Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες εχω το 2.2.1 build 25302 αυτο το disk overcload 100% Με εχει σπασει τα νευρα πως γινεται αυτο?

Τι γραμμή έχεις; Μήπως ο δίσκος είναι πολύ αργός και δεν προλαβαίνει να αποθηκεύσει; Κατέβασε την μέγιστη ταχύτητα download και μείωσε τον μέγιστο αριθμό ταυτόχρονων λήψεων στα 2 ή 3 και περιόρισε το upload στα 50Kbps. Επίσης δοκίμασε μια ποιο πρόσφατη έκδοση του ut ή άλλαξε client π.χ. qbittorrent.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες εχω το 2.2.1 build 25302 αυτο το disk overcload 100% Με εχει σπασει τα νευρα πως γινεται αυτο?

Ειναι μεχρι να πιασει το χωρο του καθε αρχειο, βαζε τα ενα-ενα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

παιδια ειχα windows 7αρια και αναβαθμισα σε 10αρια.

Απο τοτε δεν μορω να κατεβασω τιποτα με μtorent...εκανα απενεργοποιηση του τοιχου προστασιας,εβαλα παλιοτερη εκδοση μtorent αλλα τιποτα.!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο ακυρη η ερωτηση με το τοπικ,αλλα για να μην ανοιγω νεο θεμα.

Παιζει να εχει κανεις κανα invite για το greek-team?Αν ναι,παρακαλω πμ.Eκλεισε το greekleech που χρησιμοποιουσα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες εχω το 2.2.1 build 25302 αυτο το disk overcload 100% Με εχει σπασει τα νευρα πως γινεται αυτο?

 

Εγώ που έχω 4gb ram έχω βάλει 1024. 

Είχα δει αυτό το fix απ το google. :P 

 

post-227331-0-82458500-1475145807_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ειμαι με εκδοση 1,8 εδω και πολλα χρονια, απο οταν εχει βγει - δεν την εχω αλλαξει και ουτε προκειται, με βολευει απιστευτα το interface και λειτουργει αψογα.

Χρειαστηκε αυτο το διαστημα να κατεβασω καμια 100ρια torrents, το θεμα ειναι πως οποτε προσθεσω κατι μπαινει σε σειρα π.χ 27,28,29 . Αν θελω το 29 να το βαλω να ειναι 4ο, το κανω με δεξι κλικ στο εκαστοτε torrent και παταω Move Up Queue. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος ωστε να το κανω πιο γρηγορα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι με εκδοση 1,8 εδω και πολλα χρονια, απο οταν εχει βγει - δεν την εχω αλλαξει και ουτε προκειται, με βολευει απιστευτα το interface και λειτουργει αψογα.

Χρειαστηκε αυτο το διαστημα να κατεβασω καμια 100ρια torrents, το θεμα ειναι πως οποτε προσθεσω κατι μπαινει σε σειρα π.χ 27,28,29 . Αν θελω το 29 να το βαλω να ειναι 4ο, το κανω με δεξι κλικ στο εκαστοτε torrent και παταω Move Up Queue. Υπαρχει καποιος αλλος τροπος ωστε να το κανω πιο γρηγορα?

Ναι, το κάνεις force start.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τελευταια το mTorrnt εχει αρχισει και μου βγαζει σε οτι κατεβαζω σφαλμα οτι δεν βρηκε το path.

Υπαρχει τροπος να κατεβασεις αυτο που θες αν διαλεξει σε ποιον φακελο στο pc θα βαλει το αρχειο που κατεβασες,ετσι πατας download και το σφαλμα φευγει και κανεις μεταφορτωση κανονικα.

Ομως τωρα πρεπει να το κανω σε οτι και ν ακατεβασω....ολη αυτην την διαδικασια!

Τι να κανω?Εχει κανεις σας τετοιο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για μεγάλα εκτελέσιμα ή συμπιεσμένα αρχεία, μπορεί να φταίει το antivirus που ελέγχει το αρχείο με το που θα κατέβει. Εγώ έχω βάλει στα exceptions του av τον φάκελο που κατεβαίνουν τα torrents για να μην τα ελέγχει κάθε φορά. Προσέχω όμως και αν έχω κάτι αμφίβολο το ελέγχο χειροκίνητα.

Αυτό όμως δε μπορεί να συμβαίνει σε ταινίες και τραγούδια, εκεί κάτι άλλο θα φταίει. Κάνε έναν έλεγχο τον δίσκο (checkdisk) και δοκίμασε να αλλάξεις δίσκο που κατεβάζεις (αν υπάρχει άλλος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πρόκειται για μεγάλα εκτελέσιμα ή συμπιεσμένα αρχεία, μπορεί να φταίει το antivirus που ελέγχει το αρχείο με το που θα κατέβει. Εγώ έχω βάλει στα exceptions του av τον φάκελο που κατεβαίνουν τα torrents για να μην τα ελέγχει κάθε φορά. Προσέχω όμως και αν έχω κάτι αμφίβολο το ελέγχο χειροκίνητα.

Αυτό όμως δε μπορεί να συμβαίνει σε ταινίες και τραγούδια, εκεί κάτι άλλο θα φταίει. Κάνε έναν έλεγχο τον δίσκο (checkdisk) και δοκίμασε να αλλάξεις δίσκο που κατεβάζεις (αν υπάρχει άλλος).

Δεν υπαρχει αλλος δισκος..

 

Αυτο ξεκινησε οταν πηγα να κατεβασω μια μερα μια ταινια.

Δεν την εκανε download γιατι μου εβγαζε στην μπαρα που εχει (για την προοδο του αρχειου) ενα error οτι δεν βρηκε δισκο να γραψει το αρχειο(υποθετω dvd ενωει),εψαξα στο Internet και βρηκα πως αν κανω δεξι κλικ στο αρχειο που κατεβαζω και βαλω να κατεβαινει σε συκεκριμενο σημειο στο Pc δεν υπαρχει θεμα...προσπερναει το error και κατεβαινει κανονικα.

 

Απο τοτε πρεπει να το κανω σε οτι κατεβαζω.. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορεί να εννοεί το dvd. Μάλλον πρόβλημα με το Path αποθήκευσης ήταν. Μπορείς να πας στις ρυθμίσεις του ut και να του ορίσεις να αποθηκεύει σε συγκεκριμένο φάκελο. Προτίμησε έναν απλό φάκελο π.χ. C:\TORRENTS και όχι κάτι στο desktop ή στα έγγραφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...