Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχει, γιατι οι ανθρωποι εχουν τις υποδομες και δεν εχουν κομπλεξ να εχουν χαλαρους κανονες και αυτό εγω το εκτιμω που είμαι μελος σε τετοια κοινοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη σοφη συμβουλη ποιος στην εδωσε, και γιατι τη μοιράζεσαι μαζι μας?

όπως ανέφερα δεν μου την έδωσαν, αλλά την βρήκα περίπου μια δεκαετία  πριν σε κάποιο σαιτ.

ο λόγος ήταν ,Anti Leech tracker.

στην δευτερη ερώτηση σου :είχα ένα προαίσθημα ότι κάποιος θα ενδιαφερθεί και θα απάντηση, κάτι που ΔΕΝ περίμενα να γίνει στο συγκεκριμένο φορυμ και φυσικά στο θέμα αυτό!!νομίζω έγινα κατανοητός.

Πόσο άκυρη παίζει να είναι αυτή η ερώτηση σου πραγματικά.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις ένα κοπο να διαβασεις ολο το θεμα, θα δεις ότι οι ανυσηχίες σου εχουν καλυφτεί

Και μετα θα καταλάβεις ότι αυτά που εγραψες είναι ακυρα

 

Και 10 χρονια στο χωρο των υπολογιστων είναι ενας αιωνας εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παρατήρησα πρόσφατα στο utorrent οτι η ταχύτητα download έπεσε στο μισό. Πριν έπιανα 1000 kB/sec και τώρα 500-570max! Δεν έχω ιδέα τι φταίει. Απο που να αρχίσω?

 

Επίσης στα preferences -> connection τι port να βάλω? Εχει σημασία? Δεν θυμάμαι τι είχα πριν, πάτησα ένα random.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να ασχοληθείς με την πόρτα από τη στιγμή που συνδέεσαι κανονικά (πράσινο ν κάτω δεξιά).

Μήπως έβαλες κάποιον περιορισμό; (preferences->badwidth, το maximum download rate να είναι στο 0 και βάλε το maximum upload rate στο μισό του upload της γραμμής σου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σημασία η πόρτα και ναι, υπάρχουν καλά και κακά ports.

Τα καλά είναι αυτά που βάζεις και μπορείς να συνδεθείς, ενώ τα κακά είναι αυτά με τα οποία δεν μπορείς να συνδεθείς.

 

Φυσικά και αστειεύομαι. Λόγω λειτουργικότητας δεν χρησιμοποιούνται κάποιες συγκεκριμένες πόρτες όπως οι 80, 81, 20, 21 και κάποιες άλλες οι οποίες είναι reserved για βασικές ιντερνετικές συνδέσεις.

Κατά τ' άλλα όλες είναι ίδιες.

To play safe συνήθως πας σε πόρτες πάνω από την 20000 ή ακόμα και πάνω από την 50000 μέχρι την 65535 που είναι το όριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα προβληματακι στο μtorrent κατέβασα το pes 2015,το διέγραψα,παω να το κατεβάσω ξανά και μου βγάζει αυτό: το torrent που προσπαθειτε να προσθεσετε υπαρχει ηδη στην λιστα..

τι να κάνω παρκαλώ βοηθείστε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πως εγινε τοσο χαλια το μTorrent στην τελευταια του εκδοση;

ειχα την φαεινη ιδεα το προηγουμενο σ/κ να κανω update και τι να δω;

ενα μαυρο χαλι, διαφημισεις απο εδω, διαφημισεις απο εκει, μπιχλιμπιδια και αηδιες και

δεν μου αναγνωριζε ουτε τις ρυθμισεις (το εριξα στο ιδιο folder), ουτε και τα torrent που ειχα φορτωμενα,

rollback στην 2.1 με τα μπουνια ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πως εγινε τοσο χαλια το μTorrent στην τελευταια του εκδοση;

ειχα την φαεινη ιδεα το προηγουμενο σ/κ να κανω update και τι να δω;

ενα μαυρο χαλι, διαφημισεις απο εδω, διαφημισεις απο εκει, μπιχλιμπιδια και αηδιες και

δεν μου αναγνωριζε ουτε τις ρυθμισεις (το εριξα στο ιδιο folder), ουτε και τα torrent που ειχα φορτωμενα,

rollback στην 2.1 με τα μπουνια ..

οι διαφημίσεις κόβονται εύκολα. Είχα δει ένα βιντεάκι στο youtube που σου λέει στα advanced preferences ποιες τιμές τις βάζεις στο false για να κόβει τις διαφημίσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια πως εγινε τοσο χαλια το μTorrent στην τελευταια του εκδοση;

ειχα την φαεινη ιδεα το προηγουμενο σ/κ να κανω update και τι να δω;

ενα μαυρο χαλι, διαφημισεις απο εδω, διαφημισεις απο εκει, μπιχλιμπιδια και αηδιες και

δεν μου αναγνωριζε ουτε τις ρυθμισεις (το εριξα στο ιδιο folder), ουτε και τα torrent που ειχα φορτωμενα,

rollback στην 2.1 με τα μπουνια ..

 

 

 

Για δες εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, το περασα, αλλα γιατι δεν δουλευει η επιλογη: δεξι κλικ πανω στο αρχειο torrent και μετα

"remove and delete torrent" δεν σβηνει το αρχειο torrent απο το δισκο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...