Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα.Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα με τον client.Πρόσφατα έκανα φορμάτ και μετά από αυτό η σύνδεσή μου έγινε κάπως ασταθής.Αποσυνδεόμουν αρκετές φορές τη μέρα αλλά μέσω της αντιμετώπισης προβλημάτων συνδεόμουν πάλι.Επειδή αυτό συνέχιζε έκανα reboot το ρούτερ και σταμάτησε να αποσυνδέεται.Κατέβασα το τελευταίο μtorrent και έβαλα να κατεβάσει κάτι.Με το που ξεκινούσε το κατέβασμα μέσα σε ελάχιστα δευτερόλεπτα έκανε πάλι αποσύνδεση από το ιντερνετ.Η έκδοση του μtorrent είναι η 3.4.1.Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στις επιλογές και μετά στο Εύρος Ζώνης. Εκεί βάλε σαν μέγιστο αριθμό συνδέσεων 200 και στο συνδεδεμένοι peers 40.

Μετά κάνε δεξί κλικ κάτω δεξιά στο παράθυρο του ut που λέει U: και μάζεψε την ταχύτητα upload στο 40.

Δες πως θα πάει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινε κάτι δυστυχώς.Οι αποσυνδέσεις συνεχίζονται.Υπάρχει περίτωση οι αποσυνδέσεις να σχετίζονται με τίποτα drivers που δεν έχουν περαστεί σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Αν δεν φταίει το ut τότε πιθανόν να τα έχει ψιλοπαίξει το router σου.

Οι αποσυνδέσεις γίνονται και χωρίς να εκτελείται το ut;

Όταν αποσυνδέεσαι αυτό γίνεται μόνο από το internet ή σε πετάει και από το router;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αποσυνδέσεις γίνονται και στο άσχετο ναι.Απλώς πριν κάνω φορμάτ ήταν μια χαρά σταθερό.Δεν κοβόταν ποτέ.Την τελευταία ερώτηση δεν την κατάλαβα ακριβώς.Απλώς μου εμφανίζει ένα κίτρινο τρίγωνο στο εικονίδιο του ιντερνετ κάτω δεξιά και στη συνέχεια πάω στην αντιμετώπιση προβλημάτων ακολουθώ ένα στάνταρ path και ξανασυνδέεται.Πώς διαπιστώνω αν με πετάει από το ρούτερ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου διορθώνεται με τοπική επιδιόρθωση τότε το πρόβλημα είναι από τον υπολογιστή και όχι από το router.

Το format το έκανες με το ίδιο λειτουργικό που είχες και πριν; Του drivers από που τους κατέβασες; Έχεις λάπτοπ ή desktop; Αν είναι λάπτοπ βρες με το μοντέλο τους σωστούς drivers από το site του κατασκευαστή.

Αν είναι desktop και η κάρτα δικτύου είναι πάνω στην μητρική βρες τους drivers από τον κατασκευαστή της μητρικής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι desktop.Χρησιμοποίησα το ίδιο λειτουργικό,win 7.Οι drivers υποτίθεται κατέβηκαν αυτόματα και στο σάιτ της Asus δε βρίσκω κάτι.Η μητρική είναι η P5KC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι drivers ναι μεν κατεβαίνουν αυτόματα αλλά όχι από το site του κατασκευαστή αλλά σαν generic drivers από την ms.

Η Asus βλέπω δεν δίνει drivers για 7άρια οπότε θα πας σε drivers LAN για VISTA 32 ή 64 bit ανάλογα με το λειτουργικό σου. (http://www.asus.com/Motherboards/P5KC/HelpDesk_Download/).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν κάτι να έγινε.Το μtorrent είναι ανοιχτό κάνα τέταρτο και δεν έχει γίνει αποσύνδεση.Ελπίζω να συνεχίσει..Ευχαριστώ για τη βοήθεια. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μου την πέσετε απλά ήθελα να πώ οτι εδώ και λίγο καιρό έχω κάνει uninstall το μtorrent και εχω βρει την υγειά μου. υπάρχουν πάρα πολλά καλύτερα client. (π.χ qbittorrent, με το οποίο πιάνω αρκετά πιο γρήγορα max ταχύτητες και δεν έχει διαφημίσεις - ενοχλητικό ui.).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...