Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Re pedes to arxikopoihsh mplokarismwn poy moy vgazei an patisw dexi klik se kathe torrent sto menu proxwrimenes. Kai kati allo to dht ti akrivws einai kai voithaei katholoy h' oxi? telos Den moy apantise kaneis stin erwtisi poy eixa kanei giati an ena torrent exei konta stoys 3000 kai vale seeds to utorrent 1.6 den katevazei apo aytoys toys seeds alla apo toys peers. Den to kanei se ola ta torrent(se poli liga). Sas eyxaristw poly prokatavolika.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να πετύχω το πολυπόθητο πράσινο "τικ" στο utorrent , απενεργοποίησα όπως διάβασα στις οδηγίες το hardware firewall του router. Τί σημαίνει αυτό, ότι δεν έχω το firewall ενεργοποιημένο γενικώς ή ότι είναι απεnεργοποιημένο μόνο για αυτό το Port;

ελπίζω να καταλάβατε τί ρωτάω, γιατί είμαι άσχετος από δίκτυα,routers και όλα τα σχετικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε νέο version uTorrent 1.6.1 Build 489 - Final:

 

Changes in Version 1.6.1 (build 489), 2007-02-14:

- Feature: Select upload/download speed for a torrent through the rightclick menu

- Feature: Added encryption box to speed guide

- Change: Don't check as many pieces at the same time.

- Change: Misc WebUI changes.

- Change: Switch to JSON for webinterface

- Fix: Problem with category list in the gui when updated from the webui

- Fix: WebUI not clearing state between requests.

- Fix: Redirect also index.html to guest.html

- Fix: Added On Now shows the time it's added, not loaded.

- Fix: JSON uses " instead of '

- Fix: (a) Upnp fix

- Fix: Show pause icon when checking is paused.

- Fix: Fixed problems with XML parser

- Fix: Don't allow two message boxes to be shown in the RSS window

- Fix: Changed some window titles

- Fix: Fix malformed .torrent exploit

- Fix: Boss key field is now larger

 

Homepage - http://utorrent.com

 

Size: 172 KB

 

Download stable

 

Προσωπικά δεν θα το βάλω,

γιατί θα μείνω με την απόψη "if it works, don't fix it",

αλλά όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει και να μας πει την γνώμη του...

 

Κάπου διάβασα π.χ. ότι έχει φάει ήδη ban σε κάποιους private trackers (πότε πρόλαβε :confused: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτες κατέβαζα ένα αρχείο 4,2gb με average speed 34 kbps...To πρωι όταν ξανάνοιξα τον υπολογιστή και άνοιξα το μtorrent κανένα αρχείο δεν υπήρχε στη λίστα...Πήγα στο φάκελο με τα torrents να κανω add, έβρισκα το αρχείο έκανα add και μου το εμφάνιζε στον πίνακα με ενα κοκκινο x με την ενδειξη missing files from the job, recheck και κατι τετοια...Οταν ξαναέκανα add το εμφάνισε στον πινακα πάλι και αρχισε να κανει checking μεχρι τα 27,8% του αρχείου που είχα κατεβασει το προηγούμενο βράδυ...Για ποιο λόγο έγινε αυτό; Κάθε φορά που κλείνω το μtorrent όταν το ανοίγω μετά τα αρχεία είναι εκει στον πίνακα και δε χρειάζεται να κανω add απο την αρχή...

Επίσης ενω εχω κανει port forwarding σε router και επισης εχω βαλει τις θυρες σε εξαιρεση στα firewall το status ειναι κιτρινο...Τις προηγουμενες μερες ήταν πρασινο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντος χρησιμοποιώ το FlashGet Που ειναι Download Manager και για Τorrents και μου δουλευει άψογα, πολύ καλύτερα απο BitComet και μtorrent που χρησιμοποιούσα και χωρίς να χρειαστεί να κάνω καμμία ρύθμιση,ειδικά απο Private tracker Κατεβάζω με μέγιστη ταχύτητα 200-210 ΚB/s με 2 Μbit σύνδεση ,FlashGet δηλαδή απλά και ωραία...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας που είμαι καινούργια στο φόρουμ.. :-P

Έχω και εγώ το uTorrent το οποίο το κατέβασα πρόσφατα και από τότε που έκανα port forwarding στο router μου, πέφτει η σύνδεση μου πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας ενώ πρώτα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα..

