Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό το 1981 που το βάζεις παντού, από που προκύπτει; Είναι too much (imho) όπου το έχεις βάλει. Τόσες πολλές ταυτόχρονες συνδέσεις θα σου σκίσει το ίντερνετ, καθώς και το απεριόριστο στην ταχύτητα ανεβάσματος. Θα έβαζα 200-400 στις συνδέσεις και το 40%-50% του μέγιστου upload της γραμμής σου γιατί αν δώσεις το μέγιστο δεν θα μπορείς να ανοίξεις ούτε μια σελίδα όταν αρχίσεις να φορτώνεις με torrents.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, micos000 είπε

Αυτό το 1981 που το βάζεις παντού, από που προκύπτει; Είναι too much (imho) όπου το έχεις βάλει. Τόσες πολλές ταυτόχρονες συνδέσεις θα σου σκίσει το ίντερνετ, καθώς και το απεριόριστο στην ταχύτητα ανεβάσματος. Θα έβαζα 200-400 στις συνδέσεις και το 40%-50% του μέγιστου upload της γραμμής σου γιατί αν δώσεις το μέγιστο δεν θα μπορείς να ανοίξεις ούτε μια σελίδα όταν αρχίσεις να φορτώνεις με torrents.

Καλησπερα η ταχυτητα μου που εχω ειναι αυτη εδω:


14030345194.png


Οποτε ποιες σωστες ρυθμισεις πρεπει να κανω για να μαι οκ και να κατεβαινουν και αυτα που εχω ενεργα αλλα και αυτα που διαμοιραζομαι να ανεβαινουν επισης ταυτοχρονος :

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να τα βάλεις όλα στα προεπιλεγμένα και όρισε ταχύτητα ανεβάσματος 10000 kBps (είναι μια χαρά) και κατεβάσματος όσο θέλεις ή έχεις ανάγκη. Τα άλλα άσ' τα όπως είναι, δεν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι. Εκτός αν θέλεις να σιντάρεις για private servers οπότε μπορείς να ανεβάσεις και άλλο το upload.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω ενω εχω πορτα ανοικτη μου βγαζει στο setup Results: Speed test failed

Εχω 2.2.1

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2023 στις 6:06 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Εγω ενω εχω πορτα ανοικτη μου βγαζει στο setup Results: Speed test failed

Εχω 2.2.1

δοκιμασες να εγκαταστησεις την καινουρια εκδωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, giavra είπε

δοκιμασες να εγκαταστησεις την καινουρια εκδωση;

Δεν είναι θέμα έκδοσης. Η πόρτα ανοίγει στο ρούτερ και ή θα είναι ανοιχτή ή δεν θα είναι ακόμα και χωρίς να υπάρχει εγκατεστημένο torrent client.

Στις 21/1/2023 στις 6:06 ΜΜ, LLLEFTERIS είπε

Εγω ενω εχω πορτα ανοικτη μου βγαζει στο setup Results: Speed test failed

Εχω 2.2.1

Δοκίμασες να αλλάξεις πόρτα στο ut και στο router; Είναι ενεργό το upnp στο router;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, micos000 είπε

Δεν είναι θέμα έκδοσης. Η πόρτα ανοίγει στο ρούτερ και ή θα είναι ανοιχτή ή δεν θα είναι ακόμα και χωρίς να υπάρχει εγκατεστημένο torrent client.

Δοκίμασες να αλλάξεις πόρτα στο ut και στο router; Είναι ενεργό το upnp στο router;

Με βλέπω κανονικά στο youcanseeme

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Με βλέπω κανονικά στο youcanseeme

Τότε; Που είναι το πρόβλημα;

Αυτό το μήνυμα που στο βγάζει; Συνδέεται κανονικά όταν αρχίσεις να κατεβάζεις; Δηλαδή, πρασινίζει το τσεκ κάτω δεξιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, micos000 είπε

Τότε; Που είναι το πρόβλημα;

Αυτό το μήνυμα που στο βγάζει; Συνδέεται κανονικά όταν αρχίσεις να κατεβάζεις; Δηλαδή, πρασινίζει το τσεκ κάτω δεξιά;

Απλα δεν λειτουργει ο οδηγος εγκαταστασης εκει που κανω εκτελεση δοκιμων στο  ευρος που γραφει Athens μου βγαζει error

Επεξ/σία από LLLEFTERIS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα εχω μια απορια αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως βρισκει διαμοιραστες και ληπτες απο τους δημοσιους τρακερ που κατεβαζουμε τορρεντσ και λεει ανευρευση peers κλπ ενω δεν συνδεεται ποτε του σχεδον και παιρνει λιγη ωρα. Πως γινεται αυτο ; επισης λεει dhl ανανεωση.

Επεξ/σία από thelos257
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, micos000 είπε

Κάνει swarming μέσω DHT (η dhl δεν κάνει παράδοση torrents :D ) και Peer Exchange

DHT αυτο ηθελα να γραψω και αυτο εγραψα πιστευω οχι DHL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστειεύομαι φυσικά, (αλλά dhl έγραψες).

Στις 12/6/2023 στις 8:44 ΠΜ, thelos257 είπε

Καλημερα εχω μια απορια αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως βρισκει διαμοιραστες και ληπτες απο τους δημοσιους τρακερ που κατεβαζουμε τορρεντσ και λεει ανευρευση peers κλπ ενω δεν συνδεεται ποτε του σχεδον και παιρνει λιγη ωρα. Πως γινεται αυτο ; επισης λεει dhl ανανεωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...