η διαδικασια ολοκληρωθηκε και οι subs ok.

ΟΜΩΣ μου εμφανισε ενα καινουργιο προβλημα που δεν το ειχα.

Κατα την αναπαραγωγη του βιντεο η εικονα εχει μικρα σπασιματα (σταθερα ανα μισο δευτερολεπτο περιπου.) πραγμα αρκετα ενοχλητικο.

Αυτο παρατηρειτε με ολες τις ταινιες μου ανεξαρτητα και απο τα δισκακια που ειναι γραμμενες οποτε 100% ειναι προβλημα λογο του firmware που εβαλα.

Ξερεις για ποιον λογο το εμφανισε αυτο?

Ευχαριστω.

Γιωργος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

astral84: Τα σπασίματα που αναφέρεις τα χω και γώ κυρίως σε ταινίες με DivX συμπίεση. Σε ταινίες με Χvid συμπίεση (πχ aXXo releases) παίζει καλά χωρίς παγώματα και σπασίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την φετα την εχω εδω και 1 χρονο τουλαχιστον.

Τις ιδιες τανιες που επαιζαν οκ τωρα εμφανιζει το εν λογο προβλημα.

Σε ολα τα αρχεια.

Δεν ειναι θεμα κακης συμπιεσης για να μου κανει αυτα τα σπασιματα.Αυτο αλλαξε οταν εβαλα το καινουργιο firmware.

Και by the way τις περισσοτερες ταινιες μου τις συμπιεζω εγω, πραγμα το οποιο κανω εδω και χρονια δεν ειμαι χθεσινος στην ολη φαση απλος τον τελευταιο χρονο βρισκω παλιες και δυσευρετες ταινιες στο νετ και βαζω τους υποτιτλους σαν ξεχωριστο αρχειο μιας και στις δικες μου ειναι rendered πανω στην ταινια οποτε ουδεποτε με απασχολησε το εν λογο ζητημα.

Ολες μου οι ταινιες δικες μου και μη ειναι 100% οκ και τσεκαρισμενες δεν γραφω οτι νανε και οτι μου ερθει για να πω οτι μπορει να φταιει το αρχειο.

 

Το προβλημα το εκανε το firmware και ειμαι απολυτα σιγουρος γι' αυτο αλλα θελω να μαθω για ποιον λόγο.Μηπως οι αλλαγες δεν περιοριζονται μονο στους υποτιλους αλλα πειραχτηκε και το decoding με αποτελεσμα να εχει προβληματικη αναπαραγωγη γιατι κατι τετοιο μου μυριζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...