Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει τρόπος torrent με μεγάλη διαθεσιμότητα να κατεβαίνουν σαν streaming, αυτό που κάνει δηλαδή και το vuze με τα video που προσφέρει?

Για παράδειγμα κατεβάζω τώρα ένα τηλεοπτικό πρόγραμμα 45 λεπτών σε περίπου 15'

Δεν υπάρχει τρόπος να κατεβάσει πρώτα τα αρχικά κομμάτια ώστε να το βλέπω αμέσως, δεδομένου ότι υπάρχουν πολλοί seeders και καλές ταχύτητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: Αν ανοίξω το μτορρεντ για να κατεβάσω κάτι, δεν φορτώνει μετά κανένα σάιτ ούτε ο firefox ούτε o ie. Επίσης δεν με συνδέει ούτε στο messenger. Το πρόβλημα εμφανίστηκε στο λαπτοπ μου, Α300 15J με χρήση μτορρεντ 1.7.6 (δοκίμασα και 1.8.1, αλλά τα ίδια) firefox 3 και ie 8 beta.

Βασικά το δεν φορτώνει δεν είναι ακριβές. ΦΟρτώνει, αλλά κάνει 10 λεπτά για 1 σελίδα. Έλεγα μήπως έφταιγε ότι έτρωγε όλη την ταχύτητα το μτορρετν αλλά ούτε αυτό είναι. Τα έκανα όλα stop και τα ίδια. Μάλιστα το πρόβλημα δεν φτιάχνει ούτε αν βγω από το μτορρεντ. Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση.

Αν παρόλα αυτά όταν συνδεθώ, δεν ανοίξω μτορρεντ σερφάρω απροβλημάτιστα.

Τέλος να πω ότι χρησιμοποιώ το Nod32 3.0.650.0 Με windows vista.

Ευχαριστώ για οποιαδήποτε πληροφορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα το ιδιο προβλημα για κανα 2μηνο μεχρι π καταλαβα οτι φταιει το NOD32. Αυτο π εχεις να κανεις ειναι το εξης.

 

NOD 3.x

Open NOD32 and go to Advanced options (F5). Then go to Antivirus

and antispyware -> Web access protection -> HTTP -> Web browsers

and uncheck Utorrent.

 

Και μετα εισαι Οκ.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σε ολους θα ηθελα να κανω μια ερωτηση διοτι εχω ενα προβλημα.Το τελευταιο καιρο εχω προβλημα να κανω download/upload τα torrents.Χρησιμοποιοω μtorrent αλλα και απο ιδιωτικο tracket και απο public μου βγαζει μηνυμα ο tracket οτι ειναι εκτος συνδεσης η οτι στελνει λαθος δεδομενα.Εχω κανει portforward και δεν εχω ουτε forewall/antiviruw στο pc.Σας παρακαλω βοηθηστε με διοτι ξαφνικα μου το εκανε αυτο.Επισης να πω οτι εστειλα e-mail στο ιδιωτικο tracket αλλα δεν μου απαντησε εδω και 2 μηνες.Ξερει κανεις κατι να με βοηθησει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτη:Πως μπορεις να το απεγκαταστήσεις;;; Θελω να βάλω το 1.6.1 (οποιος το θέλει p.m.) εχω το 1.8.1 και ειναι ενα αισχος!!!

Δεύτερη: Αν και απενεργοποίησα το windows firewall και εχω κανει πορτ φοργουορντ την πορτ του γιουτορρεντ στον ρουτερ μου δεν βλέπω προκοπή και η ενδειξη κατω στο κεντρο ειναι συνεχως κιτρινη....καμμιά ιδέα;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το κάνεις unistall είναι νομίζω εύκολο,δεν καταλαβαίνω γιατί το ρώτησες...Ίσως δεν κατάλαβα τι θέλεις...τώρα για το άλλο που ρώτησες...έκανες port forward την σωστή port?σε utp και tcp?δοκίμασε να το κάνεις σε κάποια άλλη port...Μετά δες άν το utorrent την βλέπει σαν ανοιχτή (από το speed guide)....Στο κάνει σε όλα τα torrents αυτό?Το patchaki για το tcp των windows το έβαλες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά τι εννοεις utp και tcp; ποιο ειναι το πατσακι για το tcp και που το βρισκω; Τις ρυθμισεις του ρουτερ τις πήρα απο το portforward.com οπου τα λεει απλα και αναλυτικά, στην προηγούμενη εκδοση γιουτορεντ που ειχα ολα λειτουργουσαν μια χαρά με την ιδια πορτ, μολις εγκατεστησα την 1.8.1 αρχισαν τα οργανα.

 

Το ανινστολ δεν θα το ελεγα για ευκολο αφου το γιουτορεντ δεν το βρισκω ουτε στα προγραμματα απο την εκκινηση αλλα ουτε και στο προσθαφαίρεση προγραμμάτων!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...