Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν μπορεις να μεινεις με τοσο παλια εκδοση γιατι οι καποιοι "θειοι" δεν το επιτρεπουν.Χθες που ξανακοιταξα το βραδυ σαν να δουλευε και να πηγαινε μεχρι το οριο.Το οποιο ειναι περιεργο απο τη στιγμη που ειναι η ιδια εκδοση.Αρα ισως εικονικα πηγαινε πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ το upload το έχω ρυθμίσει στα 3.0 kb/sec αλλά μερικές φορές όταν δεν δουλεύει σωστά του κάνω ένα speed test και στρώνει

Με το σταγονόμετρο δηλαδή...

Εγώ πάντως το έχω στο 1/2 της συνολικής up speed και είναι μια χαρά. Εξ' άλλου η ταχύτητα upload δεν χρησιμοποιείται ιδιαίτερα εκτός από περιπτώσεις teamviewer/vnc ή skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το upstream χρησιμοποιείται αρκετά όταν κατεβάζεις με μεγάλη ταχύτητα και γι' αυτό είναι καλό να του αφήνουμε "αέρα" για να μην επηρεάζεται το downstream. Έχοντάς το στο 1/2 εξασφαλίζεις ότι δε θα σκαλώσουν τα downloads.

 

Με το σταγονόμετρο δηλαδή...

Εγώ πάντως το έχω στο 1/2 της συνολικής up speed και είναι μια χαρά. Εξ' άλλου η ταχύτητα upload δεν χρησιμοποιείται ιδιαίτερα εκτός από περιπτώσεις teamviewer/vnc ή skype.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα προβληματάκι με το uTorrent το βάζω να κατεβάζει κανονικά, φτάνει για 3 λεπτά στα 600kb/s και μετά πέφτει στα 115kb/s και ο υπολογιστής κολλάει απίστευτα... Τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινούσα με έλεγχο του δίσκου. Κατεβάζεις πολλά torrents ταυτόχρονα?

 

Έχω ένα προβληματάκι με το uTorrent το βάζω να κατεβάζει κανονικά, φτάνει για 3 λεπτά στα 600kb/s και μετά πέφτει στα 115kb/s και ο υπολογιστής κολλάει απίστευτα... Τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ξεκινούσα με έλεγχο του δίσκου. Κατεβάζεις πολλά torrents ταυτόχρονα?

Όχι μόνο ένα και συγκεκριμένα μόνο σε αυτό μου το έχει κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχει τύχει και μένα κάποιες φορές. Μπορεί να οφείλεται και στον isp (throttling). Κατεβάζεις κάτι "ύποπτο"?

 

Όχι μόνο ένα και συγκεκριμένα μόνο σε αυτό μου το έχει κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα..δεν ξερω τι επαθε το μτορρεντ και η ταχυτητα ληψης δεν ξεπερναει τα 3kB/s ενω το συγκεκριμενο τορρεντ που θελω να κατεβασω εχει αρκετα seeds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά έκανα πατατιά...άλλαξα τις ρυθμίσεις και τώρα σέρνεται. μπορεί κανείς να βοηθήσει?? έχω το μtorrent 3.2.1

Πρώτα κλείσε το ut με δεξί κλικ->exit στο εικονίδιο του στο tray ή από το μενού File->Exit.

Μετά πάτα στο πληκτρολόγιο τον συνδυασμό πλήκτρων WINDOWS+R (για εκτέλεση).

Στο παράθυρο εκτέλεσης κάνε αντιγραφή και επικόλληση το παρακάτω:

%APPDATA%\utorrent

Εκεί ψάξε το αρχείο settings.dat και διέγραψε το. Θα έχει επίσης και ένα ακόμα αρχείο settings.dat.old

Κάνε μετονομασία σε αυτό και σβήσε το .old από το όνομα αρχείου. Έτσι θα επαναφέρεις τις προηγούμενες ρυθμίσεις σου. Αν δεν το θέλεις μπορείς να μην μετονομάσεις το αρχείο .old και να επανέρθει το ut στις default ρυθμίσεις του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...