Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία βλέπω μου κάνει την εξής μαγκία. Όταν μεταφέρω τα περιεχόμενα του φακέλου που μόλις κατέβηκαν από τον κατάλογο κατεβάσματος σε κάποιον άλλον κατάλογο, τότε ξαναρχίζει να κάνει download το torrent. Γιατί το κάνει αυτό και που έιναι η ρύθμιση για να το σταματήσω.

Όταν κατέβει το αρχείο θα κάνεις δεξί κλικ->adnanced->set download location και θα του ορίσεις σε ποιον φάκελο να τα πάει. Αν αλλάξεις όμως όνομα στα περιεχόμενα θα στα ξανακατεβάσει εκτός αν ορίσεις εσύ το νέο όνομα πατώντας στο torrent στη λίστα, επιλέγοντας Files στο κάτω μέρος και μετά με δεξί κλικ σε ένα αρχείο επιλέγεις realocate. Έτσι θα σε ρωτήσει που να το πάει και με τι όνομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά η εξαναγκασμένη εκκίνηση που χρησιμεύει;

Για να ξεκινήσει να κατεβαίνει ένα torrent χωρίς να περιμένει να φτάσει η σειρά του και χωρίς να επηρεάζει τον μέγιστο αριθμό torrent που έχεις δηλώσει να κατεβαίνουν.

π.χ. αν το έχεις να κατεβάζει ταυτόχρονα 3 αρχεία και έχεις μια λίστα από άλλα 10 αρχεία στην αναμονή και θέλεις ένα συγκεκριμένο να ξεκινήσει να κατεβαίνει "εξαναγκασμένα" τότε το ορίζεις έτσι και θα ξεκινήσει να κατεβαίνει σαν 4ο αρχείο και μόνο για το συγκεκριμένο. Μόλις τελειώσει και κατέβει θα συνεχίσει η λίστα με το να κατεβαίνουν 3 ταυτόχρονα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα..

Έχω ένα τεράστιο πρόβλημα με το οποίο είμαι έτοιμος να σκάσω από την στεναχωρια μου..

Λοιπόν σήμερα κατέβασα το μtorrent αλλά διότι δεν το χρειάστηκα άλλο προσπάθησα να το διαγράψω αλλά από την βιασύνη μου,προσπαθώντας να το διάγραψω μέσω του CCleaner, δεν το απεγκατεστησα, απλά το διάγραψα. Και τώρα παρατήρησα ότι υπάρχει ακόμα μέσα και μπορώ να το χρησιμοποιώ!!

Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να το ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Control Panel -> Programs and Features -> Διαλέγεις το πρόγραμμα που θες και πατάς Unistall.

 

Όπως κάνεις με όλα τα προγράμματα δηλαδή. Κάτι CCleaner και λοιπά απορώ γιατί τα χρησιμοποιείτε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Control Panel -> Programs and Features -> Διαλέγεις το πρόγραμμα που θες και πατάς Unistall.

 

Όπως κάνεις με όλα τα προγράμματα δηλαδή. Κάτι CCleaner και λοιπά απορώ γιατί τα χρησιμοποιείτε.

γιατι αν δε τα κανεις με ενα προγραμμα σαν το revo uninstaller που προτεινε και ο φιλος ποιο πανω

τοτε μενουν διαφορα αρχεια μεσα στο pc . φακελοι κλπ και στοιχεια στη registry ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρετε.

 

Υπάρχει τρόπος να απαλλαγώ μόνιμα από τις διαφημίσεις του uTorrent χωρίς να χρειαστεί να το αγοράσω ? Έχω αλλάξει άπειρες φορές σε false όλες τις ρυθμίσεις από το preferences -> advanced, σύμφωνα με τους οδηγούς στο ιντερνετ, κι ενώ οι διαφημίσεις φεύγουν για μερικές ημέρες, έπειτα ξαναεμφανίζονται. WTF ? Δεν το έκανε παλιά αυτό.

 

Έχω την έκδοση 3.4.5 build 41865 (32 bit), παρ' ότι τ ολαπτοπ δουλεύει σε Win 10 64 bit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...