Προς το περιεχόμενο

μTorrent οδηγός και απορίες


ShAd0w_z0nE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους...

Προχτες ασχολήθηκα για πρώτη φορα με torrents....

Έβαλα το BitLord, άνοιξα την πορτα που εβαλα εκει και στον ρουτερ (ZyXEL P660HW) και χωρις πολλά πολλά άρχισα να κατεβάζω κάποια πραγματα. Την πρώτη μέρα κατέβασα γύρω στα 5 γίγα με ταχύτητες γύρω στα 50Kb/s..

Την επόμενη το ξαναανοίγω και από τότε δεν μπορώ να ξανακατεβάσω κάτι... δεν κάνει τίποτα...

Πήγα και στο Firewall των Windows που το έχω ενεργοποιημένο και άνοιξα και εκει την ίδια πόρτα αλλά τίποτα.

Για δοκιμή έριξα και μερικά torrents στο Flashget το οποίο έχει και αυτό την δυνατότητα να κατεβάζει torrents και εκείνο δουλεύει!!! Με μικρές όμως ταχύτητες της τάξης του 1-5Kb/s, τώρα που το ξαναέβαλα, πιάνει μέχρι και 15...

 

Έχω WinXP SP2 και F-Secure Internet Security 2006...

Τι λέτε να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά και από εμένα!

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι ενω έχω κατεβάσει υπότιτλους σε μορφή zip. δεν ξέρω πως να τους ενσωματώσω στην ταινία που έχω κατεβάσει με τη χρήση torrents

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατεβαζω ενα τορρεντ, το ανοιγω κατεβαινει, κανονικα στην αρχη αλλα μετα απο 5 λεπτα μου λεει

>torrent σφαλμα 
Αρχειοτο ονομα του αρχειου)
το συστημα δεν ειναι σε θεση να εντοπισει την καθορισμενη 
διαδρομη δισκου!

ξερετε τι μπορει να φταει?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως το έχεις βάλει να αποθηκεύει το τορρεντ σε κάποιο φάκελο που είτε δεν υπάρχει είτε του άλλαξες το όνομα...

 

Και ρε παιδιά το πρόβλημα με το download limit αν βάλεις max upload 1kb/sec που είχε η έκδοση 1.8.0 τι έγινε διορθώθηκε ή πρέπει να δουλεύουμε την beta μορφή του που δεν έχει αυτόν τον περιορισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σε όλους...

Προχτες ασχολήθηκα για πρώτη φορα με torrents....

Έβαλα το BitLord, άνοιξα την πορτα που εβαλα εκει και στον ρουτερ (ZyXEL P660HW) και χωρις πολλά πολλά άρχισα να κατεβάζω κάποια πραγματα. Την πρώτη μέρα κατέβασα γύρω στα 5 γίγα με ταχύτητες γύρω στα 50Kb/s..

Την επόμενη το ξαναανοίγω και από τότε δεν μπορώ να ξανακατεβάσω κάτι... δεν κάνει τίποτα...

Πήγα και στο Firewall των Windows που το έχω ενεργοποιημένο και άνοιξα και εκει την ίδια πόρτα αλλά τίποτα.

Για δοκιμή έριξα και μερικά torrents στο Flashget το οποίο έχει και αυτό την δυνατότητα να κατεβάζει torrents και εκείνο δουλεύει!!! Με μικρές όμως ταχύτητες της τάξης του 1-5Kb/s, τώρα που το ξαναέβαλα, πιάνει μέχρι και 15...

 

Έχω WinXP SP2 και F-Secure Internet Security 2006...

Τι λέτε να φταίει?

 

 

Καμιά ιδεα παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το καλυτερο ολων πολυ πιθανων να ειναι το utorrent.

 

Αλλα οριστε ενας οδηγος για portforward με το συγκεκριμενο router στο συγκεκριμενο προγραμμα.

 

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/ZyXEL/P-660HW-D1/BitLord.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δει αυτόν τον οδηγό...και έχω κανει τις ρυθμίσεις (το ρουτερ μου βέβαια δεν ειναι ακριβώς αυτό, έχω την ISDN έκδοση)

Το περιεργο είναι οτι χτες, εντελώς ξαφνικά ξαναδούλεψε (το ειχα 12 ώρες).

Σήμερα πάλι δεν κάνει τίποτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση?

ενώ έχω κατεβάσει ένα αρχείο και προσπαθώ να το κάνω share με 200leechers το μόνο που μου πιάνει είναι μια ταχύτητα 15kb/s. και δεν μπορώ να κάνω upload. μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση για να αυξήσω τους συνδεδεμένους χρήστες για να έχω μεγαλύτερη upload ταχύτητα?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Port forwarding εκανες? Αν και σε μενα , χωρις Port forwarding τελικιαζει... Ισως να μην φταιει το torrent, δοκιμασε στειλε ενα αρχειο 10mb αν θες add me στο skype και στειλε κατι. Παντα τελικιαζει το skype σε αντιθεση με το msn που σερνεται.

Το λεω αυτο γιατι καμια φορα οι leechers δε τραβανε 100% απο εσενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παλικαρια! θα μπω στο ψητο, γρηγορα.

 

οταν εχω ανοιχτο το utorrent (v 1.8 build 11813) αισθανομαι οτι μου μπουκωνει τη γραμμη.

δλδ δεν μπορω να το εχω ανοιχτο και να κανω περιηγηση σε σελιδες..

ΔΕΝ ΦΟΡΤΩΝΟΥΝ με τιποτα. στα πρωτα 3-4 λεπτα λειτουργειας του απλα αργουν αρκετα, και μετα ψοφανε.

μολις κλεισω το utorrent, και σταματησουν τα λαμπακια του ρουτερ, τοτε μπαινω παλι με firefox και ολα μελι-γαλα!

 

η γραμμη μου ειναι otenet-connx 2048. η προ 3ετιας προσφορα..

το μηχανακι μου το εχω ψαξει ουκ ολιγες φορες με kaspersky 2009, ανανεομενο.

το ρουτερ μου ειναι thomson speedtouch 585v6 pstn.

το προβλημα ειναι με firefox 2 αλλα και 3. ο 3 μου την εσπασε πολυ και εβαλα παλι τον 2.

 

απτα! αν εχετε να προτεινετε κατι, θα χαρω ιδιαιτερα.. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πρέπει δυστυχώς γιατί το πρόγραμμα ψάχνει συνέχεια για καινούργιους τροφοδότες (seeds) και σου τρώει αν όχι όλη την περισσότερη ταχύτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι, τα torrents κανουν μεγαλο αριθμο συνδεσεων και δημιουργειται το προβλημα. Μπορεις να μειωσεις τον αριθμο συνδεσεων απο τα settings του mtorrent καθως επισης και την ταχυτητα του upload.

Γιατι αν σου παιρνουν με την μεγιστη ταχυτητα του upload σου δημιουργείται παλι προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε να μειωσεις λιγο το υποτιθεμενο ευρος ζωνης της γραμμης σου και κυριως αυτο του upload.

Βαλε μια ρυθμιση που να δινει μεγιστο upload π.χ. τα 3/4 του δικου σου upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...