Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ευχαριστω για την βοηθεια αλλα δεν μπορω να καταλαβω πιο απο ολα να κατεβασω.Εχω windows xp αλλα δεν ξερω το modem chipset

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

kati sta grigora paidia, mias kai se 2-3 meres apo 2Mbps pao sta 10Mbps.

poies einai oi rythmiseis pou prepei na allaxo sto μTorrent?

ennoo poso upload tora einai kalo na balo?

max half open connections?

upload slots per torrent?

tetoia pragmatakia i kai alla an gnorizete!

 

auta! euxaristo :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου προτεινα nuxx να δοκιμασεις τις default ρυθμισεις για xxx/512k απο τον Speed Guide και να τα αυξομειωσεις αν δεις οτι σε παιρνει ή δε σε παιρνει...

 

Φιλε baltar29 δοκιμασες οσα σου ειπα στο ποστ #475? Δε σε βοηθησαν?

 

Φιλε ondoin δοκιμασε αυτο, νομιζω θα σε καλυψει: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/FRITZ/5050/eMule.htm

Πρεπει να κανεις Static IP πρωτα, αν δε το εχεις ηδη κανει εχει οδηγιες και για αυτο στην αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα κάνω portforwarding στο router μου (D-Link 524T) διότι δεν υπάρχει στην λίστα με τα routers στην σελίδα http://www.portforward.com

 

akoloutha thn diadikasia gia to router dsl-504t opou einai psiloidio me poly mikres diafores. den nomizw na dyskoleyteis!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mia Erwthsh! Egw Pou ehw upload kai kala 512 ti arithmo sto paidio "net.max_halfopen" na orisw? Twra to ehw sta 20 kai apo kei pou htan arhika 8 den vlepw kai kamia diafora.. Kai pws vgainei kai apo ti eksartatai aytos o arithmos?

Thelw taytohrwna kai na surfaro kai ohi mono na ehw to client anoihto opote aytes oi rythmiseis pws mporoun na ginoun katallhles?! thanx...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 0 ειναι λαθος τιμη για τις γραμμες ADSL που εχουμε. Θα μπουκωσει η συνδεση και δε θα αποδιδει αυτα που πρεπει. Γενικα υπολογισε να βαλεις το 80% της ονομαστικης σου ταχυτητας και θα εισαι οκ. Το εχουμε συζητησει εκτενως σε αυτο το θεμα, αν δεις στο πρωτο ποστ αναφερει τις προτεινομενες τιμες για καθε ταχυτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

όταν χρησιμοποιώ το search utility του μtorrent μου ανοίγει αυτόματα παράθυρο στον ΙΕ. Υπάρχει τρόπος να μου ανοίγει tab ή έστω παράθυρο στον Firefox; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...