Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι βρε,

αυτό πρέπει να το κάνεις false νομίζω μαζί με το άλλο που λες:

 

"pro-desmeyse ola ta arxeia"

 

θα γεμίζεις κατακερματισμένα parts στο δίσκο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαιρετω την παρεα. Ειναι το πρωτο μου μνμ σε αυτο το foroum και θα ηθελα να ρωτησω για ενα προβλημα που εχω προσφατως με το utorrent.

 

Λοιπον,επειδη θελω να αυξησω το ratio μου εχω βαλει τα 4 προγραμματα που εχω κατεβασει να κανουν upload. Ενω τις πρωτες 3-4 μερες η ταχυτητα επαιζε 18-20,εδω και 2 μερες δεν ανεβαινει πανω απο 4. Εχω κανω τις απαραιτητες ρυθμισεις στο utorrent και απορω πως μπορει να αλλαξε η ταχυτητα αποστολης. Για παραδειγμα, ενα απο τα προγραμματα που ανεβαζω μου εμφανιζεισ οτι εχει ενεργους 20 peers και στην κατασταση της συνδεσης λεει:υπερ διαμοιρασμος. Προφανως οτι ειμαστε πολλοι seeders... Tι λετε να κανω για να το ξαναρυθμισω?

 

Τhanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την παρεα. Ειναι το πρωτο μου μνμ σε αυτο το foroum και θα ηθελα να ρωτησω για ενα προβλημα που εχω προσφατως με το utorrent.

 

Λοιπον,επειδη θελω να αυξησω το ratio μου εχω βαλει τα 4 προγραμματα που εχω κατεβασει να κανουν upload. Ενω τις πρωτες 3-4 μερες η ταχυτητα επαιζε 18-20,εδω και 2 μερες δεν ανεβαινει πανω απο 4. Εχω κανω τις απαραιτητες ρυθμισεις στο utorrent και απορω πως μπορει να αλλαξε η ταχυτητα αποστολης. Για παραδειγμα, ενα απο τα προγραμματα που ανεβαζω μου εμφανιζεισ οτι εχει ενεργους 20 peers και στην κατασταση της συνδεσης λεει:υπερ διαμοιρασμος. Προφανως οτι ειμαστε πολλοι seeders... Tι λετε να κανω για να το ξαναρυθμισω?

 

Τhanks.

 

Παίζει μια ρύθμιση που περιορίζει ακόμη περισσότερο το upload όταν έχεις ξεπεράσει ενα συγκεκριμένο ratio για το κάθε torrent... Για δες την!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sυνεδεσα το laptop με το router μεσω ethernet, και ενω κατεβαζω σχετικα γρηγορα, το εικονιδιάκι κατω κατω δε γινεται πρασινο. Μου λεει οτι πρεπει να ανοιξω μια θυρα για να μπορουν οι αλλοι να επικοινωνουν με μενα...

Τι γινεται τωρα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και εγώ κάτι άσχετο με όλα αυτά?? Υπάρχει τρόπος να επιλέξω τις ip που συνδέονται μαζί μου όταν κατεβάζω torrents? Συγκεκριμένα θα ήθελα να ανταλάσσω αρχεία μόνο με ελληνικές ip υπάρχει κάποιος τρόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα να κατεβάσω μια πρόσφατη ταινία μέσω ενός ελληνικού ιδιωτικού tracker. Και απο το peer guerdian είδα πως δυο αμερικάνικες εταιρίες προσπάθησαν να συνδεθούν μαζί μου (exodus communications και ign entertainment). Και σκεφτόμουν αν γινόταν να δώσεις άκυρο σε όλες τις αμερικάνικες ip. Αλλά μάλλον patrickdrd έχεις δίκιο δεν πρέπει να γίνεται. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάτι σχετικό. Μάλλον η λύση για download είναι το awmn αλλά είναι λίγο πολύπλοκο να συνδεθείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Re pedes sto utorrent 1.7 kai meta exei mia epilogi sto menu: sindesi poy leei: "energopoihsh nat-pmp anst. thyras" ti akrivws einai ayti h epilogi? Pistevw einai apo tis liges allages se sxesi me tin ekdosi 1.6.1 build 490. Eyxaristw poly. Kai telos kathe pote vgainei ipfilter re pedeS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωσ Μπορω Να Κανω Add Kai Aλλεσ Διευθυνσεισ Στο Mtorrent?? Eλληνικεσ Υπαρχουν?:-?

 

Για να προσθέσεις κι άλλες Search Engines πηγαίνεις Preferences --> Advanced --> User Interface και γράφεις το url που θέλεις στο τελευταίο πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα...

έχω ένα πρόβλημα με το port forwarding σε νέο laptop, με vista πάνω...

 

με το ίδιο router και τις ίδιες ρυθμίσεις που σε άλλο laptop, με XP, το port forwarding γινόταν κανονικά και το εικονιδιάκι κάτω στο μtorrent ήταν κανονικά πράσινο, τώρα ό,τι και να κάνω παραμένει κόκκινο... παρ' όλο που έχω τα έχω κάνει όλα σωστά...

 

σκέφτηκα μήπως παίζει ρόλο αυτό που διαβάζω τελευταία για το nvidia firewall (έχω nvidia κάρτα στον υπολογιστή) αλλά δε βρήκα κάτι για απενεργοποίηση...

 

δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει ... καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...