Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γιατι καποιες φορες λεει στους trackers

"can't connect tracker(10060) waiting xx seconds to retry.." ,

απο την στιγμη που δεν ειναι απο tracker που θελει να εισαι μελος?

χρησιμοποιω Bitcomet αν εχει σημασια αυτο,σημαινει κατι το 10060 που λεει?

 

Κάποιες φορές καλό είναι να μεταφράζουμε ακριβώς το μήνυμα που μας λέει, διότι δεν μας το λέει τυχαία. αν ήταν έτσι θα μας έλεγε κανα ανέκδοτο.

 

Σου λέει:

"Δεν μπορώ να συνδεθώ με τον τράκερ (10060) αναμονή χχ δευτερόλεπτα για να ξαναπροσπαθήσω"

Που κολάνε οι εγγραφές; Απλά ο τράκερ είναι down, ή χρησιμοποιείες όλο το bandwidth/connection σου και δεν μπορεί να βρει τρόπο να επικοινωνήσει με τον τράκερ.

 

Δεν ξέρω πια port χρησιμοποιεί το Bitcomet αλλα το 10060 που σου λέει είναι είτε η Port Που προσπαθεί να συνδεθεί, είτε κάποιος αριθμός του προγράμματος που μπορεί να σχετίζεται με μηνύματα λάθους/σφάλματος και λοιπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω δεν ειπα οτι λεει καποιο ανεκδοτο και ξερω κι εγω να μεταφραζω...

απλα ρωτησα για ποιο λογο το γραφει αυτο και αν το 10060 ειναι η ονομασια ενος συγκεκριμενου προβληματος.

ψαχνοντας τελικα βρηκα οτι εφταιγε ο συγκεκριμενος tracker και το 10060 ειναι μηνυμα λαθους

 

Εδω εχει τι σημαινουν τα διαφορα μηνυματα λαθους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re pedes yparxei tropos me to poy oloklirwnetai ena torrent kai metaferthei se ena fakelo poy toy exete dilwsei na metaferei ta oloklirwmena torrent na svinetai apo ti lista toy utorrent alla mono apo ti lista apo poythena alloy. En oligis na katevazei ena album p.x. kai enw to katevazei sto fakelo download otan teleiwsei na metaferei kai to torrent arxeio kai to ti periexei to torrent se ena fakelo full downloads kai na svinetai to sigegrimeno torrent apo ti lista toy utorrent 1.6.1. build 940. An ginetai ayto pws akrivws ginetai?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω το εξης προβλημα με το mtorrent,,ενω καποια τα κατεβαζω κανονικα ειναι καποια που μου βγαζει σφαλμα οτι δεν ηταν δυνατη η προσπελαση του αρχειου επειδη χρησιμοποιειται απο αλλη διαδικασια παρολο που εχει ξεκινησει το κατεβασμα κανονικα....ενω του κανω εξαναγκασμενο ελεγχο παλι ξεκιναει αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια..εχς αλλαξει versions,εχω αλλαξει 8εση απο8ηκευσεις των torrents,τιποτα,,,εχει καποιος καμια ιδεα,,εψαξα στο net για την λυση αλλα οτι και αν δοκιμασα δεν δουλεψε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re pedes yparxei tropos me to poy oloklirwnetai ena torrent kai metaferthei se ena fakelo poy toy exete dilwsei na metaferei ta oloklirwmena torrent na svinetai apo ti lista toy utorrent alla mono apo ti lista apo poythena alloy. En oligis na katevazei ena album p.x. kai enw to katevazei sto fakelo download otan teleiwsei na metaferei kai to torrent arxeio kai to ti periexei to torrent se ena fakelo full downloads kai na svinetai to sigegrimeno torrent apo ti lista toy utorrent 1.6.1. build 940. An ginetai ayto pws akrivws ginetai?

 

Μπορείς να μεταφέρεις τα αρχεία αλλά δεν ξέρω αν μπορεί να σβηστεί αυτόματα το torrent.

 

Για να μεταφέρεις το torrent πηγαίνεις:

Options => Preferences => Other => Move .torrents for finished jobs to ..

 

Για να μεταφέρεις τα αρχεία του torrent πηγαίνεις:

Options => Preferences => Downloads => Move completed downloads to ..

 

Eχω το εξης προβλημα με το mtorrent,,ενω καποια τα κατεβαζω κανονικα ειναι καποια που μου βγαζει σφαλμα οτι δεν ηταν δυνατη η προσπελαση του αρχειου επειδη χρησιμοποιειται απο αλλη διαδικασια παρολο που εχει ξεκινησει το κατεβασμα κανονικα....ενω του κανω εξαναγκασμενο ελεγχο παλι ξεκιναει αλλα μετα απο λιγο παλι τα ιδια..εχς αλλαξει versions,εχω αλλαξει 8εση απο8ηκευσεις των torrents,τιποτα,,,εχει καποιος καμια ιδεα,,εψαξα στο net για την λυση αλλα οτι και αν δοκιμασα δεν δουλεψε...

