Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βλεπω οτι για την 2.2.1 εχει διάφορες εκδοσεις, οπου διπλα στο 2.2.1 λεει

Beta

RC 1

Rc  2

RC 3

Build

25302

Ενταξει, Beta ξερω τι σημαινει. Τα αλλα ομως;..

Ποια θα πρεπει να κατεβασω;

Τελικα η 2.2.1 ειναι η ποιο στεθερη-καλη εκδοση;

την τελευταια προφανως - release - build, σιγουρα ειναι πιο σταθερη (και πιο ελαφρια, η 3 κατι κανει ποση ωρα να φορτωσει, δεν ξερω τι σκ@τα κανει, αλλα καπου στο φορτωμα κρασαρει), αλλα δεν ξερω αν επιτρεπεται παντου γιατι μπορει μερικοι trackers να την εχουν κοψει ως αρκετα παλια εκδοση, την δοκιμαζουμε και μιλαμε

 

Λύθηκε το παλαιότερο πρόβλημα;

 

Εγώ έχω γυρίσει στο qbitorrent και ησύχασα πάντως.

ποιο ειναι το "παλιοτερο προβλημα";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την 2.2.1 παιδιά. Σαν το παλιό κρασί που λέμε. Μηδεν προβλήματα και + τις ρυθμισούλες του micos δεν θες κάτι άλλο.

 

 

ποια έκδοση απ ολες που έχει?

γιατί κατέβασα αυτήν 

uTorrent 2.2.1 Build 25302

αλλά δεν μου έχει τις επιλογές για τις ρυθμίσεις ποθ ο micos λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποια έκδοση απ ολες που έχει?

γιατί κατέβασα αυτήν 

uTorrent 2.2.1 Build 25302

αλλά δεν μου έχει τις επιλογές για τις ρυθμίσεις ποθ ο micos λεει

Έχω την έκδοση 25110. ΟΙ πρώτες θυρμίσεις που αναφέρει ο micos είναι για τς νέες εκδόσεις. Κάνε όποιες έχει η δικιά σου έκδοση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι αλλο, επειδή μια περίοδο είχε ακουστεί ότι μαζί με το μtorrent εγκαθιστόταν και ενα προγραμματακι που χρησιμοποιούσε το pc για mining, οι καινούργιες εκδόσεις είναι καθαρές ή παίζει ακόμα αυτό το σενάριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν χρειαζεται καν να το κανεις εγκατασταση, απλα να εχεις σε ενα φακελο το μtorrent.exe μαζι με το settings.dat
(οκ, η νεοτερη εκδοση χρειαζεται και μερικα αρχεια παραπανω) και παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, ξαφνικά πριν από λίγη ώρα το uTorrent μου εκεί που ήταν οκ, "σταμάτησε" να κάνει download. Το πρόβλημα εντοπίζεται στους trackers απ' ότι κατάλαβα γιατί μου δίνουν το μήνυμα που φαίνεται και στην εικόνα. Από όλους, λειτουργεί μόνο ο ένας και από τους 17000 seeders έχω επικοινωνία μόνο τους 20-30.


Είναι γενικό το πρόβλημα αυτή τη στιγμή ή είναι μόνο για εμένα?


Αν είναι μόνο σε εμένα το θέμα, έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να λύσω? 


(δοκίμασα και άλλα clients, και πάλι τα ίδια)

post-204432-0-45642100-1463068730_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι αλλο, επειδή μια περίοδο είχε ακουστεί ότι μαζί με το μtorrent εγκαθιστόταν και ενα προγραμματακι που χρησιμοποιούσε το pc για mining, οι καινούργιες εκδόσεις είναι καθαρές ή παίζει ακόμα αυτό το σενάριο?

Αυτό ήταν στην έκδοση 3.4.2 και το αφαίρεσαν μετά που έγινε ντόρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

πώς μπορεί το utorrent να ανακαλύψει torrent/incomplete download από άλλη εγκατάσταση utorrent σε slave δίσκο;

ποιους φακέλους πρέπει να συνδέσω ώστε να πάρει τις πληροφορίες που χρειάζεται;

μπορώ να βάλω παράλληλα και δεύτερη έκδοση utorrent για να κάνει αυτή τη δουλειά;

ευχαριστώ

 

edit: επίσης μπορώ να δω αυτά τα torrent και με άλλο πρόγραμμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά είναι να μας πεις αναλυτικά τι θέλεις να κάνεις και να πάρεις τα πράγματα από την αρχή. π.χ. θέλεις να μεταφέρεις τον εσωτερικό δίσκο σε άλλον υπολογιστή ή έκανες φορμάτ και θέλεις να συνεχίσεις τα κατεβάσματα που είχες σε άλλον δίσκο.

 

To utorrent αποθεκεύει τα αρχεία torrents (τα μικρά αρχεία όχι τα κατεβασμένα) στον φάκελο

%appdata%\utorrnet

Αν κάνεις αντιγραφή το παραπάνω και επικόλληση στην εκτέλεση (WINDOWS+R όταν είσαι στο desktop) θα σε πάει αμέσως εκεί.

Εκεί είναι το πρόγραμμα, οι ρυθμίσεις η λίστα με τα ολοκληρωμένα και μη αρχεία κτλ. Ότι χρειάζεται δηλαδή το πρόγραμμα. Προϋποθέτει όμως ότι τα αρχεία που κατεβάζει θα είναι στον ίδιο δίσκο/partition/φάκελο γιατί αλλιώς δεν θα τα βρει. Οπότε ο δίσκος που θα χρησιμοποιήσεις θα πρέπει να πάρει το ίδιο γράμμα (δεξί κλικ->Διαχείριση στο εικονίδιο Υπολογιστής και μετά διαχείριση δίσκου, Δεξί κλικ στον δίσκο κι αλλαγή γράμματος). Μην αλλάξεις όμως γράμμα στον c γιατί θα γίνει χαμός.

 

Για να έχεις περισσότερους από έναν utorrnet clients ταυτόχρονα δες έναν οδηγό εδώ. Δεν το συμβουλεύω όμως γιατί μπορεί να κρεμάει συνέχεια το router σου λόγω πολλαπλών συνδέσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...