Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και πιάσαμε τα statistics, αυτά είναι απ' το Eee PC 1000H που κάποτε το είχα ανοιχτό για (πολλούς) μήνες:

 

Total Uploaded: 9135 GB

Total Downloaded: 1164 GB

Total Running Time: 19512:59:59

Number of files added: 41

Program started: 179 times

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Εχω ενα προβλημα τις τελευταιες μερες, με wind vdsl κλειδωμενη στα 50.500.

Ξεκιναει να κατεβαζει κατι, αν του βαλω limit στα 1500 kb/s δεν εχει θεμα - αν το αφησω να τραβηξει οσο αντεχει ( περιπου 4,7-5,0 mb/s ) μηδενιζει και ξεκιναει μετα απο λιγο..

Ιντερνετ εχει κανονικα ο υπολογιστης, το ιδιο και το router.

Δεν αλλαξα κατι σε ρυθμισεις, δεν πειραξα γενικοτερα τιποτα πουθενα.

Τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα προβλημα τις τελευταιες μερες, με wind vdsl κλειδωμενη στα 50.500.

Ξεκιναει να κατεβαζει κατι, αν του βαλω limit στα 1500 kb/s δεν εχει θεμα - αν το αφησω να τραβηξει οσο αντεχει ( περιπου 4,7-5,0 mb/s ) μηδενιζει και ξεκιναει μετα απο λιγο..

Το κανει συνεχεια ή μια φορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιδια , θα ηθελα να ρωτησω το εξης ,εχω το μtorrent εχω κανει της ρυθμισεις με το αρχειο απο το pcstep που ξερω απο παλια , εχω ενα ρουτερ του Οτε Speedport Entry 2i ,εχω βαλει στατικη ip στο pc μου και εκανα και Port Forwarding ανοιγοντας θυρα , πρεπει να κανω κατι αλλο εκτος απο αυτα τα βηματα ?

ευχαριστω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου γίνει πράσινο τσεκ κάτω δεξιά στο ut όταν κατεβάζεις κάτι τότε είσαι εντάξει.

Το port forward όμως έχει ουσία μόνο εάν κόψεις το upnp από το router ή το utorrent αλλιώς συνδέεται έτσι κι αλλιώς αυτόματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αν σου γίνει πράσινο τσεκ κάτω δεξιά στο ut όταν κατεβάζεις κάτι τότε είσαι εντάξει.

Το port forward όμως έχει ουσία μόνο εάν κόψεις το upnp από το router ή το utorrent αλλιώς συνδέεται έτσι κι αλλιώς αυτόματα.

ναι πρασινο ειναι , απλα νομιζα κανοντας port forward οτι καιρδιζω σε ταχυτητα , τι πρεπει να κανω δλδ για να ειμαι καλυτερα ? η ειμαι ενταξει και ετσι ?

 

Επεξ/σία από bill_2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κατεβάζεις πιάνεις τις ταχύτητες που θα έπρεπε να πιάνεις σε σχέση με τη γραμμή σου; Αν ναι τότε ο μόνος τρόπος να είσαι καλύτερα είναι να αναβαθμίσεις τη γραμμή σου.

Όσον αφορά τις ρυθμίσεις, εγώ ακολουθώ έναν απλό κανόνα. Το upload στο μισό του upload της γραμμής μου και το download περίπου στα 2/3 ή 3/4 όταν θέλω να κάνω και άλλα πράγματα στο ιντερνετ και φουλ όταν το αφήνω να κατεβάζει το βράδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...