Ξέρετε αν αυτό έχει σχέση με το πρόγραμμα ή με το άνοιγμα του port που έκανα?? Δεν έχω γνώσεις πάνω σε αυτά και θα ήθελα αν είναι εύκολο να πάρω μια απάντηση.. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ξερει κανειs πωs δουλευει ο flashget.

απο που περναμε μεσα το τορεντ για να το κατεβασουμε και γενικα πωs δουλευει αυτοs ο downloader.

εγω χρησιμοποιω τον mtorrent και με 2048 κατεβαζω με 150-170 αλλα ακουσα τον pasxos c να λεει οτι κατεβαζει με 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντος χρησιμοποιώ το FlashGet Που ειναι Download Manager και για Τorrents και μου δουλευει άψογα, πολύ καλύτερα απο BitComet και μtorrent που χρησιμοποιούσα και χωρίς να χρειαστεί να κάνω καμμία ρύθμιση,ειδικά απο Private tracker Κατεβάζω με μέγιστη ταχύτητα 200-210 ΚB/s με 2 Μbit σύνδεση ,FlashGet δηλαδή απλά και ωραία...........

 

τον κατεβασα και χωριs ρυθμιση οπωs λεs με 2048 κατεβασα με 40-50 και με πολλουs παροχουs αρχειο.

στην ρυθμιση ταχυτηταs τι εχειs βαλει και κατεβαζειs με 200;

εγω εβαλα απεριοριστο και απομνημονευση.εσυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειχα προβλημα και κατεβαζα αργα απο prive tracker και διαβαζοντας καπου εκλεισα το upload limit και το εβαλα unlimited και απο εκει που κατεβαζα το αρχειο με 50-60 εφτασε στα 400-480 με σταθερα τα 430.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που κλείνω το μtorrent όταν το ανοίγω μετά τα αρχεία είναι εκει στον πίνακα και δε χρειάζεται να κανω add απο την αρχή...

 

Σε μένα συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο.Κάθε φορά που κλείνω το utorrent όταν το ανοίγω μετά τα αρχεία έχουν όλα κόκκινο χ και το πρόγραμμα λέει οτι λέιπουν απο την διαδρομή application data/utorrent.

 

Τι συμβαίνει ρε παιδιά? :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aς κάνω και εγώ μια ερώτηση μιας που είμαι καινούργια στο φόρουμ.. :-P

Έχω και εγώ το uTorrent το οποίο το κατέβασα πρόσφατα και από τότε που έκανα port forwarding στο router μου, πέφτει η σύνδεση μου πολλές φορές κατά την διάρκεια της ημέρας ενώ πρώτα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα..

Ξέρετε αν αυτό έχει σχέση με το πρόγραμμα ή με το άνοιγμα του port που έκανα?? Δεν έχω γνώσεις πάνω σε αυτά και θα ήθελα αν είναι εύκολο να πάρω μια απάντηση.. 8)

Καλώς ήρθες! :-)

 

Δεν φταίει το port forwarding. Με αυτό απλώς λέμε στο ρούτερ σε ποιο κομπιούτερ να στείλει ένα πακέτο που έρχεται για μια ορισμένη πόρτα.

 

Είναι πιθανό να ζορίζεται το ρούτερ. Κάποια ρούτερ δεν τα καταφέρνουν καλά με τέτοια προγράμματα. Άμα δεις ότι επιμένει, κάνε μια ερώτηση στο τμήμα για τα ρούτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...