Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

είναι τα connections που είναι pending νομίζω,

παραμένουν δηλαδή στην ουρά έτσι ώστε,

αν πέσει κάποια από τις υπάρχουσες συνδέσεις,

να γίνει κάποια από αυτές ενεργή,

 

για μένα, αφήστε το στο 5 που είναι στο default,

εγώ εκεί το έχω (1024/256), δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To * πριν τον αριθμό τι ρόλο παίζει ρε παιδιά; Αυτό δεν έχω καταλάβει. Χρειάζεται να βάλω ένα * δηλαδή;

Μπροστά απ' το 8 που δοκίμασα δε μπαίνει πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αστερακι (*) μπαινει απο μονο του οταν αλλαζεις μια τιμη και δεν ειναι η default του προγραμματος. Αν πατησεις πανω του το reset, ως δια μαγειας εξαφανιζεται. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, το 'πιασα. Η δικιά μου default τιμή είναι το 8, σε όλες τις άλλες τιμές μπαίνει αυτόματα το αστεράκι μπροστά. Αυτό σημαίνει ότι το 8 είναι η ιδανική τιμή για μένα ή όχι απαραίτητα; Υπενθυμίζω, έχω 384 kbit/s ul και 2018 dl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pedes ti akrivws einai ta: arxikos diamoirasmos, dht kai antallagi peer poy exei stis idiotites toy kathe torrent to programma utorrent 1.6. build 490? Kai se ti voithaei to kathe ena?

Telos poio einai to kalitero noymero gia to "net.max_halfopen" gia mia sindesi 1024/256 kai giati??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια χρησιμευει σε κατι upload στο utorrent....αν το μηδενισω θα ειναι προς οφελος μου? σε ποιον αριθμο ειναι το καλυτερο....

 

plz απαντηστε!:confused:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορεις να κοιταξεις το πρωτο post του θεματος Swimmer21.

 

Μετα το warning απο τον Eusebius να σου υπενθυμισω και εγω να κανεις χρηση της Αναζητησης πριν δημιουργεις νεα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

 

Έχω το εξής πρόβλημα, ξαφνικά μου πετάγονται παράθυρα από το filseclab (το firewall μου) ΜΟΝΟ όταν είναι ανοικτο τo utorrent του στυλ

 

"SYSTEM via protocol TCP, Port 1632 wants to access d207-216-128-244.bchsia.telus.net; Port 16674. Grant access?"

 

"SYSTEM via protocol TCP, Port 2891 wants to access mir31-4-82-240-192-209.fbx.proxad.net; Port 13877. Grant access?"

 

"SYSTEM via protocol TCP, Port 1633 wants to access 229.19.185.213.se-ld.res.dyn.perspektivbredband.net; Port 65524. Grant access?"

 

"SYSTEM via protocol TCP, Port 1638 wants to access modemcable011.29-202-24.mc.videotron.ca; Port 37240. Grant access?"

 

Δεν έχω ιδέα τι είναι αυτά. Και μιλάμε για πολλά παράθυρα.

Τι να κάνω; Τι κίνδυνοι υπάρχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"not connectable,a firewall/router is limiting your network traffic.you nedd to open up a port so others can connect to you".

 

καμια ιδεα?

εχω το siemens cl110 σε forthnet2play και μου το παρουσιασε σημερα.παραλληλα εχει πεσει αισθητα η ταχυτητα του download.οποιαδηποτε βοηθεια καλοδεχουμενη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι κι εδώ!

 

έχεις ελέγξει αν η πόρτα είναι ανοικτή;

 

 

πήγαινε εδώ και βάλε όπου 99999 τον αριθμό της πόρτας με την οποία (θα έπρεπε κατά την γνώμη σου να) συνδέεται το μtorrent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παραθέτω κειμενο το οποίο διάβασα σε site (δεν το αναφέρω λόγω κανονισμών)

 

Το τελευταίο διάστημα έχει ξεσπάσει μια σειρά συνωμοσιών και φημών για έναν από τους πιο γνωστούς Bittorrent clients, που ονομάζεται uTorrent(μTorrent) και πολλοί από εμάς χρησιμοποιούν. Δεχόμαστε διαρκώς ερωτήσεις από μέλη εάν θα πρέπει να συνεχίσουν να χρησιμοποιούν το uTorrent και ποια έκδοση προτείνουμε, οπότε θεωρήσαμε αναγκαίο να το διερευνήσουμε και να εκδόσουμε αυτή την ανακοίνωση.

 

Αφορμή για τις φήμες φέρεται πως είναι η εξαγορά του uTorrent από την εταιρεία Bittorrent Inc (η εταιρεία που δημιούργησε το Bittorrent πρωτόκολλο), λόγω ότι κατά το παρελθόν η εταιρεία (ή ακόμα και στελέχη της) έχει συνάψει συνεργασίες με την MPAA (Motion Pictures Association of America) που μεταξύ άλλων έχει ως έναν από τους βασικούς σκοπούς της, την καταπολέμηση της πειρατείας. Όπως καταλαβαίνετε, είναι λογικό το μυαλό σε πολλούς από εμάς να κάνει διάφορους συνειρμούς ότι λόγω των προαναφερθεισών συνεργασιών, θα μπορούσε να προστεθεί κώδικας (τώρα ή στο μέλλον) για την καταπολέμηση της πειρατείας μέσω παρακολούθησης των χρηστών, ασχέτως αν αυτό θα συμβεί ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...