Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,μήπως θυμάται κανείς σε ποιο build ξεκίνησε η ιστορία με τα bitcoins; Θέλω να κατεβάσω έκδοση που να μην έχει αυτό το κουσούρι.

2.2.1 προτεινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιος σύνδεσμος από το επίσημο site για την 2.2.1 γιατί από google μου βγάζει από oldnersion.com(είναι έμπιστο site?)

Για δες το παρακάτω. Βασικά είναι το δικό μου αλλά νομίζω φτάνει να το τρέξεις και θα στηθεί κανονικά. Εννοείται ότι θα κόψεις τις αυτόματες ενημερώσεις.

uTorrent 2.2.1.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια μια βοήθεια γιατί δεν ξέρω τι άλλο να δοκιμάσω!!

Χρησιμοποιώ το mTorrent 3.4.3  και δεν μπορώ να κάνω upload τα torrents που κατεβάζω.Έχω κάνει όλα τα βήματα του οδηγού(σωστές ρυθμίσεις στο πρόγραμμα,port forwarding από το router μου ) αλλά τίποτα!Ενώ κατεβάζω κανονικά δεν έχω καταφέρει να κάνω upload ούτε ένα KB!

 

πχ   εδω και 20 λεπτα που εχω βαλει ενα torrent , αυτη την στιγμη εχω ταχυτητα ληψης 2.0 Μβ/ς  , ταχυτητα αποστολης 2.0 Κβ/ς  και στο εσταλεισαν μου γραφει 0 Β....

 

Τα torrents  έχουν περίπου 80-100 leechers.Και όταν κάνω to test δικτύου που έχει το mTorrent μου λέει πως το port μου είναι ανοιχτό και το δίκτυο είναι σωστά ρυθμισμένο.Επίσης το εικονίδιο κατω δεξιά είναι πράσινο και μου λέει ότι το δίκτυο είναι ΟΚ

 

.Τι μπορεί να φταίει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας,θελω να σας ρωτησω πως μπορω να ρυθμισω ενα τορρεντ μετα που θα ολοκληρωθει το κατεβασμα να μπει μονο του σε παυση. εχω το μtorrent 3.3.2

Δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο, αλλά ακόμα κι αν γίνεται γιατί να θέλεις να το κάνεις; ΑΝ όλοι συμπεριφέρονταν έτσι ποτέ και κανείς δεν θα ολοκλήρωνε ούτε ένα αρχείο.

 

ε και...;

http://www.maximumpc.com/best-torrent-software-2015/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον μιλάς για private. Θα αναγκαστούν να το δεχτούν, γιατί αν δεν το κάνουν θα χάσουν πελατεία.

Εμένα πάντως λίγο με ενδιαφέρει. Αυτό το σύστημα με τους private trackers ποτέ δε μ' άρεσε και ήμουν, είμαι και θα παραμείνω οπαδός των public (kat) B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστος, αλλα να τον δεχονται κ οι trackers τον νεο client ειναι το "κλειδι"

Εχουν λιστες με ποια προγραμματα δεχονται

Μάλλον μιλάς για private. Θα αναγκαστούν να το δεχτούν, γιατί αν δεν το κάνουν θα χάσουν πελατεία.

Εμένα πάντως λίγο με ενδιαφέρει. Αυτό το σύστημα με τους private trackers ποτέ δε μ' άρεσε και ήμουν, είμαι και θα παραμείνω οπαδός των public (kat) B)

Μαλλον δεν εχεις γνωρισει τον καταλληλο private tracker. Και η 50ρα που εχω φαινεται λιγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Μαλλον δεν εχεις γνωρισει τον καταλληλο private tracker. Και η 50ρα που εχω φαινεται λιγη

Δεν αναφέρομαι στις ταχύτητες αλλά στο ratio και στους αυστηρούς κανόνες που το διέπουν στους καλούς σέρβερ. Ποτέ δεν το γούσταρα αυτό το θέμα.

Δεν είμαι leecher, δίνω για αρκετό καιρό και προσπαθώ να ανεβάζω τουλάχιστον μέχρι το 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...