Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα έβαλα vdsl 50αρα πως να κατεβαζω μέγιστα γρήγορα στο mtorrent;;; Είπατε κάποια πράγματα πιο πάνω μπορείτε να μου δώσετε αναλυτικές οδηγίες και σε μένα για το mtorrent γιατι δεν τα πάω καλά με δίκτυα ευχαριστω έκ το προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να πιάσεις μεγάλες ταχύτητες πρέπει να βρίσκεις torrents με πολλούς seeders και λίγους peers. Δοκίμασε με την desktop έκδοση του ubunt (http://www.ubuntu.com/download/alternative-downloads) και επέλεξε 32 ή 64 bit ανάλογα με τον υπολογιστή σου.

Από ρυθμίσεις δεν παίζει κάτι ιδιαίτερο, άσε τις προεπιλεγμένες και δες πως θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια  δεν μπορω να ανοιξω της τελευταιες μερες πορτα στο μοντεμ ,εχω το μοντεμ ZTE ZXHN H108NS και δεν ανοιγει ..επισης δοκιμασα και με το sweep mo251 και παλι τιποτα.μπορει καποιος να  με βοηθησει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια  δεν μπορω να ανοιξω της τελευταιες μερες πορτα στο μοντεμ ,εχω το μοντεμ ZTE ZXHN H108NS και δεν ανοιγει ..επισης δοκιμασα και με το sweep mo251 και παλι τιποτα.μπορει καποιος να  με βοηθησει ?

Δηλαδή βάζεις την πόρτα, ορίζεις να είναι tcp/udp και δίνεις την εσωτερική ip του μηχανήματος και δεν πρασινίζει το ut; Αν έχεις κάποιο internet security απενεργοποίησε το να δεις μήπως φταίει κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην σε ευχαριστω για την αμεση απαντησ ...τωρα ετσι ακτιβως οπως τα λες βαζω κανονικα τον αριθμο να ειναι πανω απο 46000  ,ενω το ευρος απο το mτορρεντ δεν φορτωνει και το δικτυο επισης..εχω δοκιμασει 2  μοντεμ και τα ιδια ..internet security δεν εχω ,δεν ξερω αν φταιει το kaspersky 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με το μTorrent αλλα και το BitTorrent αντιμετωπιζω προβληματα...Στα μικρα αρχεια (<1.0Gb) πιανω 1.5+ σε μερικα δευτερολεπτα ενω σε οσα αρχεια ειναι πχ 10gb ή 15gb αρχιζει να κατεβαζει με 0,1 ανεβαινει στα 10KB/s και για να δω ταχυτητα πανω απο 400 πρεπει να περασουν 3-4 ωρες και αν...Τι να φταει?? Ιδιο torrent σε αλλη περιοχη, με γραμμη του Οτε και απλο ρουτερ χωρις ρυθμισεις κλειδωνει κατευθειαν full speed...Εδω με τη Hol παντα ειχα προβλημα και εχω αλλαξει αρκετα ρουτερ τα τελευταια 3 χρονια χωρις να δω διαφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα!Εχω ενα προβλημα το οποιο φανταζομαι πως δεν ειναι και τοσο σοβαρο αλλα δεν μπορω να το λυσω μονη μου..Προσπαθω να κατεβασω ενα αρχειο απο εχθες αλλα οταν παταω download μου λεει οτι υπαρχει ηδη στην λιστα :blink: ομως δεν το βλεπω καπου! Εαν εχει απαντηθει παλιοτερα αυτο,ζηταω συγνωμη αλλα ειναι παρα πολλα τα μνματα και δεν μπορω να τα διαβασω ολα :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρησιμοποιείς το ut δες στο αριστερό μέρος που είναι η λίστα με τις κατηγορίες μήπως έχεις επιλέξει το Downloading οπότε θα βλέπεις μόνο τα ενεργά torrents. Πάτα στο Torrents για να δεις όλη τη λίστα.

Αν δεν βλέπεις την λίστα με τις κατηγορίες πήγαινε από το μενού Options->Show Sifebar ή πάτα το πλήκτρο F7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε το εξής.

Πάτα στο πληκτρολόγιο το συνδυασμό πλήκτρων WINDOWS+R για να ανοίξει το παράθυρο της εκτέλεσης και δώσε το παρακάτω με copy-paste:

%appdata%\uTorrent

Θα σου εμφανιστεί ο φάκελος που αποθηκεύει το ut τα αρχεία .torrent. Τερμάτισε πρώτα το utorrent από το μενού File->Exit και μετά εντόπισε και σβήσε το εν λόγω torrent και ξαναδοκίμασε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξέρει κανείς γιατί στους περισσότερους (public μονο) tracker δεν μπορώ να κάνω download βασικά δεν μπορώ να συνδεθώ με τους tracker..  λέει disable, κάνω update tracker και πάλι τα ίδια.

Στους private δεν έχω κάποιο θέμα.

Εύχαριστώ!
:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...