 

Δες αυτό: http://www.utorrent.com/faq.php#I_get_Error_Access_Denied_and_.C2.B5Torrent_halts_the_torrent

 

 

adimetopizo to exis provlima:meno se foititiki estia k exo internet meso tou lan tis estias .opote de boro na anoixo porta.episis sta speed test logo tou lan ti mia

vgazei 300kb tin alli 1500 kb.ti tha itan kalitero na valo gia speed?

thanx

 

Το πρόβλημα που δεν μπορείς να ανοίξεις κάποια port είναι ότι δεν μπορείς να συνδεθείς με άτομα που επίσης δεν μπορούν να ανοίξουν κάποια port. Γιατί να βάλεις περιορισμό στην ταχύτητα? Δοκίμασες να βάλεις 0(unlimited) και στα 2 (upload και download speed).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερή δουλειά.Μπράβο shadow σε σένα και τους συνεργάτες σου!!!Μόλις θα επιστρέψω στο σπίτι μοιυ θα ελένξω τις ρυθμίσεις μου και ελπίζω να δω επιτέλους άσπρη μέρα!!!Μπράβο σου και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia yparxei kapio kolpo kati mia rithmisi pou na anebazei oso to dinaton mporei tin taxitita gt oso kai na nai oi seeds panta yparxoun.den nomizw na einai apo ayto. mipos einai kapies sigkekrimenes odigies rithmiseis gia na anebei re paidia ?

 

exw 768 kbps kai einai kolimeni sta 30 kbps

 

 

thanksss

 

elpizw na boithisete

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

help-icon.gifΣημείωση: Το σωστό αποτέλεσμα (αν έχετε επιλεγμένη τη σωστή θύρα), μπορείτε να το δείτε στο Utorrent αν ελέγξετε την ένδειξη αριστερά απο την ταχύτητα του download κάτω κάτω στο πρόγραμμα. Αν έχει γίνει σωστό άνοιγμα της θύρας η ένδειξη θα ειναι πράσινη(greennetworkmk2.png) , αλλιώς θα είναι κίτρινη (yellownetworkwz1.png ) ή κόκκινη(rednetworkwq8.png) που θα υποδηλώνει οτι υπάρχει πρόβλημα.

help-icon.gif

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.Εγώ έχω μόντεμ SAGEM και έχω βάλει μια τυχαία θύρα.ΠΧ 55000. Αλλά δεν ξέρω γιατί αλλά μου βγάζει το πορτοκαλί λαμπάκι.Τι μπορεί να φταίει?

Α ναι.Τι μια φορά μας λες οτι μπορούμε να βάλουμε μια τυχαία θύρα και την άλλη μας λες ότι μπορεί να υπάρξει πρόβλημα.Τι να κάνουμε ωστε να επιλέξουμε τη σωστή θύρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντεμ το sagem (ενα που δινει το connex αν λες) και γενικα καθε usm modem απλο (οχι modem-router) δε θελει port forwarding απ οτι ξερω. Η πορτα που ρυθμιζεις στο utorrent ειναι για το firewall (ειτε των XP, οποτε και γινεται αυτοματα η ρυθμιση, ειτε καποιο αλλο πχ zonealarm, οποτε και θελει να ρυθμισεις κι εκει χειροκινητα την πορτα).

Για να τσεκαρεις αν εχει γινει σωστα η ρυθμιση, χωρις να σε απασχολει το χρωμα στο λαμπακι του utorrent, τοτε πηγαινε options->speed guide->test if port is forwarded properly. Και να προτιμας πορτες με μεγαλο νουμερο. Εγω πχ βαζω ενα τυχαιο νουμερο απο 30000 και πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re pedes pws ginetai to utorrent 1.6.1 build 490 na min prodesmevei to xwro gia ta torrent poy to exw valei na katevazei? Enw exw xetsekarei tin epilogi "pro-desmeyse ola ta arxeia" sto menu leipseis -> alles epiloges. To programma parola ayta ta prodesmevei ta arxeia kai enw den exoyn katevei polla torrent kai ta exw stin anamoni moy desmevoyne to xwro sto skliro disko kai den xerwti na kanw wste na min ton desmevoyn. Xerei kaneis ti lysi toy provlimatos? An nai ton parakalw poly as tin pei. Eyxaristw poly.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κάνω λάθος πρέπει να αλλάξεις και την επιλογή diskio.coalesce_writes στο advanced,

αλλά δεν ενδείκνυται καθόλου αυτό που πας να κάνεις γιατί ο δίσκος θα γίνει fragmented

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...