Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Re pedes enw stin ekdosi 1.6 build 474(h palia ekdosi) kathe fora poy oloklirwnotane ena torrent to metefere mazi me to torrent arxeio(wste na mporei meta na to kanei kai upload) se enan diaforetiko fakelo twra me tin ekdosi 1.6 build 490 den to kanei ayto. Giati ayto? exw epilexei sto menu lispseis -> sta paidia "vale ta nea downloads sto" -> downloads, kai sto menu "metafora oloklirwmenwn downloads sto" -> fully downloaded torrents. Telos sto menu -> sto paidio "matekinise ta oloklirwmena .torrents sto" -> fully downloaded torrents. Enw oles aytes oi rithmiseis stin ekdosi 1.6 build 474 doylevan mia xara kai kathe fora poy oloklironotane ena torrent to evaze ston fakelo fully downloaded torrents mazi me to arxeiaki .torrent wste na mporeis na kaneis meta upload twra den to kanei kai eite afinei to periexomeno toy torrent kai to .torrent arxeio ston arxiko fakelo download eite metaferei MONO to periexomeno toy torrent xwris to .torrent arxeio sto fakelo downloaded torrents files. Ti ftaiei? Sygnwmi an sas zalisa alla prospathisa na sas exigisw ti rithmiseis exw kanei akrivws sto utorrent poy doylevane mia xara sto paliotero enw sto neo utorrent 1.6.1 build 490 den doylevoyn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλώς ήρθες! :-)

 

Δεν φταίει το port forwarding. Με αυτό απλώς λέμε στο ρούτερ σε ποιο κομπιούτερ να στείλει ένα πακέτο που έρχεται για μια ορισμένη πόρτα.

 

Είναι πιθανό να ζορίζεται το ρούτερ. Κάποια ρούτερ δεν τα καταφέρνουν καλά με τέτοια προγράμματα. Άμα δεις ότι επιμένει, κάνε μια ερώτηση στο τμήμα για τα ρούτερ.

 

Σε ευχαριστώ Eusebius για την απάντησή σου.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχτες και σημερα το πρωί κατεβάζω ένα αρχείο 1,2 gb με σύνδεση 768/192kbps. Σε καποια φάση είχα μεση ταχυτητα 39kbps και σε καποια αλλη φαση μεση ταχυτητα 68kbps. Απο το απογευμα και μετά κάθε φορά που ανοίγω το μtorrent η ταχυτητα φτανει στο 50kbps και αμεσως μετα πεφτει στο 0. Ταυτοχρονα το upload του αρχειου παει μια χαρα αλλα η ταχυτητα downloading σχεδον στο 0. Κλεινω το router το ξανανοιγω μαζί και το προγραμμα και παλι φτανει στο 50 και αμεσως ξαναμηδενίζεται η ταχυτητα downloading. Οι seeds ειναι 1 out of 1 connected και τα Peers 21 of 22 connected...Για ποιο λογο γίνεται αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτησεις..

 

Ανοιξα θυρες σε ρουτερ και ειχα στατους καλης συνδεσης. Χρειαζεται οπωσδηποτε να ανοιξω θυρες και στο firewall? Εχει σημασια, απαντηστε σε αυτο παρακαλω, συνιστα κινδυνο για τον υπολογιστη μου το να ανοιξω τη θυρα του utorrent στο firewall;

 

Επισης. Δε περιμενω απο ενα torrent να πιανει το μεγιστο της ταχυτητας, αλλα αν εχω τρια και τεσσερα torrent να κατεβαινουν (και ταυτοχρονα να ανεβαινουν στα ορια της συνδεσης) δε θα επρεπε να πιανει μεγιστες ταχυτητες; Μηπως φταινε οι default ρυθμισεις στο queuing που δε γινεται αυτο τελικα? Σε τι να τις αλλαξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χρησημοποιω το azureus αλλα τωρα τελευταια κατεβαζω με πολυ μικρη ταχυτητα και ειπα να βαλω το bittorrent.θα βελτιωθει το download μου η πρεπει να κοιταξω κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εχω το εξής πρόβλημα. Έχω το FritzFon και πάνω του έχω ένα Linksys WRT54G με το οποίο μοιράζω internet σε ένα φορητό και ένα desktop wireless. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το Port forwarding ? Αυτό που έχω κάνει είναι να ορίσω static ip στα pc και να κάνω port forward μια περιοχή από πόρτες στο Linksys στις δυο static ip των δυο υπολογιστών. Sto FRITZ τί θα κάνω ? Μήπως forward προς την IP του linksys ?

Το μtorrent μου δείχνει μόνιμα κίτρινο αν και κατεβάζω και ανεβάζω. Το τεστ όμως από το speed test βγάζει αρνητικό αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν το εννοεις, ή κανεις πλακα.

Δυστυχως ή ευτυχως δεν εχω το fritzfon για να ξερω, απλα ειπα μια συμβουλη ως προς το port forwarding που εμαθα απο εδω μεσα. Αυτα, φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για χαρα σε ολους. Μπορει να μου πει καποιος τι φταιει και απο χθες δε μπορω να κανω download κανενα torrent με το μTorrent? Στην κατασταση μου λεει.. Σφαλμα:access is denied.

 

ευχαριστω εκ των προτερων.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οπου και να κατεβασω οτι και να κατεβασω αυτο μου λεει. μαλλον εχω ιο και νομιζω οτι αυτο φαιει, παντως το nod32 μου τον βρισκει ετσι: Windows\system32\wuamgrd.exe - a variant of Win32/Rbot trojan.

αν ξερει καποιος γι'αυτον αν εχει σχεση με το μtorrent ας μου πει παρακαλω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μπες σε Safe mode και καθαρισε τον ιο τι τον αφηνεις στο συστημα σου? Αν δε σε καλυπτει το NOD βαλε το Kaspersky ή το Active Virus Shield που ειναι το ιδιο με το Kaspersky και διατειθεται δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω asmilon που με βοηθας αλλα οτι εχω περασει και αυτα που μου ειπες μου ζηταν serial number για να τον σβησουν και δεν υπαρχει καπου για να το βρω .. πιστευεις οτι αυτο φταιει και δε μπορω να κατεβασω τιποτα?Ευχαριστω και παλι φιλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...