Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και λίγο καιρό όποτε μπαίνει torrent στο μtorrent ξεκινά να κατεβαίνει και έπειτα από λίγο κολλάει και κατεβάζει μόνιμα με περίπου 10 KB/s κι όποια άλλα torrent είναι ενεργά δεν κάνουν τίποτα (upload ή download)

 

Παρατήρησα πως εκείνη την στιγμή βγάζει ένδειξη disk overload (όπως φαίνεται στην φωτογραφία). Αν προλάβω και επιλέξω "Ενημέρωση του tracker" μπορεί και να επανέλθει η σωστή λειτουργία, αλλιώς, παρότι το κλείνω το πρόγραμμα, παίζει στο παρασκήνιο και μέσω explorer το κλείνω.

 

Αφού το ξανανοίξω, κάνει check το τορρεντ που έβαλα για να κατέβει και λειτουργεί μια χαρά. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει γιατί το παθαίνει;

 

OS : Win 7 64-bit

μtorrent Q 2.2.1

Μέσο αποθήκευσης: HDD 1TB NTFS.

 

 

 

post-198205-0-94568300-1453480850_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο δίσκος εννοείς; Πάντως το περισσότερο που το έχω αφήσει είναι περίπου 1 ώρα και δεν είχε στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έβαλες πολύ μεγάλο αρχείο, ή είναι αργός ο δίσκος, ή/και κατεβάζει με πολύ υψηλή ταχύτητα.

 

Το κάνει και σε μένα και δεν έχω καταλάβει ακόμα τι φταίει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογαριασμός μου είναι ο διαχειριστής. Σε φάκελο στον εξωτερικό σκληρό!

Επειδή οι εξωτερική δίσκοι έχουν μια τάση να αλλάζουν κάποιες φορές γράμμα δίσκου, έλεγξε μήπως έγινε κάτι τέτοιο και δεν μπορεί να βρει τον ανάλογο φάκελο. ΑΚΥΡΟ ΑΥΤΟ!

 

Μια άλλη περίπτωση είναι ο φάκελος που αποθηκεύεις να έχει κλειδωμένα δικαιώματα από τον χρήστη που είχες πριν το φορμάτ. Ακολούθησε αυτές τις οδηγίες για να προσθέσεις μια νέα επιλογή στο δεξί κλικ του ποντικιού για να πάρεις την κατοχή του φάκελου όπου αποθηκεύεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Micos000 αυτό ήταν φίλε μου. Ούτε το είχα προσέξει! Μερικές φορές τα πιο απλά δεν τα προσέχουμε. Ευχαριστώ για την επισήμανση. Να ρωτήσω και κάτι άλλο μήπως γνωρίζει κάποιος. Έχει τύχει σε κάποιον να κατεβάζει σφαίρα όταν έχεις το upload στο unlimited αλλά όταν το περιορίζεις στο 75ΚΒ/s να σταματάει και το κατέβασμα ή να χαμηλώνει πολύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά,χρειάζομαι λίγο τη βοήθεια σας.Έχω την έκδοση 2.2.1 utorrent και μετά από προβληματα με χαμηλο download και διακοπές ίντερνετ κατάφερα με τη βοήθεια του φόρουμ να το διορθώσω.Τώρα όμως δεν μπορούν να κάνουν upload Αυτά που έχω κατεβάσει.Μπορεί να τα αφήσω και βδομάδα ολόκληρη κ να έχει κάνει upload 50 mbs ενώ η ταινία είναι 1.5 gbs.η θύρα δουλεύει Καλά μάλλον χρειάζομαι καλύτερες ρυθμίσεις στο utorrent.η ταχύτητα γραμμής πιάνει 0,67 mbps.Στο πρόγραμμα είτε το βάζω να αποστέλλεται με 0 είτε με 60 πάλι δεν γίνεται καλό upload .ελπίζω να έγινα κατανοητός παρακαλώ τα φώτα σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έγινες κατανοητός. Τι σχέση έχει το μέγεθος του αρχείου που κατέβασες; 

 

Το πρώτο πράγμα που μετράει είναι πόσοι "τραβάνε" το αρχείο κι ύστερα πόσοι δίνουν. Επίσης, port forward έχεις κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχεις δικιο σε αυτό,μάλλον ήθελα να τονισω ότι το αρχείο είναι καινούριο και έχει ζήτηση γενικότερα επομένως θα έπρεπε να γίνεται καλό upload για να μπορώ να ανεβάσω το ratio.η θύρα όλα καλά αυτό που βρήκα ψάχνοντας αυτές τις μέρες είναι ότι τα αρχεία απο τον ελληνικό tracker έχουν πρόβλημα κ κόβουν συνέχεια το ίντερνετ,ενω απο ξένο tracker με τις ίδιες ρυθμίσεις του utorrent και πανομοιότυπα αρχεία με seeders k leechers κατεβαίνει άνετα ,μοιράζει άφθονα κ δεν κόβεται το ίντερνετ κάθε λεπτό.ευχαριστω για το ενδιαφέρον πάντως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έχεις δικιο σε αυτό,μάλλον ήθελα να τονισω ότι το αρχείο είναι καινούριο και έχει ζήτηση γενικότερα επομένως θα έπρεπε να γίνεται καλό upload για να μπορώ να ανεβάσω το ratio.η θύρα όλα καλά αυτό που βρήκα ψάχνοντας αυτές τις μέρες είναι ότι τα αρχεία απο τον ελληνικό tracker έχουν πρόβλημα κ κόβουν συνέχεια το ίντερνετ,ενω απο ξένο tracker με τις ίδιες ρυθμίσεις του utorrent και πανομοιότυπα αρχεία με seeders k leechers κατεβαίνει άνετα ,μοιράζει άφθονα κ δεν κόβεται το ίντερνετ κάθε λεπτό.ευχαριστω για το ενδιαφέρον πάντως .

 

Είτε με ξένο είτε με Ελληνικό tracker προβλήματα δεν έχω ούτε σε download είτε σε upload. "Πόρτα" για τον Ελληνικό tracker έχεις ανοίξει; Κάποιος συγκεκριμένος tracker θέτει και κάποια άλλα χαρακτηριστικά, τα πληροίς; 

 

Αναφέρεις πως έχεις διακοπές στην σύνδεση ιντερνετ όταν seedάρεις από Ελληνικό tracker. Πρόβλημα (να κόβετε το ίντερνετ) είχες όταν κατέβαζες; Έχεις δοκιμάσει να αφήσεις μόνο του Ελληνικού tracker torrents;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια παλι εχω προβλημα εγω με το greek-team και γενικοτερα με το ανεβασμα.
Μου λεει: a local networking problem closed the connection 10053

τι να κανω ; εχω το ρουτερ tp link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...