Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί να είναι από το 2006 το άρθρο αλλά οι πληροφορίες δεν είναι και τόσο παρωχημένες. Δεν έχει αλλάξει και πολύ το ut στην διάρκεια των χρόνων.

Αν η γραμμή σου κλειδώνει στα 8 το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μετακομίσεις πιο κοντά στα ΚΑΦΑΟ του ΟΤΕ. Μάλλον είσαι πολύ μακριά. Μπορείς να καλέσεις τις βλάβες του ΟΤΕ (εσύ ή η FORTHNET) για να σου γίνει ένας καθαρισμός της γραμμής και αν δεν γίνει τίποτα ζήτα να σου κατεβάσουν την γραμμή στα 8 για να μην πληρώνεις τζάμπα για 24άρα ενώ έχεις 8άρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω Wind 24αρα στην περιοχή που Μένω (Πεύκη) κανένας δεν πιάνει πανω απο 8, ειμαι απο τους τυχερούς .Τωρα κανουν αναβάθμιση στο δικτυο και βαζουν νεα καφαο και οπτικες ινες για το VDSL .
Οι ρυθμισεις που προτεινει το αρθρο ειναι για πολυ παλιες συνδεσεις με μικρες ταχυτητες , αν βαλω αυτες τις ρυθμισεις θα πέσει ακομα πιο κατω η ταχυτητα .
Παντως ενω κατεβαζει με 800 ειτε απο torrent είτε απο το ftp.ntua.gr (μεγαλο αρχειο) δεν κολλαει η συνδεση μεχρι και skype και youtubing ειναι μια χαρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κατεβάζω το τελευταίο utorrent και όταν κάνω αλλαγές στις ρυθμίσεις δηλαδή συγκεκριμένα στο εύρος ζώνης(bandwidth) τοτε στα κατέβασματα και το πρόγραμμα μπλοκάρουν και κολλάνε ελεΐνά. Κατέβασα και μία beta εκδοση αλλα δε κατάφερα κάτι. Τη πρώτη φορά που το έβαλα μου εκανε εγκατασταση ενα downloader μαζι με κατι αλλο τα οποια τα απεγκατέστησα απο τον πίνακα ελέγχου.  Ξέρει κανείς τι παίζει; :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβάζω το τελευταίο utorrent και όταν κάνω αλλαγές στις ρυθμίσεις δηλαδή συγκεκριμένα στο εύρος ζώνης(bandwidth) τοτε στα κατέβασματα και το πρόγραμμα μπλοκάρουν και κολλάνε ελεΐνά. Κατέβασα και μία beta εκδοση αλλα δε κατάφερα κάτι. Τη πρώτη φορά που το έβαλα μου εκανε εγκατασταση ενα downloader μαζι με κατι αλλο τα οποια τα απεγκατέστησα απο τον πίνακα ελέγχου.  Ξέρει κανείς τι παίζει; :blink:

utorrent 1.8.5 η πιο σταθερη εκδοση μονο αυτο λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

utorrent 1.8.5 η πιο σταθερη εκδοση μονο αυτο λεω.

Ειστε πολυ ωραίος κύριε thelos257. Πραγματικά όχι απλα σταθερή αλλά αγγίζει την τελειότητα. Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω την έκδοση 3.3 

Αν κατεβάσω και κάνω install την 1.8.5 θα περάσουν και όλα τα torrents που έχω ήδη περασμένα μέσα, αυτόματα και στην 1.8.5..

 

Είναι πραγματικά μεγάλος ο κόπος να κάτσω και να ξαναβρω ένα ένα όλα τα ενεργά torrents μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάτι με την συγκεκριμένη έκδοση, δε μου έχει δημιουργήσει ακόμα κανένα πρόβλημα, αν και εμφανισιακά προτιμώ του στυλ 1,8,5

Ελέω σταθερότητας λέω να την αλλάξω, μη μου κάνει τσαλιμάκια στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Eδω λεει πως να κανεις το μTorrent 5 φορες γρηγοροτερο...

Ειναι δυνατον να γινει γρηγοροτερο απο τη συνδεση σου?

 

Όχι, δε μπορείς!

Ο τύπος απλά κάνει κάποιες χαζορυθμίσεις και ούτε ασχολείται να αφαιρέσει τα offers. Επίσης έχει το desktop σε πολύ υψηλή ανάλυση και έχει ανεβάσει το βίντεο στα 360p πράγμα που δεν επιτρέπει να φαίνονται αυτά που δείχνει και πρέπει να καταλάβεις από τα λόγια του.

Ακόμα μου φαίνονται πολύ το 200 στους συνδεμένους χρήστες ανά torrent και το 500% στο ratio δεν έχει καμία σχέση με το download.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας εχω μια απορια η οποια ειναι η εξης: Κατεβαζω απο σιτεσ τα οποια εχουν μονο ενεργο το DHT χωρις τρακερσ  δηλαδη και δεν βλεπω αυτον που ειναι στο 100% παρα μονο εναν ο οποιος κατεβαζει μαζι με μενα το παιδι. επισης βλεπω και εναν με προγραμμα pprio το οποιο δεν ξερω τι προγραμμα ειναι αλλα δεν  εμφανιζετε στο 100% ο τροφοβοτιτης (seed) και ξερω οτι ειναι αυτος με το προγραμμα pprio το οποιο προγραμμα δεν το ξανα ακουσα και ειναι στο 0%. Μηπως εχει προβλημα η συνδεση μου η γραμμη μου ο παροχεας μου ; Γιατι δεν βλεπω αυτον που ειναι στο 100% ; Και σε ιδιωτικους τρακερσ δεν βλεπω τους αποδεχτες γιατι ; :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...